Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_20200214_110206
Album: 43 Gminny konkurs wiedzy pożarniczej

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6948
Album: Ferie zimowe 2020


Online 
Obecnie jest 4 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Ogród

Teksty opublikowane w tym temacie.

  "Niezłe ziółko" Autor Admin - 27 raz(y) oglądano. 
Ogród
Najlepsze zwycięstwa są wtedy, kiedy się ich zupełnie nie spodziewamy! Tak też było w przypadku ucznia obecnej klasy III -
Piotrusia Klocka. W II sem. roku szkolnego 2019/2020 zachęcony przez p. Martę Górniak postanowił wziąć udział w konkursie plastycznym "Niezłe ziółko". Głównym celem przedsięwzięcia było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o ziołach. Organizatorzy chcieli, by poprzez zabawę najmłodsi nauczyli się je rozpoznawać, uprawiać i wykorzystać w kuchni lub medycynie domowej. Konkurs polegał na wykonaniu (oczywiście z pomocą rodziny) dwóch zadań:

1. Wyhodowaniu własnych ziół z nasion lub z sadzonki (sadzonek) w doniczce, skrzynce balkonowej albo innym, dowolnym pojemniku lub na grządce.

2. Przygotowaniu sprawozdania z zadania pierwszego, w formie pracy plastycznej, zielnika, dziennika ogrodniczego.

W ocenie prac Komisja Konkursowa wzięła pod uwagę: związek z tematem, inwencję twórczą, rzetelność obserwacji każdego etapu rozwoju rośliny, walory artystyczne. A zainteresowanie konkursem było duże. Do organizatorów wpłynęło ok. 140 prac!
Nasz uczeń dopiero kilka dni wcześniej otrzymał radosną wiadomość, że jego wysiłek został nagrodzony wyróżnieniem! Dyplomy oraz nagrody pieniężne dla zwycięzców konkursu zostały wręczone 21 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.
Cieszymy się bardzo z sukcesu Piotrusia! Oczywiście rodzicom dziękujemy za pomoc, wychowawcy - za inspirację, a uczniowi - serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 
wtorek, 27 października 2020       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com