Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_20200214_121343
Album: 43 Gminny konkurs wiedzy pożarniczej

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6969
Album: Ferie zimowe 2020


Online 
Obecnie jest 3 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Warzywa

Teksty opublikowane w tym temacie.

   Śniadanie daje moc! Autor Admin - 4 raz(y) oglądano. 
WarzywaW ramach akcji "Śniadanie daje moc", 9 listopada dzieci z grupy przedszkolnej przygotowały pożywne śniadanie. Zanim jednak przystąpiły do zadania, dowiedziały się, jakie wartości odżywcze kryją się w warzywach oraz jakie znaczenie dla zdrowia mają witaminy. Przedszkolaki nazwały kształty i kolory warzyw, z których można przygotować zdrowy i smaczny posiłek. Po uprzednim dokładnym umyciu rąk oraz warzyw, dzieci przystąpiły do przygotowywania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na nim wybrane przez siebie ogórki, pomidorki, rzodkiewkę, sałatę, szczypior, ser, wędlinę oraz inne dodatki. Własnoręcznie zrobione kolorowe kanapki, smakowały wyśmienicie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, dbałość o higienę oraz uczą się kulturalnego spożywania posiłków.

 
środa, 18 listopada 2020       Strona gotowa do druku  

  ŚNIADANIE DAJE MOC ! Autor Admin - 184 raz(y) oglądano. 
WarzywaPo raz kolejny nasze przedszkole uczestniczyło w programie ogólnopolskim Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w przedszkolu Dnia Zdrowego Śniadania. W tym roku zaplanowano go na 8 listopada.
Tego dnia w trakcie zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypomniały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i owoców w codziennym jadłospisie. Wysłuchały opowiadania o Królewnie, która odżywiała się tylko słodyczami i ciężko zachorowała. Dopiero przybyły do królestwa rycerz Witaminek wyleczył Królewnę za pomocą czarodziejskich, niewidzialnych lekarstw, którymi są witaminy.
Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, ubrane w kolorowe fartuszki, dzieci przystąpiły do pracy i przygotowały swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, barwne i apetyczne kanapki. Taki poczęstunek był dla dzieci nie lada frajdą, okazją do wykazania się samodzielnością oraz wspaniałą zabawą. Kanapki smakowały wybornie. 
czwartek, 14 listopada 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com