Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (30)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (11)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 45 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041   >


  Puchatek contra Straszny Potwór Autor Admin - 460 raz(y) oglądano. 
...
Wbrew pozorom nie były to mrożące krew w żyłach zmagania gigantów, ale temat fragmentu czytanej książki. Uczniowie starszych klas w ramach
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa swoim młodszym kolegom z przedszkola przeczytali o przygodach Kubusia Puchatka. Oczywiście potem były słodkie nagrody, bo przecież nie można nie doceniać słuchania ze zrozumieniem. Były też wspólne zabawy i dużo dobrego humoru!

 
czwartek, 22 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Coś z niczego, czyli szkolne majsterkowanie Autor Admin - 489 raz(y) oglądano. 
...Butelki, pudełka, pojemniczki i nakrętki to nie odpady ale kryjący w sobie wielkie możliwości materiał produkcyjny. Odrobina kleju, taśmy, srebrnej folii i już mamy pojazd kosmiczny, żyrafę czy ludzika. Wystarczy trochę wyobraźni! To nic, że żywot takiego dzieła nie jest zbyt długi, końcowy efekt satysfakcjonował wszystkich twórców!
 
czwartek, 22 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Dzień Edukacji Narodowej Autor Admin - 440 raz(y) oglądano. 
...
Jak co roku, by uczcić święto pracowników oświaty, szuka się nowej ciekawej formuły spektaklu. Dlatego w tym roku, na przekór ogólnym trendom, widzowie śledzili los Maciusia, który nie chciał zostać nauczycielem! Zarówno "mama piękna jak motyl", jak i "tato bardzo brodaty", żyjący szczęśliwie "cztery mile za miastem, w domku z pięknym ogródkiem" wyobrażali sobie właśnie tak przyszłość swojego syna! On jednak zrobił wszystko, by zostać strażakiem! Nawet zaproszone zwierzątka: piękny kogut, milutki kotek, piesek, kaczuszka a nawet koń z beczkowozem strażackim, nie miały co do tego żadnych wątpliwości. Lepiej jest być strażakiem niż nauczycielem!!
Dlatego na zakończenie i niejako na "otarcie łez", wszyscy zgodzili się na czarodziejski pociąg, który miałby zawieźć nas nie tylko do Warszawy, ale wprost do sławy, zgodnie z rytmem śpiewanej chóralnie znanej piosenki!
Cele mamy nie byle jakie! Oby nam się udało!
Dziękujemy nauczycielom przygotowującym ten spektakl, dziękujemy aktorom i ich rodzicom, którzy nie szczędzili sił, by przygotować odpowiednie stroje i rekwizyty, dziękujemy również zaangażowanym widzom za ich gromkie brawa!

 
czwartek, 15 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Wśród przedmiotów, których już nikt nie używa ... Autor Admin - 493 raz(y) oglądano. 
...
Tak właśnie wyglądała niezwykła lekcja historii - dzieci oglądały i posługiwały się przedmiotami, których już dzisiaj nikt nie potrzebuje. Mowa tu kołowrotkach, żelazkach "z duszą", maglownicach, szatkownicach do kapusty czy makutrach! Wszystko budziło ogromne zaciekawienie, każdy chciał dotknąć, zobaczyć z bliska a nawet zgodzić się na bezpośrednie doznania. Byli więc i tacy, którzy chcieli poczuć jak to jest, gdy się klęczy na grochu a obok stoi pani z linijką! Inni zgodzili się nawet na zakucie w dybach! Jeszcze inni sprawdzali, co się czuje przy udeptywaniu bosymi stopami kiszonej kapusty! A przy tym było dużo opowieści i anegdot barwnie zaprezentowanych przez P. Wandę Czuryło, która zgromadziła tak ciekawy zbiór!
Mamy nadzieję na kolejny odcinek "historii na żywo", bo wielu zgłaszających się do odpowiedzi to wyraźny dowód zainteresowania uczniów! 
czwartek, 08 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Bajkowy czwartek u maluszków Autor Admin - 433 raz(y) oglądano. 
...
Na tle jesiennej scenerii, z udziałem zaproszonej mamy w roli lektora, odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze w grupie najmłodszych przedszkolaków. Rozpoczyna ono cykl, który ma nie tylko popularyzować czytanie, ale także oswajać dziecko z książką, uczyć je sztuki wyciszenia, skupienia i wyobrażania sobie bajkowych światów. Zasłuchane buźki wyraźnie świadczą o zainteresowaniu, tym bardziej, że potem dzieci własnoręcznie wykonują właśnie tę jarzębinkę, o której opowiadała bajeczka i w którą przystrojone tak pięknie się prezentują!

 
czwartek, 08 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Dary jesieni na talerzu Autor Admin - 503 raz(y) oglądano. 
...
Patrząc na otaczające nas bogactwo jesiennych plonów, przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych odbyli cykl zajęć związanych nie tylko z jesienną kolorystyką. Dla najmłodszych ważne było poznanie z bliska dyni, na zdjęciu ściskanej w objęciach, zapoznanie się bliżej z burakiem, kapustą czy marchewką lub też delektowanie się zapachem pietruszki. W ciekawie zaaranżowanej scenerii takie zajęcia nie tylko są atrakcyjne, wielozmysłowe (dotyk, węch, smak), ale także kształcące. Taki młodzieniec może nie będzie kiedyś pisał w swojej pracy maturalnej, że wiodącą uprawą na Lubelszczyźnie jest ryż... Mamy przynajmniej taką nadzieję!
Inną stroną takiej przyjaźni z darami jesieni była degustacja sporządzonych przez siebie kolorowych i smacznych sałatek owocowych. Niektórzy mieli tak ambitne zamiary, że nie zdołali podołać ilościom sporządzonych pyszności! Mimo to wyglądają na zadowolonych!
 
czwartek, 01 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Wrześniowy festyn Autor Admin - 478 raz(y) oglądano. 
...
Odkładany ze względu na pogodę Wrześniowy Festyn Szkolny, za zgodą rodziców odbył się w ostatnią niedzielę, chociaż pogodowa prognoza nie była optymistyczna. Namioty rozstawiano w strugach deszczu, niektórzy wątpili czy ktoś przyjdzie.... Jednak mieszkańcy Dąbrowy i Plizina jak zwykle nie zawiedli!
Po mszy wreszcie przestało padać i był czas na konkursy sportowe dzieci na jeszcze mokrym boisku, na występ ślicznej kapeli ludowej Pana Janka Kozińskiego i oczywiście na loterię fantową, na której nie było losów pustych! Były za to atrakcyjne nagrody: Pani Magdalena Gajec ufundowała 5 talonów do swojego Salonu Fryzjerskiego! Pani Emilia Czajka przekazała spieniacz do mleka do kawy, Pan Rafał Hysa podarował 3 sztuki biżuterii srebrnej w ozdobnych pudełeczkach, Pani Halina Kolasińska wykonała 2 obrazy! Niektóre z tych przedmiotów przeznaczyliśmy na licytację, która na letnim festynie na pewno zakończy się sukcesem!
Największą niespodziankę zrobił nam jednak Ksiądz Proboszcz z Chodelskiej Parafii! Całą tacę przekazał na rzecz szkoły! Wspaniały gest!
Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom i Darczyńcom, dziękujemy Rodzicom i Gościom, bo mimo niezbyt dobrej pogody festyn należy uznać za udany, nawet pod względem finansowym!

 
czwartek, 24 września 2015       Strona gotowa do druku  

  Jesteśmy bezpieczni na drodze! Autor Admin - 436 raz(y) oglądano. 
...Najpierw trochę teorii, trochę zadań, a potem konkretna próba wiedzy w praktyce i klasa wyruszyła potrenować bezpieczne przechodzenie przez jezdnię! Tuż przy szkole nie ma pasów, jednak przecież jakoś do tej szkoły trzeba skręcić. Najważniejsze, żeby zapamiętać chociaż niektóre znaki drogowe, żeby chodzić tylko lewą stroną drogi (jeśli nie ma chodnika) i wiedzieć, do czego służą kamizelki i różne gadżety odblaskowe.
Jak widać na zdjęciach, nawet proste zadania mogą dać dużo radości, kiedy okazuje się, że potrafimy, że umiemy i w drugiej klasie świetnie dajemy sobie radę!
 
czwartek, 24 września 2015       Strona gotowa do druku  

  Czwartkowe bajanie Autor Admin - 458 raz(y) oglądano. 
...
Włączając się w nurt mody na czytanie, klasy młodsze zainaugurowały pierwsze spotkanie z cyklu "Czwartkowe bajanie". W każdy czwartek, tak właśnie jak dziś, uczniowie będą słuchali bajek, tworząc do nich odpowiednie ilustracje. Zaczęli oczywiście od "kociej tematyki"Tym sympatycznym zwierzakom "Kociakom- cudakom" poświęcili przecież wiele godzin pracy, tworząc piękną serię kocich portretów. Tymczasem kotów przybyło i posłużyły jako inspirujące tło do "kociej bajki"Skupieni słuchacze z uwagą śledzili bieg wydarzeń, czekając na czwartkowy ciąg dalszy.
 
czwartek, 17 września 2015       Strona gotowa do druku  

  Nowe zabawki Autor Admin - 492 raz(y) oglądano. 
...
By uatrakcyjnić przedszkolną rzeczywistość, zakupiliśmy trochę nowych zabawek i gier edukacyjnych! Zainteresowanie było duże, chociaż okazało się niekiedy, że mając niecałe cztery lata, bez trudu można ułożyć 40-elementowe puzzle!
Najważniejsze, że tak zajęci i skupieni, nasi najmłodsi, chociaż na chwilę mogli zapomnieć, że nie ma mamy i trzeba być dzielnym, grzecznym i nie płakać!
Życzymy im dobrych spokojnych dni i ciekawych zajęć!
 
czwartek, 17 września 2015       Strona gotowa do druku  

<   111121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041   >

Theme creado por dev-postnuke.com