Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (16)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (31)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 54 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Warzywa

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Witaminki Autor Admin - 216 raz(y) oglądano. 
WarzywaWitaminki - to projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe.
W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa. W naszej grupie odbyły się zajęcia z dynią.
Opracowała: Anna Józefczak 
sobota, 11 listopada 2023       Strona gotowa do druku  

  ŚNIADANIE DAJE MOC! Autor Admin - 143 raz(y) oglądano. 
Warzywa Powszechnie wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 08 listopada dzieci z grupy 5-6 latków wraz z wychowawczynią przystąpiły do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". Dla przedszkolaków był to dzień wyjątkowy. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie, które miało dać wszystkim MOC - czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Najpierw zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania oraz najnowszą piramidą żywienia. Następnie zabrały się za przygotowanie pysznego śniadania. Samodzielnie obierały, kroiły i smarowały po czym ze smakiem zajadały pyszne kanapki. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.
Izabela Cisłak 
czwartek, 17 listopada 2022       Strona gotowa do druku  

  Jesienne aktywności Autor Admin - 184 raz(y) oglądano. 
Warzywa
Jesienne aktywności

Jesienią w przedszkolu dużo się dzieje. Jest to najbarwniejsza pora roku, która daje mnóstwo możliwości i pozwala rozwijać kreatywność dzieci. Jedną z takich aktywności było przygotowanie sałatki owocowej. Po uprzednim omówieniu etapów przygotowania potrawy oraz wykonaniu podstawowych czynności higienicznych dzieci przystąpiły do pracy. Każdy przedszkolak z zapałem obierał i kroił zgromadzone owoce. Następnie pyszna i zdrowa sałatka została zjedzona ze smakiem...
P. S. Niektórzy brali dokładkę...
Izabela Cisłak 
środa, 24 listopada 2021       Strona gotowa do druku  

   Śniadanie daje moc! Autor Admin - 263 raz(y) oglądano. 
WarzywaW ramach akcji "Śniadanie daje moc", 9 listopada dzieci z grupy przedszkolnej przygotowały pożywne śniadanie. Zanim jednak przystąpiły do zadania, dowiedziały się, jakie wartości odżywcze kryją się w warzywach oraz jakie znaczenie dla zdrowia mają witaminy. Przedszkolaki nazwały kształty i kolory warzyw, z których można przygotować zdrowy i smaczny posiłek. Po uprzednim dokładnym umyciu rąk oraz warzyw, dzieci przystąpiły do przygotowywania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na nim wybrane przez siebie ogórki, pomidorki, rzodkiewkę, sałatę, szczypior, ser, wędlinę oraz inne dodatki. Własnoręcznie zrobione kolorowe kanapki, smakowały wyśmienicie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, dbałość o higienę oraz uczą się kulturalnego spożywania posiłków.

 
środa, 18 listopada 2020       Strona gotowa do druku  

  ŚNIADANIE DAJE MOC ! Autor Admin - 377 raz(y) oglądano. 
WarzywaPo raz kolejny nasze przedszkole uczestniczyło w programie ogólnopolskim Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w przedszkolu Dnia Zdrowego Śniadania. W tym roku zaplanowano go na 8 listopada.
Tego dnia w trakcie zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypomniały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i owoców w codziennym jadłospisie. Wysłuchały opowiadania o Królewnie, która odżywiała się tylko słodyczami i ciężko zachorowała. Dopiero przybyły do królestwa rycerz Witaminek wyleczył Królewnę za pomocą czarodziejskich, niewidzialnych lekarstw, którymi są witaminy.
Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, ubrane w kolorowe fartuszki, dzieci przystąpiły do pracy i przygotowały swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, barwne i apetyczne kanapki. Taki poczęstunek był dla dzieci nie lada frajdą, okazją do wykazania się samodzielnością oraz wspaniałą zabawą. Kanapki smakowały wybornie. 
czwartek, 14 listopada 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com