Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (34)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (55)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 35 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142   >


  Znowu w szkole! Autor Admin - 508 raz(y) oglądano. 
...
Raczej bez stresu wróciliśmy do swoich szkolnych obowiązków, bo jest coś w tej magii września, że zaczyna się tęsknić za szkołą! Może dzieje się tak tylko na początku edukacji (później pewnie się z tego wyrasta), ale do naszej szkoły już od rana przychodzą nawet ci, którzy mogliby jeszcze trochę pospać.
Zaczęliśmy uroczyście i galowo, wierząc, że wszystkie życzenia: powodzenia, sukcesu, wielu nagród i wyróżnień przecież mogą i powinny się spełnić!

 
czwartek, 03 września 2015       Strona gotowa do druku  

  Wakacyjny wyjazd na Roztocze Autor Admin - 540 raz(y) oglądano. 
...
By ułatwić choć trochę ponowne wejście w szkolną rzeczywistość, nie bez przyczyny właśnie dopiero teraz przypominamy wydarzenia i przeżycia z wyjazdu grupy uczniów w okolice Biszczy na Tanwią. Sporo się działo: była przejażdżka "powsinogą", czyli drabiniastym wozem konnym, były konkursy, gry i zawody sportowe, była też wyprawa do leśnej pasieki.
Z akceptacją uczestnicy wspominają paintball, kajaki a nawet nocną wyprawę z latarkami do Puszczy Solskiej, oczywiście pod opieką wychowawców i instruktorów, których zadaniem było uchronić ich przed leśnymi duchami. Oczywiście się udało! Wszyscy wrócili cali i zdrowi.
Publikujemy tylko część zdjęć, bo mamy ich ponad 400! Jeśli ktoś chciałby obejrzeć całość, zapraszamy!!!

 
czwartek, 27 sierpnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Piknik szkolny Autor Admin - 499 raz(y) oglądano. 
...
Zanim nastąpi koniec roku szkolnego jest czas na realizację różnych niekonwencjonalnych pomysłów. Taki właśnie pomysł zrealizowali uczniowie klas młodszych, kiedy wyposażeni w kosze piknikowe powędrowali na pobliską łąkę. Pomijając fakt, że natychmiast wszyscy zrobili się głodni, mimo pysznych lodów zjedzonych przed wyjściem, okazało się, że jedzenie na pikniku to naprawdę zupełnie coś innego niż w domu! Wszyscy przekonali się też, że można się doskonale bawić bez komputera! 
czwartek, 02 lipca 2015       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolaki na wycieczce Autor Admin - 439 raz(y) oglądano. 
...
Wyprawa do Jabłonowca spełniła wszelkie oczekiwania. Były magiczne stwory, było trochę magii i dużo doskonałej zabawy! Pogoda również spisała się na medal, więc wszyscy wrócili zadowoleni!
 
czwartek, 25 czerwca 2015       Strona gotowa do druku  

  Patyczaki i nie tylko... Autor Admin - 472 raz(y) oglądano. 
...
Istoty te w swoich terrariach już kiedyś odwiedziły naszą szkołę, było to jednak na tyle dawno, że nowa generacja uczniów już tego nie pamięta. Dzieci bardzo ufnie, wręcz z wielką ciekawością i akceptacją nie tylko przyglądały się różnym wijom, pająkom i kameleonom, ale także "wchodziły z nimi w bliski kontakt"! Widok wędrującego po ręce dziwnego stworka wcale nikogo nie dziwi i nie przeraża! Niektórzy byli niepocieszeni, że nie można kupić sobie pająka albo kameleona! Mama chyba byłaby innego zdania...


 
czwartek, 25 czerwca 2015       Strona gotowa do druku  

  My i świat wokół nas Autor Admin - 450 raz(y) oglądano. 
...
Myśląc już o zbliżających się wakacjach, rozglądamy się wokół, rejestrując zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Cieszy nas bliskość zaprzyjaźnionych istot - to na przykład dwie jaszczurki, zamieszkujące na klombie, nietoperze nocujące w szkolnej komórce czy ptak nisko na gnieździe, tuż przy zabudowaniach gospodarczych. Wszędzie zielono i kolorowo, pełno kwiatów, które tylko czekają na odpowiedni moment, żeby rozwinąć całą gamę odcieni. Kwiaty prawdziwe, kwiaty sztuczne w wiankach ślicznych dziewczynek, kwiaty na gazetkach szkolnych to radość dla oczu i pewność, że lato tuż tuż...
 
czwartek, 21 maja 2015       Strona gotowa do druku  

  Tydzień w naszej szkole Autor Admin - 399 raz(y) oglądano. 
... Wydawałoby się, że to taki sam tydzień, jak każdy inny, jednak wiele się działo!
Najpierw uczniowie klasy "I" pod hasłem "Zielono mi..." zorganizowali - ortograficzne śniadanie! Rzodkiewka, rzeżucha czy ogórek znalazły się nie tylko na pysznych kolorowych kanapkach, ale także stanowiły ważny element lekcji. Kartki z trudnymi słowami były jednocześnie elementem zabawy, dekoracją, grą i nauką ortografii!! Potem uczniowie klas starszych pochwalili się tylko niektórymi z wykonanych przez siebie sałatek! Podobnie jak kanapki, sałatki były również pyszne i wyglądały kusząco!
Osobne wydarzenie to przedstawienie wykonane przez klasę "0". Główną bohaterką była pewna kwoka, która:

"Traktowała świat z wysoka
I mówiła z przekonaniem:
Grunt to dobre wychowanie!"

Niestety, tylko tak mówiła, zachowywała się już trochę gorzej, no i co tu ukrywać, jej goście tez nie byli idealni. Wszyscy, mali aktorzy i widzowie, byli zgodni co do tego, że prezentowane na tabliczkach trzy "magiczne słowa" zawsze są w życiu potrzebne!

Bardzo pomocny był też Pan Policjant, który na koniec tygodnia, na zorganizowanej lekcji na temat bezpieczeństwa nie tylko odpowiadał na pytania naszych uczniów, ale także uczył zasad mądrego i bezpiecznego zachowywania się na co dzień. 
czwartek, 23 kwietnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Mistrzowie dobrego zachowania Autor Admin - 432 raz(y) oglądano. 
...
Dzięki pracy wychowawczyń klas młodszych w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem "ABC dobrego zachowania" Eliminacje były wielostopniowe a kryteria szczegółowe i wcale nie tak łatwe. Ważne też było ogólnoszkolne jury - laureatów wybierano po prostu na zasadzie powszechnego głosowania. Liczyły się więc nie tylko dobre maniery, grzeczność, kultura osobista, ale także akceptacja uczniowskiego środowiska.
Jak widać na zdjęciach laureatami zostali Julia Gajec i Wojciech Kołodziej!
Na innych zdjęciach widzimy także nagrodzonych autorów wierszyków poświęconych dobremu zachowaniu w różnych, czasem nieoczekiwanych życiowych sytuacjach. Wszystkie utwory zostały opublikowane w pięknym tomiku!
Było wiele nagród i różnych upominków, najważniejsze jest jednak stwierdzenie, że warto być mistrzem dobrego zachowania, bo daje to radość i dużo zadowolenia nie tylko osobie nagrodzonej, ale także wszystkim wokół! 
czwartek, 09 kwietnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Przedszkole na zielono z Marzanną w tle Autor Admin - 377 raz(y) oglądano. 
...
Dzień Wiosny to prawie gwarancja, że już wkrótce świat stanie się zielony. Dlatego też przedszkolaki starannie przygotowały się do tego święta! Ubrane na zielono, po śniadaniu ze szczypiorkiem i wyhodowaną przez siebie rzeżuchą, z zielonymi balonikami wyruszyły na spacer w poszukiwaniu wiosny.

W tym czasie uczniowie z klas młodszych na zieleniejącym już boisku intensywnie sprawdzali swoją fizyczną kondycję. Wszystkie próby wypadły zadowalająco! Rumiane buzie, uśmiechy i zadowolenie to wystarczający dowód na sukces zrealizowanych przedsięwzięć!
 
czwartek, 26 marca 2015       Strona gotowa do druku  

  Trochę scenicznej magii ... Autor Admin - 388 raz(y) oglądano. 
...
Właśnie z powodu tej magii nasi najmłodsi wybrali się do kina w Poniatowej, a starsi do teatru do Puław. Jedni oglądali magiczne wiosenne czarowanie, drudzy - mity greckie. Młodsi śmiało uczestniczą w interaktywnym spektaklu i bez tremy popisują się na scenie, starsi grzecznie oglądają przygody Prometeusza czy Herkulesa w wykonaniu aktorów. Kiedy powtarzająca się szkolna codzienność zaczyna nieco nużyć, taki wyjazd może wnieść trochę odmiany i nowości. 
czwartek, 12 marca 2015       Strona gotowa do druku  

<   11112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142   >

Theme creado por dev-postnuke.com