Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_6099
Album: Ślubowanie klas pierwszych

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 21 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   12345678910111213141516171819202122232425263646566676   >


  "Szczodroki", czyli jak kiedyś kolędowano... Autor Admin - 165 raz(y) oglądano. 
...Widowisko obrzędowe przygotowane przez szkolne kółko teatralne prowadzone przez Panią Martę Górniak zaprezentowało dawne polskie zwyczaje kolędowe. Wiejska gospodyni, lepiąca z córkami pierogi, czyli szczodroki chętnie podzieliła się nimi z wędrującą po domach grupą kolędników, która przedstawiła w zamian za to atrakcyjne widowisko.
Miło nam było gościć z tej okazji Pana Burmistrza Poniatowej Zygmunta Wyroślaka, Panią Wiceburmistrz Krystynę Sołdek, Panią Skarbnik Annę Rutę, Panią Dyrektor MGZOO Annę Gogół i Pana Radnego Seweryna Świątka. Dziękujemy za miłe słowa, za sympatyczne upominki dla aktorów i dla szkoły, za czas, który znaleźli dla nas. Warto przy okazji nadmienić, że dzięki władzom Gminy Poniatowa nasza szkoła pozyskała piękna huśtawkę dla dzieci najmłodszych, która będzie zamontowana na placu zabaw, jak tylko pozwoli na to pogoda.
Szczególne podziękowania kierujemy też do Pana Dariusza Gołofita za oprawę muzyczną i do Pana Jana Kozińskiego, który występem prowadzonej przez siebie Dziecięcej Kapeli Ludowej uświetnił naszą skromną uroczystość.

DZIĘKUJEMY! 
sobota, 17 lutego 2018       Strona gotowa do druku  

  Kocham Babcię i Dziadka Autor Admin - 163 raz(y) oglądano. 
...
To niezwykle ważny dzień w życiu przedszkola. Trwające od dawna przygotowania zawsze kończą się pięknym pokazem talentów i zdolności najmłodszych aktorów. W tym roku motywem przewodnim były wspomnienia. Dzieci przygotowały zabawne scenki, będące odpowiedzią na pytanie: jak to było, gdy mama była mała? Jak to było, gdy dziadek spotkał babcię i co z tego wynikło? Okazuje się, że kiedy przebrzmi już weselny marsze, babcie zaczynają specjalizować się w sprzątaniu, dziadkom natomiast najlepiej wychodzi przeglądanie gazet. Jednak przemęczone, nawet trochę zgarbione babcie, spotykające się gdzieś na ławce mają swoją ukrytą broń i jak trzeba, to wbrew pozorom potrafią jeszcze pójść w taniec aż fruwają kolorowe chusty! Jest w nich potencjał i wnuki na pewno to doceniają!


 
czwartek, 25 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

  Babcia i Dziadek na portrecie Autor Admin - 157 raz(y) oglądano. 
...Taki pomysł mieli uczniowie młodszych klas naszej szkoły, powstała więc galeria portretów, na których dziadkowie i babcie bez trudu się rozpoznają! Grunt to dobry obserwator i zdolny artysta! Namalowane dzieła stały się więc nie tylko sympatycznym efektem trudnej pracy, ale także bardzo miłym upominkiem! 
czwartek, 25 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

  Jak powstaje śnieg? Autor Admin - 156 raz(y) oglądano. 
...
Zajęcia na ten temat stanowiły ciekawy element projektu pod tytułem "Kalendarz świąt nietypowych", realizowanego przez klasy młodsze pod kierunkiem Pani Haliny Kolasińskiej i Pani Magdaleny Wójcik. Po prezentacji multimedialnej dotyczącej powstawania śniegu dzieci przeprowadziły eksperyment, tworząc z pianki do golenia i sody całkiem udany sztuczny śnieg. Zajęły się także sprawdzeniem, czy śnieg jest czysty? Ważną częścią zajęć było również badanie struktury śniegowej gwiazdki. Wykonana na różne sposoby, pokazała jak bardzo jest skomplikowana i niepowtarzalna! Zupełnie oddzielną sprawą była dość istotna kwestia: czy śnieg nie powinien być kolorowy? By to zobrazować, dzieci wykonały serię kolorowych bałwanków, które wyglądały fantastycznie! Z takimi bałwankami świat byłby piękniejszy! Kiedy wreszcie spadł prawdziwy śnieg, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że on też jest piękny! 
czwartek, 25 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

  Noc Biologów Autor Admin - 163 raz(y) oglądano. 
...Na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS 12.01.2018 r. po raz kolejny zorganizowano atrakcyjny naukowy pokaz. Dzięki inicjatywie Pani Anny Sawickiej we współpracy z Panią Wandą Czuryło uczniowie naszej szkoły mogli do późnej nocy uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. Obserwowali kolorowy świat cząsteczek biologicznych, samodzielnie produkując na przykład pachnące mydełko. Uczestniczyli też w badaniach nad różnymi problemami: czy rośliny rdzewieją? Czy nasiona mogą wędrować? Czy mogą świecić w ciemności? Czy da się podpatrzeć ich niewidzialne życie? Mimo zmęczenia, późną nocą zadowoleni wrócili ze spotkania z nauką na uniwersyteckim poziomie.

 
czwartek, 18 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

<   12345678910111213141516171819202122232425263646566676   >

Theme creado por dev-postnuke.com