Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (3)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (69)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 30 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 
  OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI    
Autor Admin - 350 raz(y) oglądano. 
11 listopada
11 listopada 1918 roku
przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach narodu. Wtedy właśnie odrodziło się państwo polskie. Polacy stali się wolnymi ludźmi, zrzucili jarzmo niewoli. Pamiętając o bohaterskiej postawie naszych przodków, o zrywach narodowo-wyzwoleńczych cieszmy się z wolności, pamiętając zarazem słowa J. Piłsudskiego: "Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium".
W całym kraju trwały gorączkowe przygotowania do uroczystych obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Główne obchody Święta Niepodległości 2019 r. odbyły się w Warszawie z udziałem Prezydenta RP.
Burmistrz Poniatowej oraz Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej zaprosiły wszystkich mieszkańców regionu na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które zainaugurował koncert patriotyczny w Auli Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Kolejnego dnia - 11 listopada odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny, uroczysty przemarsz z pocztami sztandarowymi i złożenie okolicznościowych wiązanek. Dyrekcja szkoły w Dąbrowie Wronowskiej, nauczyciele i reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w zaplanowanych uroczystościach.
Tymczasem już 8 listopada uczniowie pod kierunkiem p. W. Czuryło wprowadzili uczniów w uroczysty, ale i radosny nastrój, prezentując przed społecznością szkolną wyjątkowy montaż słowno - muzyczny. Aktorzy w obrazowy sposób przypomnieli 123 - letni okres niewoli oraz okoliczności towarzyszące odzyskaniu niepodległości. Oprócz scenek z życia zwykłej rodziny widzowie mogli wysłuchać przejmujących wierszy oraz pięknych pieśni patriotycznych.
Całość występu zakończyło odśpiewanie hymnu narodowego.


wtorek, 12 listopada 2019     Strona gotowa do druku  
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI | Loguj/Utwórz konto | 0 Komentarzy
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Theme creado por dev-postnuke.com