Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (9)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (67)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 8 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   123456789101112131415161718192021223242   >


  "Żaba w gardle", czyli o zabawnych angielskich powiedzonkach Autor Admin - 363 raz(y) oglądano. 
...
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza uczniowie klas II-VI pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "TŁUMACZ - Żaba w gardle" - organizowanym przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Instytut Instytut Cervantesa w Krakowie, Goethe-Institut, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu finansowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Zadaniem do wykonania było zilustrowanie obcojęzycznych powiedzonek, czyli związków frazeologicznych, w których jest mowa o zwierzętach. Na przykład powiedzenie: It's raining cats and dogs - dosłownie tłumaczone brzmi: Pada kotami i psami, ale przecież wiemy, że te urocze zwierzątka nie spadają z chmur - w powiedzeniu tym chodzi o ulewny deszcz. Takich zabawnych sytuacji jest o wiele więcej!
Czekamy na wyniki konkursu i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział. 
czwartek, 08 listopada 2018       Strona gotowa do druku  

  "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" Autor Admin - 325 raz(y) oglądano. 
...Klasy 2 i 3 pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik wzięły udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Uczniowie na lekcjach wysłuchali opowiadań z książeczki o Słodziakach, wykonali piękne prace konkursowe - komiks o całkiem nowej przygodzie bohaterów. Każde dziecko wymyśliło nową przygodę i ją opowiedziało w klasie, ale w wyniku wspólnie podjętej decyzji wybrano propozycję Emilki Nagajek, ponieważ wszystkich bardzo rozbawiła. Zatytułowano ją "Zupa jeżynowa". Po dodaniu kilku ciekawych szczegółów stała się jeszcze zabawniejsza! Oprócz prac konkursowych uczniowie wykonali również kilka prac plastycznych inspirowanych opowiadaniami z książeczki o gangu Słodziaków i przez cały czas prowadzili album - zbierali naklejki za codzienne 10-minutowe czytanie przez 21 dni z rzędu!
Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki konkursu.r 
czwartek, 08 listopada 2018       Strona gotowa do druku  

  Jesień w lesie Autor Admin - 336 raz(y) oglądano. 
...Ponad wszelką wątpliwość stwierdziły to przedszkolaki, kiedy wraz z wychowawczynią Panią Izą Cisłak wybrały się nie tylko na słoneczny jesienny spacer, ale także na pracowite liczenie skarbów jesieni. Chodziło bowiem nie tylko o rozrywkę i trochę odpoczynku, ale przede wszystkim o więcej wiedzy, o działania matematyczne i językowe, czyli o naukę w czasie zabawy. Było więc liczenie szyszek, kasztanów i żołędzi, układanie literek z listków, komponowanie obrazków w ramkach i wreszcie - krótkie ćwiczenia ruchowe, czyli najciekawszy i najzabawniejszy element wyprawy. Dzieci wróciły niebyt czyste, ale szczęśliwe i zadowolone! 
sobota, 13 października 2018       Strona gotowa do druku  

  Z wizytą u Amelki Autor Admin - 368 raz(y) oglądano. 
...
Ponieważ Amelka, uczennica klasy IV, już dość długo przebywa w domu z nogą w gipsie i nie mogła uczestniczyć w zajęciach ze swoją klasą, więc klasa przyszła do niej. Uczniowie przygotowali kolorowe laurki, by pokazać, że to nie tylko Amelka tęskni za koleżankami i kolegami, ale oni również tęsknią za nią. Jest nadzieja, że może wszystko pójdzie dobrze i dziewczynka, chociaż na krótko, pojawi się wkrótce w szkole. Niestety, i ona i my wiemy, że to nie jest jej ostatnia operacja.


 
sobota, 06 października 2018       Strona gotowa do druku  

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Autor Admin - 349 raz(y) oglądano. 
...
Niby wszyscy znamy tabliczkę mnożenia, a jednak mamy jakieś lekkie opory przed publicznym popisywaniem się w liczeniu. Było to widać nawet u nas w szkole, ponieważ z inicjatywy
Pani Doroty Chęć, nauczycielki matematyki, 28 września szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Chociaż generalnie chodziło o to, by losując zestaw zadań utrwalać liczenie w pamięci, ćwiczyć i przypominać sobie pamięciowe działania, to jednak niekiedy okazywało się, że po wylosowaniu zestawu ktoś nagle uświadamiał sobie, że nie ma czasu, by się tym zajmować. W tej intelektualnej zabawie uczestniczyli wszyscy - uczniowie, nauczyciele, a nawet pracownicy firmy budowlanej. Mamy nadzieję, że nie tylko ze względu na słodką nagrodę (każdego zwycięzcę częstowano słodyczami), ale na pewno ze względu na Certyfikat Mistrza!
 
sobota, 06 października 2018       Strona gotowa do druku  

   Czytanie z Rodzicami Autor Admin - 300 raz(y) oglądano. 
...Była to specjalna lekcja z Gangiem Słodziaków przeprowadzona w klasie I w obecności rodziców zaproszonych przez Panią Martę Górniak. Chociaż na tym etapie edukacji czytanie nie jest jeszcze mocną stroną, okazało się jednak, że nawet słowo zajęczyca odczytano poprawnie i przyporządkowano do właściwej ilustracji. Rodzice z dumą obserwowali poczynania swoich pociech. Najważniejszy jest dobry początek!
 
sobota, 06 października 2018       Strona gotowa do druku  

  Dzień Głośnego Czytania Autor Admin - 341 raz(y) oglądano. 
...W klasie II i III pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik akcja głośnego czytania miała już prawie dorosły przebieg. Dzieci bardzo sprawnie czytały głośno fragmenty swoich ulubionych książek, i co najważniejsze, inni w skupieniu słuchali tego czytania. Potem były słodziakowe zabawy, słodziakowe piosenki i tańce, a nawet zajęcia plastyczne, czyli tworzenie ilustracji do ulubionej książki. Czytanie staje się modne! 
sobota, 06 października 2018       Strona gotowa do druku  

  Strażacy - na nich zawsze można liczyć! Autor Admin - 358 raz(y) oglądano. 
...
W ramach programu doradztwa zawodowego, zgodnie z rozporządzeniem MEN włączonego już teraz nawet do edukacji przedszkolnej, odbyło się w naszej szkole bardzo ciekawe spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej. Ponieważ byli to rodzice naszych uczniów - Tata Bartosza i Tata Kacpra, wszyscy mieliśmy względy szczególne, nie tylko ci dwaj uczniowie z klasy II. Oprócz pouczającej, bardzo konkretnej prezentacji cech tego zawodu, przedstawionej przez Pana Zbigniewa Chęcia, można było zadawać pytania, prawie o wszystko, można też było przymierzyć hełm strażacki a nawet usiąść za kierownicą strażackiego wozu. Ciekawe czy w przyszłości ktoś wybierze taką drogę zawodową?


 
piątek, 28 września 2018       Strona gotowa do druku  

  Dzień pieczonego ziemniaka Autor Admin - 369 raz(y) oglądano. 
...
To był przedostatni dzień przepięknej pogody, więc nie mogło się nie udać! Słoneczny ciepły dzień, rozległa przestrzeń boiska i rozbrykane dzieciaki z przedszkola i młodszych klas. W cieniu, pod drzewami delikatnie snuje się dym z rozpalonych ognisk, na których upieczone zostały nie tylko wyjątkowo smaczne ziemniaki, ale także przepyszna kiełbasa. Dzięki pomocy zaangażowanych rodziców wszystko udało się zorganizować szybko i sprawnie. Nieprędko uda się to powtórzyć.

 
piątek, 28 września 2018       Strona gotowa do druku  

  Zdrowe zęby to podstawa Autor Admin - 306 raz(y) oglądano. 
...
W zasadzie każdy to wie, ale nie każdy gotów jest naprawdę dbać o zęby, dlatego bardzo dobrze, że klasy II i III pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik zajęły się na lekcji tym problemem.
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - 12 września - był do tego dobrą okazją. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na ten temat, starały się zapamiętać, jakie produkty mają wpływ na zdrowie naszych zębów, śpiewały o tym piosenki, a nawet zrobiły sobie klasowy portret eksponując komplet okazałych zębów!

 
piątek, 21 września 2018       Strona gotowa do druku  

<   123456789101112131415161718192021223242   >

Theme creado por dev-postnuke.com