Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (41)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (124)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 12 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   12345678910111213141516171819202122232425263646   >


  Bezpieczne ferie Autor Admin - 383 raz(y) oglądano. 
...Kończąc semestr, wszyscy uczniowie oczekiwali już ferii, planując wiele przyjemnych zajęć. Po cyklu lekcji pod hasłem "Bezpieczne ferie" wiedzieli jak należy się zachowywać, by unikać niebezpieczeństwa. Piękne gazetki przygotowane przez uczniów klas młodszych po raz kolejny dowiodły, że dzieci wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo, nawet w czasie zabawy. Chociaż większość spędziła ferie odpoczywając aktywnie, niektórzy niestety musieli zostać w łóżku - grypa nie odpuszczała. Na szczęście pierwszego dnia nowego semestru w szkole pojawił się komplet zdrowych uśmiechniętych uczniów w pełnej gotowości do zajęć i do zabawy. 
sobota, 17 lutego 2018       Strona gotowa do druku  

  Choinkowy bal Autor Admin - 366 raz(y) oglądano. 
...
Jak co roku w naszej szkole jeszcze przed feriami odbył się
bal choinkowy, na którym oczywiście musiał pojawić się Mikołaj! Były paczki, słodkości, tańce i dużo radości! 
sobota, 17 lutego 2018       Strona gotowa do druku  

  "Szczodroki", czyli jak kiedyś kolędowano... Autor Admin - 434 raz(y) oglądano. 
...Widowisko obrzędowe przygotowane przez szkolne kółko teatralne prowadzone przez Panią Martę Górniak zaprezentowało dawne polskie zwyczaje kolędowe. Wiejska gospodyni, lepiąca z córkami pierogi, czyli szczodroki chętnie podzieliła się nimi z wędrującą po domach grupą kolędników, która przedstawiła w zamian za to atrakcyjne widowisko.
Miło nam było gościć z tej okazji Pana Burmistrza Poniatowej Zygmunta Wyroślaka, Panią Wiceburmistrz Krystynę Sołdek, Panią Skarbnik Annę Rutę, Panią Dyrektor MGZOO Annę Gogół i Pana Radnego Seweryna Świątka. Dziękujemy za miłe słowa, za sympatyczne upominki dla aktorów i dla szkoły, za czas, który znaleźli dla nas. Warto przy okazji nadmienić, że dzięki władzom Gminy Poniatowa nasza szkoła pozyskała piękna huśtawkę dla dzieci najmłodszych, która będzie zamontowana na placu zabaw, jak tylko pozwoli na to pogoda.
Szczególne podziękowania kierujemy też do Pana Dariusza Gołofita za oprawę muzyczną i do Pana Jana Kozińskiego, który występem prowadzonej przez siebie Dziecięcej Kapeli Ludowej uświetnił naszą skromną uroczystość.

DZIĘKUJEMY! 
sobota, 17 lutego 2018       Strona gotowa do druku  

  Kocham Babcię i Dziadka Autor Admin - 403 raz(y) oglądano. 
...
To niezwykle ważny dzień w życiu przedszkola. Trwające od dawna przygotowania zawsze kończą się pięknym pokazem talentów i zdolności najmłodszych aktorów. W tym roku motywem przewodnim były wspomnienia. Dzieci przygotowały zabawne scenki, będące odpowiedzią na pytanie: jak to było, gdy mama była mała? Jak to było, gdy dziadek spotkał babcię i co z tego wynikło? Okazuje się, że kiedy przebrzmi już weselny marsze, babcie zaczynają specjalizować się w sprzątaniu, dziadkom natomiast najlepiej wychodzi przeglądanie gazet. Jednak przemęczone, nawet trochę zgarbione babcie, spotykające się gdzieś na ławce mają swoją ukrytą broń i jak trzeba, to wbrew pozorom potrafią jeszcze pójść w taniec aż fruwają kolorowe chusty! Jest w nich potencjał i wnuki na pewno to doceniają!


 
czwartek, 25 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

  Babcia i Dziadek na portrecie Autor Admin - 399 raz(y) oglądano. 
...Taki pomysł mieli uczniowie młodszych klas naszej szkoły, powstała więc galeria portretów, na których dziadkowie i babcie bez trudu się rozpoznają! Grunt to dobry obserwator i zdolny artysta! Namalowane dzieła stały się więc nie tylko sympatycznym efektem trudnej pracy, ale także bardzo miłym upominkiem! 
czwartek, 25 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

  Jak powstaje śnieg? Autor Admin - 421 raz(y) oglądano. 
...
Zajęcia na ten temat stanowiły ciekawy element projektu pod tytułem "Kalendarz świąt nietypowych", realizowanego przez klasy młodsze pod kierunkiem Pani Haliny Kolasińskiej i Pani Magdaleny Wójcik. Po prezentacji multimedialnej dotyczącej powstawania śniegu dzieci przeprowadziły eksperyment, tworząc z pianki do golenia i sody całkiem udany sztuczny śnieg. Zajęły się także sprawdzeniem, czy śnieg jest czysty? Ważną częścią zajęć było również badanie struktury śniegowej gwiazdki. Wykonana na różne sposoby, pokazała jak bardzo jest skomplikowana i niepowtarzalna! Zupełnie oddzielną sprawą była dość istotna kwestia: czy śnieg nie powinien być kolorowy? By to zobrazować, dzieci wykonały serię kolorowych bałwanków, które wyglądały fantastycznie! Z takimi bałwankami świat byłby piękniejszy! Kiedy wreszcie spadł prawdziwy śnieg, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że on też jest piękny! 
czwartek, 25 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

  Noc Biologów Autor Admin - 407 raz(y) oglądano. 
...Na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS 12.01.2018 r. po raz kolejny zorganizowano atrakcyjny naukowy pokaz. Dzięki inicjatywie Pani Anny Sawickiej we współpracy z Panią Wandą Czuryło uczniowie naszej szkoły mogli do późnej nocy uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. Obserwowali kolorowy świat cząsteczek biologicznych, samodzielnie produkując na przykład pachnące mydełko. Uczestniczyli też w badaniach nad różnymi problemami: czy rośliny rdzewieją? Czy nasiona mogą wędrować? Czy mogą świecić w ciemności? Czy da się podpatrzeć ich niewidzialne życie? Mimo zmęczenia, późną nocą zadowoleni wrócili ze spotkania z nauką na uniwersyteckim poziomie.

 
czwartek, 18 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

  Projekt językowy Autor Admin - 396 raz(y) oglądano. 
...Na lekcjach języka angielskiego klasa IV pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik opracowała ciekawy projekt językowy. Pracując w parach i indywidualnie, uczniowie mieli wymyśleć hasło, symbol lub obrazek tematycznie związany z naszym krajem i łatwy do graficznego wykonania na zwykłej koszulce, która w ten sposób stała się - niezwykła! Po starannym i dokładnym opracowaniu części graficznej musieli jeszcze uzasadnić swoją decyzję - wyjaśnić, dlaczego wybrali dane hasło lub wzór. Oczywiście wszystko po angielsku. Było sporo radości, zabawy, ale i sporo satysfakcji!


 
czwartek, 04 stycznia 2018       Strona gotowa do druku  

  Zaśpiewajmy kolędę Jezuskowi... Autor Admin - 397 raz(y) oglądano. 
...
Tak przedszkolaki zaczęły swój jasełkowy występ. Było anielsko, biało i uroczyście! Mali artyści, doskonale oswojeni z mikrofonem pięknie śpiewali, tańczyli i recytowali. Anielski puch fruwał w powietrzu, wyczarowując magiczny kolędowy nastrój!
W szkole natomiast jasełkowy występ odbył się w konwencji bajkowej. Bożą Rodzinę odwiedziły różne bajkowe postacie, bez trudu rozpoznawane przez uczniów. Byli Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Rybak ze złotą rybką a nawet Pszczółka Maja! Oczywiście byli też i Aniołowie, którzy nie tylko czuwali nad wszystkim, ale anielskim śpiewem dodawali piękna tej szczególnej chwili, podkreślając, że Święta tuż tuż...


 
piątek, 22 grudnia 2017       Strona gotowa do druku  

  Każdy ma swego Anioła Autor Admin - 389 raz(y) oglądano. 
...
Tak zatytułowane zostały warsztaty plastyczne klas młodszych, zaplanowane na kilka etapów przez Panie Halinę Kolasińską i Magdalenę Wójcik. Najpierw wykorzystując technikę papieru, dzieci wykonały piękne anioły w harmonijkowych sukniach i bardzo eleganckie w sukniach z koronki. Co bardziej spostrzegawczy z obserwatorów rozpoznali tam dekoracyjne białe serwetki, dla wszystkich Anielska papierowa galeria jest atrakcyjnym elementem wystroju szkoły. Ciekawe też będą anioły z masy solnej. Był to bowiem następny etap pracy uczniów. Okazało się, że ugniatanie masy i formowanie to fascynujące zajęcia! Wyniki tej artystycznej pracy zostaną teraz utwardzone, a później będą malowane i jako piękny prezent trafią pod choinkę!
 
czwartek, 14 grudnia 2017       Strona gotowa do druku  

<   12345678910111213141516171819202122232425263646   >

Theme creado por dev-postnuke.com