Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 3 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121314151617172737475767778798081828384858687888990919293   >


  BANK SPÓŁDZIELCZY PONIATOWA - konkurs plastyczny Autor Admin - 523 raz(y) oglądano. 
..."Bank Spółdzielczy Poniatowa - Inwestycja przyszłościowa"
To hasło właśnie umieszczone jest na plakacie reklamowym, wykonanym przez Olę Curyło, wyróżnionym przez komisję konkursową.
Oczywiście, mówimy tu o konkursie plastycznym zorganizowanym przez CKPiT Poniatowa z okazji 50 rocznicy istnienia Banku Spółdzielczego w Poniatowej. W konkursie wzięły udział dzieci z różnych klas, przygotowane przez p. Beatę Kozak i p. Cezarego Łukasiewicza.
Z tej okazji każde dziecko otrzymało dyplom i sympatyczny drobiazg. Po minach widać, że wszyscy są zadowoleni, my natomiast mamy nadzieję, ze zachęceni w ten sposób, nie zrezygnują z uczestnictwa w innych konkursach w przyszłości.

 
czwartek, 12 maja 2011       Strona gotowa do druku  

  Konstytucja 3 Maja Autor Admin - 413 raz(y) oglądano. 
...W bieżącym roku uroczystość z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem wych. mgr Wandy Czuryło.
Zobaczyliśmy znane z historii postacie na czele z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, w perukach, w strojach z epoki (prawie...), w ważnej chwili podpisywania słynnej Konstytucji. Ważnym elementem dekoracji była zbiorowa praca uczniowska przygotowana kiedyś na konkurs PZU. Wykonano ją techniką kolażu - są tkaniny, koraliki, piórka, włóczka, folia a nawet koronki, guziki i wycinki z prasy. Najważniejsze, że jest trwała i można ją łatwo przechować, na pewno posłuży nam jeszcze nie raz.
Okazało się, że uczniowie świetnie radzą sobie z opanowaniem pamięciowym dłuższych tekstów, znają i umieją zastosować podstawy gry aktorskiej, wykazali się też zdolnościami muzycznymi, wokalnymi i recytatorskimi.
Wychowawczyni ma uzasadnione powody do dumy.
Gratulujemy!

 
czwartek, 12 maja 2011       Strona gotowa do druku  

  Żeby było pięknie i świątecznie Autor Admin - 338 raz(y) oglądano. 
...W każdej klasie atmosfera zbliżających się Świąt Wielkanocnych objawiała się wzmożoną artystyczną działalnością - powstawały gazetki, pisanki, świąteczne karty i inne atrakcyjne ozdoby, które tworzyły szczególny nastrój.
Wybraliśmy kilka zdjęć, żeby pokazać, jak pracują młodzi artyści ...
 
piątek, 22 kwietnia 2011       Strona gotowa do druku  

  Dzień Ziemi Autor Admin - 354 raz(y) oglądano. 
...Mamy świadomość, że o środowisko należy dbać na co dzień, jednak ciągle trzeba o tym przypominać. Tak też właśnie zrobili uczniowie klasy IV i V i pod kierunkiem nauczyciela przyrody, p. M. Polek, przygotowali atrakcyjne widowisko.
Zabrali nas po prostu do Królestwa Śmieci.
Dostojna para królewska, siedząca na tronie, umiejętnie rządząc poddanymi, usiłowała nauczyć swój lud, jak żyć w poszanowaniu środowiska. Królewscy ministrowie, a nawet mądry błazen królewski, robili wszystko, by poddani zrozumieli, jak powinni postępować.
Tylko wtajemniczeni wiedzą, że ta atrakcyjna królowa, to zdolny aktor z V klasy - no cóż, dla idei warto się poświęcić! Doceniamy to i zapamiętamy, jak trzeba segregować odpadki - próba przeprowadzona na wybranych uczniach zaraz po spektaklu wykazała, że wszyscy zrozumieli zasady, ale czy się do nich dostosują? Zobaczymy...
 
piątek, 22 kwietnia 2011       Strona gotowa do druku  

  Wielkanoc tuż tuż ... Autor Admin - 366 raz(y) oglądano. 
...W nastroju przedświątecznych przygotowań skupiliśmy się na wielkanocnych ozdobach, które koniecznie muszą pojawić się na świątecznym stole. Prezentujemy różne techniki wykonywania pisanek, wszystkie są kolorowe i bardzo atrakcyjne, i co najważniejsze - można je zrobić własnoręcznie ( oczywiście, jak się ma odrobinę cierpliwości). Szczególnie polecamy technikę tzw.haftu matematycznego, widoczną na świątecznych kartach.
Korzystając z okazji, życzymy na razie dużo wytrwałości i zapału w tworzeniu wielkanocnych dekoracji.
 
czwartek, 14 kwietnia 2011       Strona gotowa do druku  

<   11121314151617172737475767778798081828384858687888990919293   >

Theme creado por dev-postnuke.com