Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121314142434445464748495051525354555657585960616263646566677787   >


  Tydzień w naszej szkole Autor Admin - 291 raz(y) oglądano. 
... Wydawałoby się, że to taki sam tydzień, jak każdy inny, jednak wiele się działo!
Najpierw uczniowie klasy "I" pod hasłem "Zielono mi..." zorganizowali - ortograficzne śniadanie! Rzodkiewka, rzeżucha czy ogórek znalazły się nie tylko na pysznych kolorowych kanapkach, ale także stanowiły ważny element lekcji. Kartki z trudnymi słowami były jednocześnie elementem zabawy, dekoracją, grą i nauką ortografii!! Potem uczniowie klas starszych pochwalili się tylko niektórymi z wykonanych przez siebie sałatek! Podobnie jak kanapki, sałatki były również pyszne i wyglądały kusząco!
Osobne wydarzenie to przedstawienie wykonane przez klasę "0". Główną bohaterką była pewna kwoka, która:

"Traktowała świat z wysoka
I mówiła z przekonaniem:
Grunt to dobre wychowanie!"

Niestety, tylko tak mówiła, zachowywała się już trochę gorzej, no i co tu ukrywać, jej goście tez nie byli idealni. Wszyscy, mali aktorzy i widzowie, byli zgodni co do tego, że prezentowane na tabliczkach trzy "magiczne słowa" zawsze są w życiu potrzebne!

Bardzo pomocny był też Pan Policjant, który na koniec tygodnia, na zorganizowanej lekcji na temat bezpieczeństwa nie tylko odpowiadał na pytania naszych uczniów, ale także uczył zasad mądrego i bezpiecznego zachowywania się na co dzień. 
czwartek, 23 kwietnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Mistrzowie dobrego zachowania Autor Admin - 307 raz(y) oglądano. 
...
Dzięki pracy wychowawczyń klas młodszych w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem "ABC dobrego zachowania" Eliminacje były wielostopniowe a kryteria szczegółowe i wcale nie tak łatwe. Ważne też było ogólnoszkolne jury - laureatów wybierano po prostu na zasadzie powszechnego głosowania. Liczyły się więc nie tylko dobre maniery, grzeczność, kultura osobista, ale także akceptacja uczniowskiego środowiska.
Jak widać na zdjęciach laureatami zostali Julia Gajec i Wojciech Kołodziej!
Na innych zdjęciach widzimy także nagrodzonych autorów wierszyków poświęconych dobremu zachowaniu w różnych, czasem nieoczekiwanych życiowych sytuacjach. Wszystkie utwory zostały opublikowane w pięknym tomiku!
Było wiele nagród i różnych upominków, najważniejsze jest jednak stwierdzenie, że warto być mistrzem dobrego zachowania, bo daje to radość i dużo zadowolenia nie tylko osobie nagrodzonej, ale także wszystkim wokół! 
czwartek, 09 kwietnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Przedszkole na zielono z Marzanną w tle Autor Admin - 255 raz(y) oglądano. 
...
Dzień Wiosny to prawie gwarancja, że już wkrótce świat stanie się zielony. Dlatego też przedszkolaki starannie przygotowały się do tego święta! Ubrane na zielono, po śniadaniu ze szczypiorkiem i wyhodowaną przez siebie rzeżuchą, z zielonymi balonikami wyruszyły na spacer w poszukiwaniu wiosny.

W tym czasie uczniowie z klas młodszych na zieleniejącym już boisku intensywnie sprawdzali swoją fizyczną kondycję. Wszystkie próby wypadły zadowalająco! Rumiane buzie, uśmiechy i zadowolenie to wystarczający dowód na sukces zrealizowanych przedsięwzięć!
 
czwartek, 26 marca 2015       Strona gotowa do druku  

  Trochę scenicznej magii ... Autor Admin - 260 raz(y) oglądano. 
...
Właśnie z powodu tej magii nasi najmłodsi wybrali się do kina w Poniatowej, a starsi do teatru do Puław. Jedni oglądali magiczne wiosenne czarowanie, drudzy - mity greckie. Młodsi śmiało uczestniczą w interaktywnym spektaklu i bez tremy popisują się na scenie, starsi grzecznie oglądają przygody Prometeusza czy Herkulesa w wykonaniu aktorów. Kiedy powtarzająca się szkolna codzienność zaczyna nieco nużyć, taki wyjazd może wnieść trochę odmiany i nowości. 
czwartek, 12 marca 2015       Strona gotowa do druku  

  Szukamy przedwiośnia Autor Admin - 271 raz(y) oglądano. 
...
Po kilku słonecznych dniach byliśmy przekonani, że wiosna tuż tuż... Niestety, wielkie płatki śniegu, które wirowały na wietrze nikogo już nie cieszyły, wiadomo przecież, że długo nie poleżą. Dlatego postanowiliśmy na własną rękę wszcząć poszukiwania pierwszych oznak wiosny. Bez trudu znaleźliśmy je w przedszkolu i na szkolnych gazetkach. Pięknie wyglądają tam krokusy, bazie, żonkile, forsycje a nawet bociany i żaby! Wszystko to wykonane zadziwiająco prostą techniką - kosmetyczne płatki, nakrętki do butelek, wstążeczki, kolorowy papier i oczywiście farby i kredki! Podpatrzyliśmy młodszą grupę przedszkolaków, przerzedzonych liczebnie chorobą, jak tworzyła urzekające stadko bocianów, które później pofrunęło na tablicę i pięknie pozuje do zdjęć! Inna grupa, wykorzystując fragment opakowania po jajkach, wykonała śliczne ptasie gniazdka! Zrobiło się u nas kolorowo i radośnie, więc wiosna na pewno o nas nie zapomni!


 
czwartek, 05 marca 2015       Strona gotowa do druku  

<   11121314142434445464748495051525354555657585960616263646566677787   >

Theme creado por dev-postnuke.com