Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (19)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (14)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 10 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   123456789101112131415161718192939   >


  Zdrowe śniadanie Autor Admin - 330 raz(y) oglądano. 
...
Każdego roku, zgodnie z podstawą programową, na zajęciach dzieci zapoznają się z zasadami zdrowego żywienia Najlepiej to wychodzi w praktyce, kiedy na przykład trzeba przygotować zdrową apetyczną kanapkę. Tym razem miał to być hamburger - i był! Apetyczny, zdrowy, warzywny i kolorowy. Wszystkie hamburgery zostały zjedzone i to z dodatkiem surowej, pięknie pokrojonej marchewki, skropionej sokiem z cytryny. Nikt nie twierdził, że nie smakowało! BRAWO!


 
czwartek, 04 kwietnia 2019       Strona gotowa do druku  

  Doświadczenia chemiczne Autor Admin - 309 raz(y) oglądano. 
...Zgodnie z podstawą programową już w klasach najmłodszych następuje pierwszy kontakt z naukami ścisłymi w wersji ćwiczeniowej. Takie lekcje są dla uczniów niecodzienną atrakcją. Tym razem też tak było, bo okazało się, że wyłącznie z produktów spożywczych (powszechnie dostępnych) uczeń jest w stanie wyprodukować: kipiącą szumiącą substancję, tęczową mieszankę cudnych kolorów czy dziwną maź przeciekającą przez palce. Może też sprawić, że balon napełni się powietrzem z butelki a kolorowe bąbelki zatopione w zawiesinie nie pozwolą wręcz oderwać wzroku. I to wszystko można zrobić w domu! Oczywiście najlepiej w obecności osoby dorosłej, ale skrobia ziemniaczana, olej, ocet czy kolorowe draże to raczej nie są niebezpieczne składniki. Liczy się pomysłowość i talent odkrywcy!
 
czwartek, 28 marca 2019       Strona gotowa do druku  

  Na zielono w przedszkolu Autor Admin - 302 raz(y) oglądano. 
...
Nasi najmłodsi uczcili Dzień Wiosny na zielono! Ten kolor dominował! Oznak wiosny szukali w czasie spaceru po najbliższej okolicy, by potem na ćwiczeniach umieć dopasować cyfrę do liczby pąków na gałązce. Pani Wiosna ich nie zawiodła - dała o sobie znać nie tylko wysyłając przedszkolakom list, ale także dając im piękne kolorowe kwiaty nie tylko w szkolnym ogródku, ale także na gazetkach i parapetach!
 
czwartek, 28 marca 2019       Strona gotowa do druku  

  Dzień Wiosny, czyli bezpieczny rower Autor Admin - 332 raz(y) oglądano. 
...
Korzystając z pierwszego dnia wiosny, dzieci z klas młodszych przypomniały sobie teoretycznie i praktycznie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Chodziło przede wszystkim o bezpieczną jazdę rowerem, dlatego też ważne były nie tylko znaki drogowe i wybrane zasady drogowego bezpieczeństwa, ale także dobry stan techniczny i odpowiednie oznakowanie roweru. Okazało się, że nie ze wszystkim jest najlepiej i gdyby doszło do prawdziwej kontroli, oj, byłoby kilka mandatów, niestety... Dobrze, że to była tylko zabawa, w rzeczywistości na pewno będzie lepiej.


 
czwartek, 21 marca 2019       Strona gotowa do druku  

  Dzień Kobiet w Sokowirówce Autor Admin - 276 raz(y) oglądano. 
...Z okazji Dnia Kobiet klasa V wraz z wychowawczynią, Panią Anną Sawicką wybrała się do Hotelu Montis w Poniatowej, ściślej mówiąc do Studia Kulinarnego "Sokowirówka".
Pod opieką profesjonalisty w zasadzie nic nie było trudne! Osiągnięcia młodych adeptów sztuki kulinarnej nie tylko sprawiły dużo radości wykonawcom, ale także wybornie smakowały!

 
czwartek, 21 marca 2019       Strona gotowa do druku  

  Turniej Wiedzy Pożarniczej Autor Admin - 329 raz(y) oglądano. 
...
W dniu 01.03.2019 r. w Urzędzie Miejskim w Poniatowej odbyły się gminne eliminacje do
42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej"Młodzież Zapobiega Pożarom". W tym roku, zgodnie z regulaminem, mogli brać udział tylko uczniowie klas: IV, V, i VI. Nasz ubiegłoroczny laureat, Jakub Nagajek, nie mógł uczestniczyć w eliminacjach, ponieważ jest już w klasie VII. Ucieszyliśmy się, że naszą szkołę zdecydował się reprezentować Łukasz Niezbecki , który zajął III miejsce! Gratulujemy sukcesu!
Dziękujemy też Panu Andrzejowi Topolskiemu za tak skuteczne przygotowanie naszego uczestnika!
 
czwartek, 07 marca 2019       Strona gotowa do druku  

  Tłusty czwartek Autor Admin - 313 raz(y) oglądano. 
...
Wpisując się w tradycję, w szkole naszej z tej okazji też objadaliśmy się pączkami. Były z lukrem i z cukrem pudrem - do wyboru! Pachnące, pyszne i kuszące! Podobno w tym dniu nie tuczą : ) Smacznego!
 
czwartek, 28 lutego 2019       Strona gotowa do druku  

  Choinka szkolna 2019 Autor Admin - 319 raz(y) oglądano. 
...W tym roku nasza choinka szkolna odbyła się nie w szkole, jak zwykle, ale w Remizie Strażackiej w Dąbrowie Wronowskiej. Można było zastosować takie rozwiązanie, ponieważ niedawno zainstalowano tam klimatyzację, więc było ciepło i wygodnie. Uroczystość składała się nie tylko z tańców i słodkich paczek wręczanych dzieciom przez Mikołaja, ale także z wystąpień naszych uczniów, którzy z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali piękne przedstawienie (przedszkolaki). Z kolei członkowie szkolnego kółka teatralnego zaprezentowali ciekawy spektakl i "świetlisty taniec aniołów". Na koniec można było także obejrzeć spektakl teatralny "Kandydatki na żonę" w wykonaniu grupy teatralnej z CKPiT w Poniatowej. Było atrakcyjnie, żywiołowo i radośnie! Dziękujemy!
 
czwartek, 28 lutego 2019       Strona gotowa do druku  

  Hokus-pokus, czyli magia na wesoło Autor Admin - 390 raz(y) oglądano. 
...Pokazy iluzjonisty zawsze podobały się dzieciom, więc nic dziwnego, że przedszkolaki i dzieci z klas młodszych były zachwycone! Starsze zdecydowały się uczestniczyć z różnych powodów - jedne z ciekawości, inne - bo w miły sposób upłynęła im lekcja matematyki czy historii. Na koniec jednak nikt nie był znudzony. Niektórzy wychodzili z pewnym niedosytem, bo mimo uważnej obserwacji, nie udało im się ustalić: jak iluzjonista to zrobił?
 
czwartek, 24 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

  Festiwal kolęd w Opolu Lubelskim Autor Admin - 380 raz(y) oglądano. 
...

Dużo radości sprawiło nam I miejsce w XVII Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Polska Kolęda", 20.01.2019 w Opolu Lubelskim
.
Dziękujemy wykonawcom, którzy pod kierunkiem Pana Dariusza Gołofita osiągnęli tak zaszczytne miejsce:1. Nikola Rola - kl. IV
2. Julia Walczyk - kl. IV
3. Julia Zielińska - kl. IV
4. Mateusz Tarka - kl. IV
 
czwartek, 24 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

<   123456789101112131415161718192939   >

Theme creado por dev-postnuke.com