Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (6)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (119)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 32 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Brawa

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Sala gimnastyczna oddana do użytku Autor Admin - 198 raz(y) oglądano. 
Brawa20 października, w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej oraz ślubowanie pierwszoklasistów. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu Gminy Poniatowa: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, radni Rady Miejskiej w Poniatowej z przewodniczącą Ewą Baranowską na czele, wiceprzewodniczący Janusz Nowomiejski i Seweryn Świątek, Barbara Burzyńska, dyrektor OSiRu w Poniatowej, dyrektorzy gminnych szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz mieszkańcy Dąbrowy Wronowskiej i Plizina.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św. prowadzona przez ks. Piotra Petryka proboszcza parafii w Poniatowej oraz wikariusza parafii w Chodlu Teodora Barteckiego, podczas której wszyscy zebrani otrzymali błogosławieństwo, a nowa sala gimnastyczna została poświęcona. Następnie mogliśmy podziwiać przygotowaną przez dzieci oraz nauczycieli część artystyczną. Pani dyrektor Małgorzata Hulak, przyjęła z rąk uczniów symboliczny ogień olimpijski. Na pamiątkę wydarzenia pan Burmistrz przekazał na ręce uczniów nowe piłki, życząc tym samym, aby nowa sala była miejscem pozwalającym na rozwijanie pasji, aktywności fizycznej oraz umacnianie relacji społecznych.
Ostatnim punktem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej. Po uroczystościach wszyscy zebrani udali się na poczęstunek zorganizowany dzięki uprzejmości Rady Rodziców oraz KGW w Dąbrowie Wronowskiej i Plizinie. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia składamy serdeczne podziękowania.
Opracowała: Monika Borowiec
 
poniedziałek, 23 października 2023       Strona gotowa do druku  

  Zaszczytna nominacja w konkursie recytatorskim! Autor Admin - 308 raz(y) oglądano. 
BrawaNa deskach Opolskiego Centrum Kultury odbyły się przesłuchania powiatowego etapu 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 19 uczestników wyłoniono 3 osoby. Julia Zielińska została nominowana do konkursu na szczeblu wojewódzkim! Bardzo cieszy takie wyróżnienie. Serdecznie gratuluję talentu i dziękuję za wytrwałą pracę! Trzymam kciuki za powodzenie w kolejnym etapie.
Oprac. W. Czuryło 
niedziela, 11 czerwca 2023       Strona gotowa do druku  

  Występy muzyczne płci pięknej Autor Admin - 193 raz(y) oglądano. 
BrawaPiątkowe i sobotnie popołudnia potwierdziły, że w Naszej szkole są prawdziwe talenty wokalne. 2 czerwca o godz. 17.00 na Placu przy ul. Brzozowej odbyły się przesłuchania do I Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej Dzieci i Młodzieży. Julia Zielińska, która wykonała utwór pt.: "Nasz Bóg", zajęła I miejsce. Gratuluję! Kolejnego dnia w konkursie pn. "Biało - Czerwona Piosenka Dedykowana św. Janowi Pawłowi II" naszą szkołę reprezentowały solistki: Anna Gajec ("Taki kraj") i Julia Zielińska ("Rozkwitały pąki białych róż") oraz duet: Zuzanna Stolarz i Dominika Kwiatkowska (w utworze z filmu "Miasto 44"). Dziewczęta spisały się na medal. Pokazały, że żyją muzyką i potrafią współpracować. Szkoda, że w drugim konkursie zabrakło jury i ginęły dyplomy. Dziękuję dziewczętom za zaangażowanie i wspólne śpiewanie. Trzymam kciuki za kolejne muzyczne epizody w Waszym życiu! Scena na Was czeka.
Oprac. W. Czuryło 
niedziela, 11 czerwca 2023       Strona gotowa do druku  

  Mały Konkurs Recytatorski Autor Admin - 229 raz(y) oglądano. 
Brawa30 maja o godz. 10.00 w CKPiT w Poniatowej odbył się gminny etap 42. Małego Konkursu Recytatorskiego.
Naszą placówkę reprezentowały 3 uczennice: Weronika Czajka, Dominika Kwiatkowska i Julia Zielińska. Jury spośród 28 recytatorów wyłoniło 6 laureatów, którzy awansowali do etapu powiatowego. Wśród nich znalazła się J. Zielińska, która urzekła komisję nienaganną dykcją oraz przejmującą interpretacją "Inwokacji" do "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza. Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki, oby etap powiatowy, który odbędzie się już 5 czerwca o godz. 10. 00 w Opolskim Centrum Kultury okazał się być równie udany!
Słowa uznania należą się również Weronice Czajce, która zdobyła wyróżnienie, recytując w nieszablonowy sposób "Lokomotywę" J. Tuwima. Obie uczennice otrzymały nie tylko dyplomy, ale także nagrody rzeczowe w postaci lektur. Dziękujemy wszystkim dziewczętom za zaangażowanie, a rodzicom za wspieranie inicjatywy polonistki.
Oprac. W. Czuryło
 
piątek, 02 czerwca 2023       Strona gotowa do druku  

  Poniatowianki 2022 Autor Admin - 513 raz(y) oglądano. 
BrawaW niedzielę 19 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli ważną misję: na prośbę Burmistrza Poniatowej, pana Pawła Karczmarczyka odegrali krótką scenkę przybliżającą tłumnie zgromadzonym gościom historię miasta z lat 1971 - 1980. Wystąpili jako czwarta szkoła, ale bardzo szybko skupili na sobie uwagę nie tylko pięknymi strojami, ale przede wszystkim głosami. Tak dobrze poinformowanej przekupki, w rolę której wcieliła się A. Wicha, już dawno Poniatowa nie słyszała. Nauczycielka ze Zbiorczej Szkoły Gminnej w Poniatowej (D. Kwiatkowska) i D. Danielewiczowa (Z. Chęć) prezentowały się niezwykle dostojnie nawet w trakcie zakupów na bazarze. Szewcowi (M. Chęć) udało się sprzedać co prawda tylko jedną parę butów, ale za to nabywcą była założycielka chóru Szczygiełki. Gościnnie w przedstawieniu wystąpiły E. Nagajek oraz N. Wyroślak, które spieszyły się na trening do Ośrodka Sportu i Rekreacji, dzisiejszego OSiR-u. Finał scenki był bardzo skoczny, albowiem przekupka zawołała do siebie 3 dzieci: Marcysię, Krysię i Hankę, które zaśpiewały jaśnie państwu, czyli widzom, ludową piosenkę "W moim ogródecku", utwór wykonywany na wielu konkursach przez Kapelę Ludową prowadzoną obecnie przez p. D. Golofita. Piękne głosiska J. Zielińskiej (solistki) oraz "sióstr": A. Gołofit i O. Przychodzeń (wspomaganych przez pozostałych aktorów) aż chwytały za serce. Gratuluję uczniom tak udanego występu. Dziękuję z tego miejsca wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę i wsparli nas w tym przedsięwzięciu: 1. pani dyrektor CKPIT - u J. Kawałek za wypożyczenie strojów ludowych, 2 panu D. Gołofitowi - za profesjonalny aranż, 2. panu M. Chęciowi - za transport straganu, 3. pani A. Sawickiej - za wypożyczenie spódnicy dla Oliwki, 4. pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzechowie - A. Zagajewskiej za pożyczenie własnoręcznie wykonanych parasolek. Największe podziękowania należą się rodzicom aktorów. Możecie Państwo być dumni z tak uzdolnionych dzieci. Link do przedstawienia poniżej
Oprac. W. Czuryło

Obejrzyj spektakl


 
wtorek, 28 czerwca 2022       Strona gotowa do druku  

  Stypendium dla ucznia Autor Admin - 314 raz(y) oglądano. 
Brawa
W piątek 6 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów najzdolniejszym uczniom, którzy w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Jesteśmy dumni z sukcesu naszego ucznia kl. VIII -
Jakuba Nagajka, który uzyskał stypendium Burmistrza Poniatowej. Nagrody pieniężne za bardzo wysoką średnią oraz wzorowe zachowanie otrzymali także absolwenci naszej szkoły: Julia Gajec oraz Sebastian Michalak.
Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki także za pozostałych uczniów!


 
piątek, 04 października 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com