Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 5 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121314151617172737475767778798081828384858687888990919293   >


  Przykre skutki dużego mrozu, ale GORACE PODZIĘKOWANIA dla Tatusiów i Dziadków naszych dzieci!!! Autor Admin - 363 raz(y) oglądano. 
...Silny mróz sprawił, że na zewnątrz, tuż przy budynku szkolnym zamarzła rura odprowadzająca wodę - AWARIA!
Nasze łazienki zostały całkowicie wyłączone z użytku i nikt nie potrafił nam pomóc!
Okazało się jednak, że nie ma takiego problemu, którego nie potrafiliby rozwiązać rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Najpierw pod szkołą rozpalono ogniska, a kiedy ziemia już trochę rozmarzła, zaczęły się "prace wykopaliskowe". Panowie, stosując prywatny specjalistyczny sprzęt, dostarczony przez p. Pomorskiego (DZIĘKUJEMY!), dokopali się do nieszczęsnej rury i sprawili, że woda znów mogła nią popłynąć. Byliśmy uratowani!!
Dziękujemy więc bardzo Tatusiom i Dziadkom, którzy nie patrząc na trzaskający mróz, dwa dni solidnie pracowali, pokonując niedoskonałości technicznych rozwiązań i trudne warunki pogodowe!
Pomogli nam bardzo: Dziadzio i Tata Natalii Chmiel - p.p. Edward i Tomasz Chmielowie, Dziadzio Weroniki Czerniec - p. Tadeusz Puzon, Tata Kingi Lagiery - p. Stanisław Lagiera i Tata Kuby Pomorskiego - p. Piotr Pomorski.
DZIĘKUJEMY BARDZO
za pomoc, za ciężkie prace w trudnych warunkach i po raz kolejny zdajemy sobie sprawę, że bez takiego wsparcia byłoby nam trudno funkcjonować!

 
czwartek, 16 lutego 2012       Strona gotowa do druku  

  Dzień Babci i Dziadka Autor Admin - 413 raz(y) oglądano. 
...To szczególne święto co roku sprawia, że goszczą u nas w szkole zacni i nobliwi przedstawiciele starszego pokolenia. Dziadkowie i Babcie z rozrzewnieniem patrzą na popisy artystyczne swoich wnuków. Oczywiście są miłe słowa, miłe gesty, słodkości i upominki. Wszystkie Babcie i Dziadkowie byli przecież kiedyś dziećmi, dlatego i nie dziwi tak serdeczny kontakt między pokoleniami.
Życząc zdrowia i wielu szczęśliwych chwil, oczekujemy następnego spotkania.

 
czwartek, 26 stycznia 2012       Strona gotowa do druku  

  Zabawy z ortografią Autor Admin - 511 raz(y) oglądano. 
...Aby ułatwić opanowanie reguł polskiej ortografii, Pani mgr W. Czuryło zastosowała skojarzenia z kolorami. Ta kolorowa ortografia stała się atrakcją na zajęciach dodatkowych, prowadzonych w ramach projekt unijnego, pomagając bardzo dzieciom najmłodszym. W ten sposób udało się osiągnąć cel i zamiast trudności przeżyć "ORTOFRAJDĘ"!
 
czwartek, 26 stycznia 2012       Strona gotowa do druku  

  Jasełka w przedszkolu Autor Admin - 518 raz(y) oglądano. 
...W nastrojowe grudniowe popołudnie na tle starannie przygotowanych dekoracji pod kierunkiem pań wychowawczyń dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały piękny spektakl jasełkowy.
Święta Rodzina, Trzej Królowie, pastuszkowie czy liczne zastępy aniołków to role z talentem i ogromnym zaangażowaniem (z pamięci!) odegrane przez najmłodszych. Jak zawsze uwagę skupił na sobie diabełek, nie tylko z powodu swej psotnej natury - był po prostu zabawny i grał doskonale! Nastrojowy wieczór oprócz świątecznych życzeń i dzielenia się opłatkiem urozmaicał śpiew starannie przygotowanych małych aktorów i piękne wspólne kolędowanie przy akompaniamencie p. Beaty Kozak i P. Sławomira Sudego.
Oprócz wrażeń artystycznych było też coś dla ciała - przygotowane wcześniej pierniczki znalazły wielu zwolenników!
Było anielsko, świetliście i tak radośnie, że w zasadzie nikt jakoś nie spieszył się do domu...
To w zasadzie zrozumiałe... Nie każdy przecież ma ochotę tak szybko pozbywać się pięknych królewskich czy anielskich szat i wracać do codzienności... Ale Święta tuż, tuż...
 
wtorek, 20 grudnia 2011       Strona gotowa do druku  

  Grudniowa wyprawa na mchy i porosty Autor Admin - 425 raz(y) oglądano. 
...W ramach szkolnego koła przyrodniczego prowadzonego przez p. mgr Magdalenę Polek, wykorzystując nietypową dla grudnia ciepłą, słoneczną pogodę, uczniowie wybrali się na poszukiwanie mchów porostów i widłaków. Bardzo praktyczne i potrzebne było też rozpoznawanie drzew iglastych i wskazywanie różnic miedzy sosną, świerkiem czy jodłą.
Efekty były satysfakcjonujące! Co prawda widłaków nie znaleziono, ale mchy torfowce pięknie i bogato prezentowały się w leśnym poszyciu, porosty też nie ukrywały się przed młodymi odkrywcami uzbrojonymi w lupy. Nieźle też poszło z rozpoznawaniem drzew, bo jakże tu przed Świętami Bożego Narodzenia nie wiedzieć czy ma się w domu ustrojoną sosnę, świerk czy może jodłę!
No, chyba że jest to po prostu choinka, sztuczna choinka, która jest trwała, ekologiczna, może i ładna, ale niestety, nie pachnie lasem i świętami...

 
wtorek, 20 grudnia 2011       Strona gotowa do druku  

<   11121314151617172737475767778798081828384858687888990919293   >

Theme creado por dev-postnuke.com