Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_20200214_121015
Album: 43 Gminny konkurs wiedzy pożarniczej

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6946
Album: Ferie zimowe 2020


Online 
Obecnie jest 10 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121314142434445464748495051525354555657585960616263647484   >


  Dzień Edukacji Narodowej Autor Admin - 313 raz(y) oglądano. 
...
Jak co roku, by uczcić święto pracowników oświaty, szuka się nowej ciekawej formuły spektaklu. Dlatego w tym roku, na przekór ogólnym trendom, widzowie śledzili los Maciusia, który nie chciał zostać nauczycielem! Zarówno "mama piękna jak motyl", jak i "tato bardzo brodaty", żyjący szczęśliwie "cztery mile za miastem, w domku z pięknym ogródkiem" wyobrażali sobie właśnie tak przyszłość swojego syna! On jednak zrobił wszystko, by zostać strażakiem! Nawet zaproszone zwierzątka: piękny kogut, milutki kotek, piesek, kaczuszka a nawet koń z beczkowozem strażackim, nie miały co do tego żadnych wątpliwości. Lepiej jest być strażakiem niż nauczycielem!!
Dlatego na zakończenie i niejako na "otarcie łez", wszyscy zgodzili się na czarodziejski pociąg, który miałby zawieźć nas nie tylko do Warszawy, ale wprost do sławy, zgodnie z rytmem śpiewanej chóralnie znanej piosenki!
Cele mamy nie byle jakie! Oby nam się udało!
Dziękujemy nauczycielom przygotowującym ten spektakl, dziękujemy aktorom i ich rodzicom, którzy nie szczędzili sił, by przygotować odpowiednie stroje i rekwizyty, dziękujemy również zaangażowanym widzom za ich gromkie brawa!

 
czwartek, 15 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Wśród przedmiotów, których już nikt nie używa ... Autor Admin - 308 raz(y) oglądano. 
...
Tak właśnie wyglądała niezwykła lekcja historii - dzieci oglądały i posługiwały się przedmiotami, których już dzisiaj nikt nie potrzebuje. Mowa tu kołowrotkach, żelazkach "z duszą", maglownicach, szatkownicach do kapusty czy makutrach! Wszystko budziło ogromne zaciekawienie, każdy chciał dotknąć, zobaczyć z bliska a nawet zgodzić się na bezpośrednie doznania. Byli więc i tacy, którzy chcieli poczuć jak to jest, gdy się klęczy na grochu a obok stoi pani z linijką! Inni zgodzili się nawet na zakucie w dybach! Jeszcze inni sprawdzali, co się czuje przy udeptywaniu bosymi stopami kiszonej kapusty! A przy tym było dużo opowieści i anegdot barwnie zaprezentowanych przez P. Wandę Czuryło, która zgromadziła tak ciekawy zbiór!
Mamy nadzieję na kolejny odcinek "historii na żywo", bo wielu zgłaszających się do odpowiedzi to wyraźny dowód zainteresowania uczniów! 
czwartek, 08 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Bajkowy czwartek u maluszków Autor Admin - 321 raz(y) oglądano. 
...
Na tle jesiennej scenerii, z udziałem zaproszonej mamy w roli lektora, odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze w grupie najmłodszych przedszkolaków. Rozpoczyna ono cykl, który ma nie tylko popularyzować czytanie, ale także oswajać dziecko z książką, uczyć je sztuki wyciszenia, skupienia i wyobrażania sobie bajkowych światów. Zasłuchane buźki wyraźnie świadczą o zainteresowaniu, tym bardziej, że potem dzieci własnoręcznie wykonują właśnie tę jarzębinkę, o której opowiadała bajeczka i w którą przystrojone tak pięknie się prezentują!

 
czwartek, 08 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Dary jesieni na talerzu Autor Admin - 369 raz(y) oglądano. 
...
Patrząc na otaczające nas bogactwo jesiennych plonów, przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych odbyli cykl zajęć związanych nie tylko z jesienną kolorystyką. Dla najmłodszych ważne było poznanie z bliska dyni, na zdjęciu ściskanej w objęciach, zapoznanie się bliżej z burakiem, kapustą czy marchewką lub też delektowanie się zapachem pietruszki. W ciekawie zaaranżowanej scenerii takie zajęcia nie tylko są atrakcyjne, wielozmysłowe (dotyk, węch, smak), ale także kształcące. Taki młodzieniec może nie będzie kiedyś pisał w swojej pracy maturalnej, że wiodącą uprawą na Lubelszczyźnie jest ryż... Mamy przynajmniej taką nadzieję!
Inną stroną takiej przyjaźni z darami jesieni była degustacja sporządzonych przez siebie kolorowych i smacznych sałatek owocowych. Niektórzy mieli tak ambitne zamiary, że nie zdołali podołać ilościom sporządzonych pyszności! Mimo to wyglądają na zadowolonych!
 
czwartek, 01 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Wrześniowy festyn Autor Admin - 341 raz(y) oglądano. 
...
Odkładany ze względu na pogodę Wrześniowy Festyn Szkolny, za zgodą rodziców odbył się w ostatnią niedzielę, chociaż pogodowa prognoza nie była optymistyczna. Namioty rozstawiano w strugach deszczu, niektórzy wątpili czy ktoś przyjdzie.... Jednak mieszkańcy Dąbrowy i Plizina jak zwykle nie zawiedli!
Po mszy wreszcie przestało padać i był czas na konkursy sportowe dzieci na jeszcze mokrym boisku, na występ ślicznej kapeli ludowej Pana Janka Kozińskiego i oczywiście na loterię fantową, na której nie było losów pustych! Były za to atrakcyjne nagrody: Pani Magdalena Gajec ufundowała 5 talonów do swojego Salonu Fryzjerskiego! Pani Emilia Czajka przekazała spieniacz do mleka do kawy, Pan Rafał Hysa podarował 3 sztuki biżuterii srebrnej w ozdobnych pudełeczkach, Pani Halina Kolasińska wykonała 2 obrazy! Niektóre z tych przedmiotów przeznaczyliśmy na licytację, która na letnim festynie na pewno zakończy się sukcesem!
Największą niespodziankę zrobił nam jednak Ksiądz Proboszcz z Chodelskiej Parafii! Całą tacę przekazał na rzecz szkoły! Wspaniały gest!
Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom i Darczyńcom, dziękujemy Rodzicom i Gościom, bo mimo niezbyt dobrej pogody festyn należy uznać za udany, nawet pod względem finansowym!

 
czwartek, 24 września 2015       Strona gotowa do druku  

<   11121314142434445464748495051525354555657585960616263647484   >

Theme creado por dev-postnuke.com