Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (24)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (126)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 51 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 
  O szkole    
Autor Admin - 11316 raz(y) oglądano. 
BrakOd 1 września 2008 r. w Dąbrowie Wronowskiej rozpoczęła działalność Społeczna Szkoła Podstawowa.

Czym różni się taka szkoła od każdej innej?

Przede wszystkim i jedynie sposobem finansowania. Tak jak wszystkie inne szkoły ma uprawnienia szkoły publicznej i podlega nadzorowi Kuratora Oświaty w Lublinie. Szkoły prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego oprócz subwencji oświatowej otrzymują także dotacje, my otrzymujemy tylko subwencję. Musi nam ona wystarczyć na pokrycie wszystkich potrzeb. Oczywiście organem prowadzącym naszej placówki nie jest gmina, ale powołane wcześniej Obywatelskie Stowarzyszenie Edukacyjne "Żaczek", zrzeszające mieszkańców miejscowości Dąbrowa Wronowska i Plizin. Dzięki ich zaangażowaniu, trosce, aktywnej współpracy placówka trwa i ma się dobrze. To rodzice właśnie czuwają nad gospodarką finansową szkoły, remontami i konserwacją. Dzięki współpracy z nimi udaje się godzić wszystkie interesy, mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów i przyszłość placówki.
Szczególną wdzięczność budzi każdy dobry gest szczodrego sponsora. Przekonaliśmy się już o tym pozyskując dla przedszkolaków zabawki z Hurtowni "Oskar" z Wrocławia, komputery z Kredyt Banku z Warszawy, wyposażenie biurowe z Banku Spółdzielczego z Poniatowej, wsparcie finansowe od wielu firm takich jak: firma "Pawtrans", sklep sieci "Biedronka" Oddział w Poniatowej, piekarnia Państwa Szlachetków z Poniatowej, Spółdzielnia Mleczarska w Opolu Lubelskim ...

Wszystkim darczyńcom jesteśmy niezwykle wdzięczni i oczywiście oczekujemy dalszego ciągu sponsoringu, ponieważ w sytuacji tak małej szkoły jak nasza każdy gest ma wagę złota i służy dobru naszych uczniów. Nie chcielibyśmy z tego rezygnować.

poniedziałek, 23 marca 2009     Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com