Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (32)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (113)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 12 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Ekologia

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Tydzień Ekologiczny! Autor Admin - 265 raz(y) oglądano. 
Ekologia Koordynatorkami były panie - Monika Borowiec i Dorota Włodarczyk-Chęć, którym serdecznie dziękujemy za wpajanie miłości do ziemi, natury, przyrody i naukę racjonalnego korzystanie z ich dóbr. W realizację tygodnia ekologicznego włączyła się cała społeczność szkolna i przedszkolna, wraz z wychowawcami i nauczycielami. Realizując Tydzień Ekologiczny uczniowie włączyli się w działania na rzecz szeroko pojętej ekologii,pogłębiali wiedzę na temat problemów ekologicznych, uczyli się jak racjonalnie korzystać z dóbr danych nam przez środowisko. W grupie 5-6 latków odbyły się zajęcia z udziałem rodziców i nauczycieli. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci oraz dorosłych na konieczność dbania o Ziemię oraz wdrażanie do właściwej segregacji odpadów.
Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem i w tym, dniu, zarówno uczniów, jak i nauczycieli obowiązywał inny kolor ubioru:
Poniedziałek dzień wody - kolor niebieski.
Klasa VIII wraz z Panią Małgorzatą Dolak przygotowała bardzo ciekawy filmik edukacyjny. Nasi ósmoklasiści świetnie spisali się w rolach aktorskich.
Wtorek - stop marnowaniu jedzenia - kolor żółty
We wtorek przybyliśmy do szkoły ubrani na żółto. W tym dniu gościliśmy Panią Anetę Przychodzeń prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Wronowskiej, omówiliśmy zagadnienia związane z marnowaniem jedzenia i wspólnie szukaliśmy sposobów na niemarnowanie jedzenia. Były warsztaty kulinarne, podczas których zrobiliśmy pyszne zdrowe masło, bułeczki i lody z mrożonych owoców
Środa - kolor zielony
Dzień poświęcony zieleni, nasi uczniowie zadbali o teren wokół szkoły, posadzili kwiaty i krzewy.
Czwartek - kolor brązowy.
We czwartek w naszej szkole odbył się pokaz mody recyklingowej, uczniowie przygotowali stroje i dodatki.
Piątek - kolor dowolny.
Piątek to Światowy Dzień Sprzątania Świata. Tego dnia cała społeczność szkolna i przedszkolna zaopatrzona w rękawice i worki wyruszyła walczyć ze śmieciami w naszej okolicy.
Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego były warsztaty ekologiczne prowadzone przez panią Grażynę Joachimowicz z Fundacji Inicjatyw Menadżerskich w Lublinie we współpracy z ZZOK Bełżyce
Opracowała: Dorota Włodarczyk-Chęć




 
wtorek, 30 maja 2023       Strona gotowa do druku  

  Warsztaty edukacji ekologicznej z ZZOKiem Autor Admin - 261 raz(y) oglądano. 
EkologiaDzięki współpracy naszego przedszkola z Zakładem Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach w ostatnich dniach przedszkole wzbogaciło się o pojemniki do segregacji opadów.
Dzieci będą mogły wykorzystać zdobyte wiadomości teoretyczne w praktyce na zajęciach z zakresu szeroko pojętej edukacji ekologicznej. Obie grupy przedszkolne oraz klasy pierwsza i druga wzięły udział w zajęciach dotyczących segregacji śmieci. Dzieci obejrzały film edukacyjny, napisały Kodeks Małego Ekologa, wykorzystując Magiczny Dywan maluchy i starszaki segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Na zakończenie wszyscy rozwiązaliśmy quiz.
Anna Józefczak




 
poniedziałek, 05 grudnia 2022       Strona gotowa do druku  

  KWIETNIOWE EKO - SPACERY Autor Admin - 244 raz(y) oglądano. 
Ekologia Pod honorowym patronatem Burmistrza Poniatowej, we współpracy z Gminnym Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Poniatowej oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, w miesiącu kwietniu odbyła się akcja: KWIETNIOWE EKO - SPACERY. Jej ideą było sprzątanie naszych okolic, połączone z propagowaniem różnych form aktywności fizycznej jako alternatywy wykorzystania wolnego czasu ze znajomymi lub rodziną. Do inicjatywy chętnie włączyli się uczniowie i uczennice naszej szkoły: Oliwia Przychodzeń, Amelia Przychodzeń, Natalia Wyroślak, Kacper Hysa, Weronika Czajka, Amelia Gołofit, Wiktor Książka. Wraz z rodzinami spacerując po terenie naszej gminy zbierali zalegające śmieci. A nie było ich wcale mało! Według danych podanych przez GPGK w Poniatowej, w całej akcji na terenie naszej gminy zebrano ponad
7 TON ŚMIECI !!!
Dla Was wszystkich ogromne gratulacje i brawa! Za zaangażowanie i pracę włożoną w akcję sprzątania i dbanie o czystość najbliższego otoczenia. Inicjatywy takie jak ta uczą poszanowania środowiska naturalnego i pokory dla otaczającej nas przyrody, promują postawy proekologiczne, a także uświadamiają nam, że stan środowiska, w którym żyjemy, zależy w dużej mierze od nas samych.
Mam ogromną nadzieję, że akcje sprzątania będą się odbywały nie tylko z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, ale wpiszą się w nasze codzienne działania.
I pamiętajmy, że miejsce śmieci nie jest w lesie, na trawniku czy przy drodze, ale na śmietniku!






 
piątek, 11 czerwca 2021       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com