Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Dzień Babci i Dziadka

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Dobre serca naszych uczniów "Razem na Święta" Autor Admin - 10 raz(y) oglądano. 
Dzień Babci i Dziadka"Razem na Święta" to akcja, w której MEN zachęcał dzieci i młodzież do niesienia pomocy innym. Uczniowie i uczennice naszej szkoły w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu nie pozostali obojętni na apel wychowawców. Ochoczo wzięli udział w następujących akcjach:

Zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Puławach. Zima to szczególnie ciężki okres dla czworonożnych podopiecznych schroniska - psów i kotów. Potrzeby są duże i bez wsparcia ludzi dobrej woli zwierzakom ciężko byłoby przetrwać tę porę roku. Uczniowie naszej szkoły zgromadzili na ten cel bardzo dużo karmy, koce i zabawki, które tuż przed świętami zawieźliśmy do schroniska. Po feriach planujemy kontynuować akcję.\

"Podaruj Anioła"

To akcja, w której obdarowaliśmy chore dzieci z oddziału onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Lublinie własnoręcznie wykonanymi kartkami świąteczno-noworocznymi. Chcieliśmy, aby nie czuły się samotnie w tym przedświątecznym okresie. Pokazaliśmy małym pacjentom, że jesteśmy z nim i wierzymy, że pokonają chorobę. Być może tych kilka zdań napisanych od serca przez naszych uczniów dodało tym chorym dzieciom skrzydeł?

"Nakręć się dla Ninki"

W ramach tej akcji uczestniczyliśmy w zbiórce plastikowych nakrętek dla małej mieszkanki Lublina, która od lat choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebowała pieniędzy na specjalistyczne leczenie terapią genową. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli! Reklamówki pełne nakrętek zostały wrzucone do specjalnej puszki w miejscowości Rozalin oraz do wielkiego serca przy CKPiT w Poniatowej.

Bardzo dziękujemy Wam, drodzy uczniowie i rodzice za to, że nie jesteście obojętni na krzywdę innych
i tak chętnie pomagacie tym wszystkim, którzy potrzebują wsparcia.

Szkolne Koło Wolontariatu
Anna Sawicka, Wanda Czuryło


 
niedziela, 31 stycznia 2021       Strona gotowa do druku  

  "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" Autor Admin - 147 raz(y) oglądano. 
Dzień Babci i Dziadka
Kilkadziesiąt lat temu z myślą o potrzebujących dzieciach dziennikarka Radia Lublin - Ewa Dados zorganizowała po raz pierwszy akcję "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" , w której wolontariusze wyszli na ulicę i prosili o przekazanie artykułów z długim terminem ważności, nowych ubrań czy butów dla osób z domów dziecka lub ubogich rodzin. Akcja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem i jest przeprowadzana zawsze w tym przedświątecznym okresie. W tym roku kilku uczniów z naszej szkoły: Klaudia Sochaj, Paula Jargiło, Łukasz Niezbecki oraz Jakub Nagajek pod opieką p. Wandy Czuryło kwestowało na rzecz dzieciaków. Po pierwsze: przekazali na rzecz potrzebujących zakupione wcześniej dary. Po drugie: pomimo chłodu ochoczo stanęli obok rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Poniatowej i w wyznaczonym czasie, tj. w sobotę od godz. 9. 00 do 10.00 namawiali klientów sklepu Biedronka do uczestnictwa w akcji. Odzew ludzi przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Niemal każdy wychodzący zatrzymywał się, by wyjąć ze swego koszyka jakiś artykuł z długim terminem ważności. W zamian początkujący wolontariusze nagradzali darczyńców naklejką z logo akcji oraz magicznym słowem "Dziękujemy!" Zgromadzone artykuły trafią do najbardziej potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim ludziom o dobrych sercach!!! 
czwartek, 05 grudnia 2019       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolaki świętują Dzień Mamy i Taty Autor Admin - 162 raz(y) oglądano. 
Dzień Babci i Dziadka
Na tle starannie przygotowanej dekoracji odbyła się uroczystość Dnia Mamy i Taty w przedszkolu. Przed zaangażowaną i pełną emocji widownią złożoną z rodziców, dzieci zaprezentowały spektakl nie tylko z ważnym przesłaniem ekologicznym, ale także eksponującym ich talenty i uzdolnienia. Później oczywiście była część wspólna, prezenty dla rodziców i oczywiście słodki poczęstunek! Impreza była bardzo udana! Gratulujemy! 
czwartek, 13 czerwca 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com