Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (32)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (94)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 27 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 
  ŚNIADANIE DAJE MOC !    
Autor Admin - 399 raz(y) oglądano. 
WarzywaPo raz kolejny nasze przedszkole uczestniczyło w programie ogólnopolskim Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w przedszkolu Dnia Zdrowego Śniadania. W tym roku zaplanowano go na 8 listopada.
Tego dnia w trakcie zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypomniały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i owoców w codziennym jadłospisie. Wysłuchały opowiadania o Królewnie, która odżywiała się tylko słodyczami i ciężko zachorowała. Dopiero przybyły do królestwa rycerz Witaminek wyleczył Królewnę za pomocą czarodziejskich, niewidzialnych lekarstw, którymi są witaminy.
Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, ubrane w kolorowe fartuszki, dzieci przystąpiły do pracy i przygotowały swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, barwne i apetyczne kanapki. Taki poczęstunek był dla dzieci nie lada frajdą, okazją do wykazania się samodzielnością oraz wspaniałą zabawą. Kanapki smakowały wybornie.czwartek, 14 listopada 2019     Strona gotowa do druku  
ŚNIADANIE DAJE MOC ! | Loguj/Utwórz konto | 0 Komentarzy
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Theme creado por dev-postnuke.com