W dniu 15 maja uczniowie klas 1,2 i 3 uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do lasu. Celem wyjazdu było poznawanie środowiska leśnego, obserwacja roślin i zwierząt oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Pani leśnik Dominika Kołodziejczyk oprowadziła nas ścieżką przyrodniczą Kleniewo oraz opowiedziała o swoim zawodzie.
Podczas spaceru dzieci rozpoznawały gatunki drzew, słuchały odgłosów ptaków oraz obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną. Wycieczka była także okazją do utrwalania zasad bezpiecznego zachowania w lesie i dbania o środowisko naturalne.
Na zakończenie wspólnie upiekliśmy kiełbaski na ognisku.