Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (23)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (25)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 11 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >


  Dzień Dziecka - na raty... Autor Admin - 421 raz(y) oglądano. 
...W poniedziałek, kiedy zaplanowane były wszystkie przyjemności związane z Dniem Dziecka, ze względu na nieciekawą pogodę mogła się odbyć tylko część imprezy. Reszta musiała poczekać na słońce. Kiedy wreszcie było ciepło i w miarę sucho, wszyscy z radością wyszli na plac zabaw, dodatkowo wzbogacony ofertą atrakcyjnych dmuchanych urządzeń zabawowych. Potem były jeszcze lody, napoje no i ogromne bańki mydlane, które psuł nie tylko wiatr... Wreszcie można było uznać, że Dzień Dziecka odbył się zgodnie z planem, chociaż w ciągu trzech dni.
Dziękujemy Rodzicom z Rady Rodziców za ciekawe pomysły i pomoc w organizacji! 
czwartek, 05 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

  Deszczowa wycieczka Autor Admin - 373 raz(y) oglądano. 
...Patrząc na zdjęcia, jakie przywieźli uczestnicy wycieczki w Góry Świętokrzyskie, można sądzić, że to była przygoda dla wytrwałych. Mieli pecha, bo prawie przez cały czas padał deszcz. Nikt się jednak nie rozchorował, wszyscy wrócili zadowoleni i wszyscy następnego dnia byli w szkole, chociaż przyjechali dość późno.
Mimo niesprzyjających pogodowych okoliczności, dużo skorzystali. Byli w Krzemionkach Opatowskich w starej kopalni krzemienia pasiastego, byli w fabryce porcelany, oglądali proces tworzenia tego delikatnego produktu i nawet niektórym udało się coś uszkodzić! Ale bez kłopotów! Wszystko było uwzględnione w planie zwiedzania!
Gratulujemy wytrwałości i pogody ducha!

 
czwartek, 05 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

  "Od ziarenka do bochenka", czyli wyprawa do Doboszówki Autor Admin - 396 raz(y) oglądano. 
...Oba oddziały przedszkolaków wraz z rodzicami i oczywiście wychowawcami wybrały się do ciekawego gospodarstwa agroturystycznego. Dzieci zobaczyły tam cały proces pieczenia chleba, zaczynając od młócenia cepem, poprzez odsiewanie ziarna od plew, mielenie w żarnach i wreszcie pieczenie.
Oddzielna sprawa to robienie masła! Wszystkim poszło bardzo dobrze, bo zagnieciony przez siebie chlebek, posmarowany świeżo zrobionym masełkiem chyba był pyszny. Oczywiście był także obiad, a wcześniej oglądanie domowych zwierząt, ptaków i rozrywka na placu zabaw.
Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci, bo nawet pogoda była bez niespodzianek!
 
czwartek, 29 maja 2014       Strona gotowa do druku  

  Tęczowy krajobraz, czyli III część "Galerii 5-6-latków" Autor Admin - 523 raz(y) oglądano. 
...Tym razem prace dzieci pokazują kolorowy piękny świat, który promienieje wszystkimi odcieniami tęczy. Widzimy domy, łąkę, motyle z pięknymi skrzydłami, barwne obrazy na kamieniach a nawet morskie dno albo własne akwarium.

Zapraszamy do oglądania!

 
czwartek, 22 maja 2014       Strona gotowa do druku  

  Spotkanie z gadami Autor Admin - 421 raz(y) oglądano. 
...

Jeśli ktoś nie wiedział, co czuje się dotykając skóry węża, to teraz miał okazję się o tym przekonać.
W naszej szkole odbyło się spotkanie z panem, który przywiózł swoich "przyjaciół". Węże są jego pasją, trzyma je u siebie, obserwuje ich obyczaje i umie interesująco opowiadać.
Jak widać na zdjęciach, wielu śmiałków zdecydowało się na bliski kontakt! Wszyscy przeżyli i pięknie się prezentują! Niektórzy nawet pytali czy nie można ich kupić... 
czwartek, 15 maja 2014       Strona gotowa do druku  

  Wiosenna malowanka Autor Admin - 472 raz(y) oglądano. 
...
To dowód na to, jak powstaje wspólne dzieło i ile pracy wymaga. Tym razem starszaki i "zerówkowicze" wykonali razem projekt plastyczny pt. "Majowa łąka". Cieszy kolorami, motylkami i słońcem, tym bardziej, że za oknem pada i nie bardzo można wybrać się na spacer.
Przy okazji dzieci porozmawiały o pracy autora, wydawcy czy drukarza, by wyobrazić sobie, jak powstają prawdziwe kolorowe książki.
 
czwartek, 15 maja 2014       Strona gotowa do druku  

  Zabawy matematyczne w plenerze Autor Admin - 480 raz(y) oglądano. 
...
Zimny początek maja nie dawał wielu okazji do długiego przebywania na dworze, dlatego kiedy wreszcie błysnęło słońce, "zerówkowicze" wyszli w plener na zajęcia matematyczne. Dzieci odejmowały i dodawały wszystko, co się dało, liczyły kolorowe woreczki, kwiaty na klombie i te dekoracyjne w oknach swojej sali, a nawet sztachetki w płotku wokół placu zabaw.
Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze są ćwiczenia praktyczne!
 
czwartek, 08 maja 2014       Strona gotowa do druku  

  Majowa Konstytucja Autor Admin - 409 raz(y) oglądano. 
...
W kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obejrzeliśmy spektakl przygotowany pod kierunkiem p. Wandy Curyło, pokazujący, jak ważnym dokonaniem historycznym było uchwalenie tego dokumentu.
Dziękujemy za ciekawą lekcję historii! 
czwartek, 08 maja 2014       Strona gotowa do druku  

  By pamiętać o Papieżu... Autor Admin - 399 raz(y) oglądano. 
...
Pamiętając o uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II, dzieci z klas I, II i III pod kierunkiem katechety p. Joanny Kociołek przygotowały ciekawe wystąpienia, przypominające życiową drogę św. Jana Pawła II.
Dziękujemy za ponowną możliwość duchowego przeżycia.
 
czwartek, 08 maja 2014       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolna lekcja przyrody Autor Admin - 382 raz(y) oglądano. 
...
W ostatni dzień kwietnia, tak piękny jak w pełni lata, najmłodsze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych na dworze. Z bliska przyglądały się kwitnącym mleczom, patrzyły jak zbudowany jest kwiat jabłoni, liczyły pręciki i słupki, wyobrażając sobie, że w tym miejscu pod koniec lata pojawi się smaczne jabłko. Ciekawie przyglądały się kwiatom na szkolnym klombie, a nawet na pobliskim kasztanowcu, zapamiętując już teraz, że kiedyś, gdy dorosną i znów zakwitną kasztany, to będzie znak, że matury już blisko!
 
czwartek, 08 maja 2014       Strona gotowa do druku  

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >

Theme creado por dev-postnuke.com