Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (2)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (52)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 6 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   12345678910111213141516171819203040   >


  Noc biologów 2019 Autor Admin - 214 raz(y) oglądano. 
...Już po raz drugi nasi uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach uniwersyteckich. Niewątpliwy urok wyjazdu to mnóstwo doświadczeń laboratoryjnych, które można było obserwować lub samemu je wykonywać, być w grupie innych obserwatorów i przyglądać się jak funkcjonuje uniwersytet i jak działają studenci. Atrakcją był także późny powrót do domu i oczywiście ciągle jeszcze McDonald!

 
czwartek, 17 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

  Kulig Autor Admin - 253 raz(y) oglądano. 
...W dosyć mroźny ale pogodny dzień, dzieci z klas młodszych trzema saniami zaprzężonymi w konie udały się na wspaniały kulig! Była to prawdziwa zimowa przejażdżka po przepięknej okolicy. Kiedy przemierzali ośnieżone lasy i pola, na terenie szkoły w pobliżu altany już paliło się solidne ognisko, w termosach czekała gorąca herbata, a kiełbaski były już gotowe do pieczenia. Wszystko to dzięki rodzicom (Pan Rafał Hysa, Pani Edyta Walczyk, Pani Agata Pluta, Pan Mariusz Chęć), którzy dotarli do właścicieli konnych zaprzęgów i przygotowali gorący posiłek. Dziękujemy! 
czwartek, 17 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

  Wyprawa na pocztę Autor Admin - 219 raz(y) oglądano. 
...Zwykłe wyjście na pocztę dla dzieci stało się atrakcyjną wycieczką, zwłaszcza gdy można było przymierzyć czapkę listonosza, przystawiać pocztowe pieczątki czy obejrzeć zaplecze poczty. Dziękujemy Pracownikom Poczty Polskiej w Poniatowej za cierpliwość i sympatyczne przyjęcie naszych przedszkolaków.
Później były jeszcze dodatkowe atrakcje: zabawy w piłeczkach i oczywiście - pizza! Dzieci uznały, że dzień był na tyle udany, że można było długo opowiadać o tym w domu.
 
czwartek, 17 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

  Anioły Bożego Narodzenia Autor Admin - 221 raz(y) oglądano. 
...
W konkursie zorganizowanym przez CKPiT uczestniczyło wielu uczniów I klasy. Pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marty Górniak dzieci różną techniką wykonały piękne anioły. Laureatem jednak został jedynie
Piotr Klocek, otrzymując dyplom i drobne upominki. Wychowawczyni pogratulowała mu sukcesu i również wręczyła nagrodę. Gratulujemy! 
czwartek, 17 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

  Zaelektryzowani "Fizyka wszędzie styka" Autor Admin - 232 raz(y) oglądano. 
...Nie obawiając się nudy, szkoła bez obawy przyjęła "Zaelektryzowanych", wiedząc, że tak jak wiele razy wcześniej pokażą dużo ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Tym razem chodziło głównie o pokazy związane z naukami przyrodniczymi. Mogliśmy zobaczyć na przykład latający balon na ciepłe powietrze, zabawy z helem czy zabawy z ciekłym azotem. Bardzo widowiskowe i atrakcyjne doświadczenia pokazały, że fizyka, chemia czy biologia to przedmioty bardzo ciekawe i warto poświęcić im trochę czasu.

 
czwartek, 10 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

  Dzieci na śniegu Autor Admin - 195 raz(y) oglądano. 
...
Biały puch, minusowe temperatury i trochę słońca to już komfortowe warunki do wspaniałej zabawy na śniegu. Sanki, bitwa na śnieżki, bieganie to naprawdę bardzo mile spędzony czas i dobra kuracja!

 
czwartek, 10 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

  Tuż przed Bożym Narodzeniem Autor Admin - 241 raz(y) oglądano. 
...W ostatni dzień przed Świętami odbył się w naszej szkole koncert Filharmonii Lubelskiej, w czasie którego artyści lubelscy zaprezentowali wspaniałe umiejętności i bardzo ciekawy repertuar. Potem odbyły się szkolne jasełka. Uczniowie przygotowani przez Panie: Joannę Kociołek i Magdalenę Wójcik wystąpili w znanych rolach, nadając im swój osobisty styl. Podziwiamy nie tylko autentyczne talenty aktorskie, recytatorskie i wokalne, ale także pracowitość i zaangażowanie. Dziękujemy za świąteczny nastrój, życzenia i pewność, że miłe chwile wciąż jeszcze przed nami.
 
czwartek, 03 stycznia 2019       Strona gotowa do druku  

  W przedszkolu przed Świętami Autor Admin - 244 raz(y) oglądano. 
...
Z powodu choroby przedszkolaków zamiast jasełek w tym roku odbyły się świąteczne zajęcia choinkowe. Najpierw uwagę wszystkich przykuło magiczne pudełko, z którego można było wyjąć magiczny, oczywiście świąteczny przedmiot! Potem były świąteczno-choinkowe słowa, z którymi trzeba było zrobić wszystkie możliwe działania: policzyć, przegłoskować, podzielić na sylaby, odnaleźć samogłoski i spółgłoski, a nawet przeczytać i przykleić na świątecznej choince. Taniec (pięknie wykonany!) i wspólny śpiew zamknęły pierwszą część zajęć. Później było zadanie we współpracy z rodzicami - efekty okazały się zadowalające! Ze zwykłych papierowych talerzyków przy wsparciu rodziców dzieci wyczarowały piękne choinki!
Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem - i udało się! Gratulujemy! 
czwartek, 20 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Pierniczki - pierwsza klasa! Autor Admin - 250 raz(y) oglądano. 
...
Oczywiście chodzi nie tylko od doskonałą jakość i wygląd pięknie udekorowanych pierniczków, ale także o to, że wykonała je samodzielnie właśnie I klasa pod kierunkiem Pani Marty Górniak.
Pysznie wyglądają i pysznie smakują! Brawo! 
czwartek, 20 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Pierwsza pomoc - warsztaty Autor Admin - 245 raz(y) oglądano. 
...Z inicjatywy Pani Agnieszki Michalak, mamy naszych dwóch uczniów, w szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Pan Tomasz Kotowski, reprezentujący Stowarzyszenie Ratownictwa Polskiego, z profesjonalizmem, zaangażowaniem i niezwykłą cierpliwością przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, angażując w nie nawet najmłodszych. Przesłaniem tego typu działań jest bowiem przeszkolenie wszystkich, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy nasza pomoc będzie najbardziej potrzebna.
 
poniedziałek, 17 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

<   12345678910111213141516171819203040   >

Theme creado por dev-postnuke.com