Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6967
Album: Ferie zimowe 2020


Online 
Obecnie jest 21 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Moneta

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Projekt "Polski Złoty ma 100 lat" Autor Admin - 20 raz(y) oglądano. 
MonetaW związku z tym, że Gmina Poniatowa otrzymała z Narodowego Banku Polskiego dofinansowanie na realizację projektu "Polski Złoty ma 100 lat", uczniowie mogli wziąć udział w interesujących przedsięwzięciach: konkursie plastycznym, wystawie prac oraz wykładzie. 26 lutego w auli Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej zgromadzili się uczniowie kl. IV - V z terenu Gminy Poniatowa. Przybyłych gości powitał Burmistrz Poniatowej, pan Paweł Karczmarczyk. Następnie głos zabrała pani dr Ilona Skibińska - Fabrowska, Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie, która w prelekcji"Dzieje złotego 1919-2019" przybliżyła losy naszej monety. Nie był to jednak nudny wykład, albowiem zgromadzeni uczniowie zostali błyskawicznie zaangażowani do wysiłku umysłowego. Czytelna prezentacja i niezwykle rzeczowy, a zarazem dostosowany do wieku odbiorców sposób mówienia pozwolił dzieciom zrozumieć, że stabilna złotówka jest bardzo ważna dla gospodarki kraju. Zainteresowanie wzbudziły też ciekawostki dotyczące symboliki pierwszego ptaka na monecie.
Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o polskiej monecie! Po zainstalowaniu aplikacji KAHOOT na telefonach wszyscy uczestnicy z wypiekami na twarzach przystąpili do udzielania odpowiedzi. Nicki użytkowników cały czas widoczne były na ekranie, więc emocje momentami sięgały zenitu! Zwyciężyli oczywiście ci uczniowie, którzy najszybciej odpowiedzieli poprawnie na 8 pytań. Nasi - radzili sobie całkiem nieźle. Wprawdzie miejsc na podium nie zajęli, ale zgodnie stwierdzili, że takie sprawdziany to mogą pisać codziennie! Może kiedyś...
Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dotyczącego wyglądu polskiej monety przed wiekami, który został ogłoszony 7 stycznia br. Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczyciela plastyki - p. Cezarego Łukasiewicza wykonali interesującą pracę konkursową, jednak nie zdobyli żadnej nagrody. Na szczęście ich wysiłek wkrótce zostanie doceniony, albowiem organizatorzy przewidzieli jeszcze jedną nagrodę dla wszystkich uczestników konkursu plastycznego: wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie!!! Już wkrótce relacja z tej wycieczki. 
sobota, 29 lutego 2020       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com