Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (14)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (66)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 42 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 
  Tydzień Ekologiczny!    
Autor Admin - 265 raz(y) oglądano. 
Ekologia Koordynatorkami były panie - Monika Borowiec i Dorota Włodarczyk-Chęć, którym serdecznie dziękujemy za wpajanie miłości do ziemi, natury, przyrody i naukę racjonalnego korzystanie z ich dóbr. W realizację tygodnia ekologicznego włączyła się cała społeczność szkolna i przedszkolna, wraz z wychowawcami i nauczycielami. Realizując Tydzień Ekologiczny uczniowie włączyli się w działania na rzecz szeroko pojętej ekologii,pogłębiali wiedzę na temat problemów ekologicznych, uczyli się jak racjonalnie korzystać z dóbr danych nam przez środowisko. W grupie 5-6 latków odbyły się zajęcia z udziałem rodziców i nauczycieli. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci oraz dorosłych na konieczność dbania o Ziemię oraz wdrażanie do właściwej segregacji odpadów.
Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem i w tym, dniu, zarówno uczniów, jak i nauczycieli obowiązywał inny kolor ubioru:
Poniedziałek dzień wody - kolor niebieski.
Klasa VIII wraz z Panią Małgorzatą Dolak przygotowała bardzo ciekawy filmik edukacyjny. Nasi ósmoklasiści świetnie spisali się w rolach aktorskich.
Wtorek - stop marnowaniu jedzenia - kolor żółty
We wtorek przybyliśmy do szkoły ubrani na żółto. W tym dniu gościliśmy Panią Anetę Przychodzeń prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Wronowskiej, omówiliśmy zagadnienia związane z marnowaniem jedzenia i wspólnie szukaliśmy sposobów na niemarnowanie jedzenia. Były warsztaty kulinarne, podczas których zrobiliśmy pyszne zdrowe masło, bułeczki i lody z mrożonych owoców
Środa - kolor zielony
Dzień poświęcony zieleni, nasi uczniowie zadbali o teren wokół szkoły, posadzili kwiaty i krzewy.
Czwartek - kolor brązowy.
We czwartek w naszej szkole odbył się pokaz mody recyklingowej, uczniowie przygotowali stroje i dodatki.
Piątek - kolor dowolny.
Piątek to Światowy Dzień Sprzątania Świata. Tego dnia cała społeczność szkolna i przedszkolna zaopatrzona w rękawice i worki wyruszyła walczyć ze śmieciami w naszej okolicy.
Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego były warsztaty ekologiczne prowadzone przez panią Grażynę Joachimowicz z Fundacji Inicjatyw Menadżerskich w Lublinie we współpracy z ZZOK Bełżyce
Opracowała: Dorota Włodarczyk-Chęćwtorek, 30 maja 2023     Strona gotowa do druku  
Tydzień Ekologiczny! | Loguj/Utwórz konto | 0 Komentarzy
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Theme creado por dev-postnuke.com