Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_6941
Album: Ferie zimowe 2020

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6923
Album: Jasełka sąsiedzkie


Online 
Obecnie jest 10 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   123456789101112131415161718192021222324344454647484   >


  "Żaba w gardle", czyli o zabawnych angielskich powiedzonkach Autor Admin - 120 raz(y) oglądano. 
...
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza uczniowie klas II-VI pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "TŁUMACZ - Żaba w gardle" - organizowanym przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Instytut Instytut Cervantesa w Krakowie, Goethe-Institut, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu finansowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Zadaniem do wykonania było zilustrowanie obcojęzycznych powiedzonek, czyli związków frazeologicznych, w których jest mowa o zwierzętach. Na przykład powiedzenie: It's raining cats and dogs - dosłownie tłumaczone brzmi: Pada kotami i psami, ale przecież wiemy, że te urocze zwierzątka nie spadają z chmur - w powiedzeniu tym chodzi o ulewny deszcz. Takich zabawnych sytuacji jest o wiele więcej!
Czekamy na wyniki konkursu i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział. 
czwartek, 08 listopada 2018       Strona gotowa do druku  

  "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" Autor Admin - 105 raz(y) oglądano. 
...Klasy 2 i 3 pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik wzięły udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Uczniowie na lekcjach wysłuchali opowiadań z książeczki o Słodziakach, wykonali piękne prace konkursowe - komiks o całkiem nowej przygodzie bohaterów. Każde dziecko wymyśliło nową przygodę i ją opowiedziało w klasie, ale w wyniku wspólnie podjętej decyzji wybrano propozycję Emilki Nagajek, ponieważ wszystkich bardzo rozbawiła. Zatytułowano ją "Zupa jeżynowa". Po dodaniu kilku ciekawych szczegółów stała się jeszcze zabawniejsza! Oprócz prac konkursowych uczniowie wykonali również kilka prac plastycznych inspirowanych opowiadaniami z książeczki o gangu Słodziaków i przez cały czas prowadzili album - zbierali naklejki za codzienne 10-minutowe czytanie przez 21 dni z rzędu!
Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki konkursu.r 
czwartek, 08 listopada 2018       Strona gotowa do druku  

  Jesień w lesie Autor Admin - 112 raz(y) oglądano. 
...Ponad wszelką wątpliwość stwierdziły to przedszkolaki, kiedy wraz z wychowawczynią Panią Izą Cisłak wybrały się nie tylko na słoneczny jesienny spacer, ale także na pracowite liczenie skarbów jesieni. Chodziło bowiem nie tylko o rozrywkę i trochę odpoczynku, ale przede wszystkim o więcej wiedzy, o działania matematyczne i językowe, czyli o naukę w czasie zabawy. Było więc liczenie szyszek, kasztanów i żołędzi, układanie literek z listków, komponowanie obrazków w ramkach i wreszcie - krótkie ćwiczenia ruchowe, czyli najciekawszy i najzabawniejszy element wyprawy. Dzieci wróciły niebyt czyste, ale szczęśliwe i zadowolone! 
sobota, 13 października 2018       Strona gotowa do druku  

  Z wizytą u Amelki Autor Admin - 145 raz(y) oglądano. 
...
Ponieważ Amelka, uczennica klasy IV, już dość długo przebywa w domu z nogą w gipsie i nie mogła uczestniczyć w zajęciach ze swoją klasą, więc klasa przyszła do niej. Uczniowie przygotowali kolorowe laurki, by pokazać, że to nie tylko Amelka tęskni za koleżankami i kolegami, ale oni również tęsknią za nią. Jest nadzieja, że może wszystko pójdzie dobrze i dziewczynka, chociaż na krótko, pojawi się wkrótce w szkole. Niestety, i ona i my wiemy, że to nie jest jej ostatnia operacja.


 
sobota, 06 października 2018       Strona gotowa do druku  

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Autor Admin - 127 raz(y) oglądano. 
...
Niby wszyscy znamy tabliczkę mnożenia, a jednak mamy jakieś lekkie opory przed publicznym popisywaniem się w liczeniu. Było to widać nawet u nas w szkole, ponieważ z inicjatywy
Pani Doroty Chęć, nauczycielki matematyki, 28 września szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Chociaż generalnie chodziło o to, by losując zestaw zadań utrwalać liczenie w pamięci, ćwiczyć i przypominać sobie pamięciowe działania, to jednak niekiedy okazywało się, że po wylosowaniu zestawu ktoś nagle uświadamiał sobie, że nie ma czasu, by się tym zajmować. W tej intelektualnej zabawie uczestniczyli wszyscy - uczniowie, nauczyciele, a nawet pracownicy firmy budowlanej. Mamy nadzieję, że nie tylko ze względu na słodką nagrodę (każdego zwycięzcę częstowano słodyczami), ale na pewno ze względu na Certyfikat Mistrza!
 
sobota, 06 października 2018       Strona gotowa do druku  

<   123456789101112131415161718192021222324344454647484   >

Theme creado por dev-postnuke.com