Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024 2025 (5)
Album: Inauguracja roku szkolnego 2024 2025

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (84)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 8 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Brak

Teksty opublikowane w tym temacie.

    1234567891011   >


  Zakończenie roku szkonego Autor Admin - 824 raz(y) oglądano. 
Brak
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
W SPOŁECZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ
W DĄBROWIE WRONOWSKIEJ
odbędzie się 21. czerwca 2024 r. o godzinie 10:30


 
poniedziałek, 17 czerwca 2024       Strona gotowa do druku  

  Wizyta funkcjonariuszy Policji Autor Admin - 2068 raz(y) oglądano. 
Brak6 listopada nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Policji: starszy posterunkowy Kamil Zięba i młodszy aspirant Tomasz Stefanek. Przybliżyli oni dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.
Dziękujemy ślicznie za lekcję
Opracowała: Anna Józefczak



 
poniedziałek, 06 listopada 2023       Strona gotowa do druku  

  Wielkanoc Autor Admin - 325 raz(y) oglądano. 
Brak
Tu podaj tekst alternatywny

Niech Czas Wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy,
by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia,
aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości,
abyśmy kroczyli przez życie godnie
i niech symbol Boskiego Odrodzenia
był i będzie dla nas celem do spełnienia.
Wesołych Świąt!
życzy:
Dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej
w Dąbrowie Wronowskiej:
Małgorzata Hulak i Dorota Włodarczyk-Chęć


 
czwartek, 06 kwietnia 2023       Strona gotowa do druku  

  DZIEŃ PIŻAMY Autor Admin - 350 raz(y) oglądano. 
Brak31 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Piżamy. Tego dnia uczniowie mogli zaprezentować się w swoich ulubionych strojach nocnych, które były wielobarwne i różnorodne. Wielu z nich skorzystało z okazji, aby przyjść w szlafrokach, kapciach czy przeuroczych kombinezonach piżamowych. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki. Oczywiście niecodzienny ubiór musiał być zgodny z regulaminowym strojem ucznia (wg Statutu Szkoły).
Ten niezwykły pomysł wniósł wiele radości i uprzyjemnił ostatni dzień nauki przed weekendem. Okazało się, że w piżamie też można się wiele nauczyć...
Opracowała M. Borowiec




 
niedziela, 02 kwietnia 2023       Strona gotowa do druku  

  Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa Autor Admin - 471 raz(y) oglądano. 
Brak21 marca nosimy kolorowe skarpetki na znak solidarności i zwrócenia szczególnej uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze, który posiadają osoby z zespołem Downa.
Oprac.: Anna Józefczak




 
poniedziałek, 27 marca 2023       Strona gotowa do druku  

  Tłusty czwartek Autor Admin - 245 raz(y) oglądano. 
BrakPączek znany jest od dawnych czasów. Początkowo nie był przygotowywany na słodko, ale na słono. Zamiast dżemu, nadziewano go słoniną. Później pączek zmienił się w słodki przysmak. W zależności od części świata, pączki mogą mieć różne kształty i rodzaje. W naszym kraju pączki najczęściej przypominają małe słodkie bułeczki, w Stanach Zjednoczonych popularne są pączki z dziurką pośrodku, wyglądające jak oponki. W środku pączka znajdziemy dżem lub konfiturę w różnych smakach, czekoladę, budyń, bitą śmietanę, a nawet twaróg. Z wierzchu pączki możemy oblać czekoladą, lukrem lub posypać cukrem pudrem. Na pewno każdy znajdzie swój ulubiony! W naszej szkole i przedszkolu wszystkie dzieci otrzymały pyszne pączki od Stowarzyszenia ŻACZEK...

Oprac. Anna Józefczak




 
poniedziałek, 13 marca 2023       Strona gotowa do druku  

  Międzynarodowy Dzień Pizzy 2023 Autor Admin - 262 raz(y) oglądano. 
Brak9 lutego w grupie 5-6 latków obchodziliśmy Dzień Pizzy. Tego dnia było gwarno, wesoło, twórczo i bardzo smacznie. Najpierw dowiedzieliśmy się skąd przywędrowała do nas ta popularna i pyszna potrawa i jak to się stało, że zagościła na polskich stołach, a potem przystąpiliśmy do pracy. Wszyscy z zapałem wyrabialiśmy i wałkowaliśmy ciasto, następnie umieściliśmy na cieście ulubione produkty i pizza wędrowała do piekarnika. Z niecierpliwością czekaliśmy aż się upiecze. Smakowała wybornie...
Bardzo dziękujemy rodzicom za pyszne produkty, szczególnie dziękujemy Pani Agnieszce Rokicie za nieocenioną pomoc w trakcie realizacji zajęć.

Izabela Cisłak




 
piątek, 10 lutego 2023       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka na Majdanek Autor Admin - 303 raz(y) oglądano. 
Brak Dnia 11.10.2022 r. pod opieką p. W. Czuryły pojechaliśmy na wycieczkę do Lublina, aby zrozumieć nieludzkie poczynania hitlerowców wobec więźniów byłego obozu koncentracyjnego funkcjonującego od października 1941 r. do 22 lipca 1944 r.
Nasza grupa liczyła tylko 8 osób. Towarzyszyła nam jedna uczennica z kl. VII. Wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 8.15. O 9.00 wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej weszliśmy na teren Państwowego Muzeum na Majdanku. Zwiedzając go, poznaliśmy perypetie eksterminowanej ludności. Przewodnik poinformował nas, iż obóz powstał na mocy decyzji H. Himmlera. Podczas wizyty w Lublinie w lipcu 1941 r., powierzył on dowódcy SS i policji w dystrykcie lubelskim O. Globocnikowi zadanie zbudowania obozu przeznaczonego dla 25-50 tysięcy więźniów. Mieli oni stanowić darmową siłę roboczą dla realizacji planów rozbudowy III Rzeszy.
Na początku udaliśmy się za przewodnikiem do łaźni, w której golono włosy i dezynfekowano ciała przybyłych więźniów, a potem do miejsca, gdzie odkażano ich ubrania. Na ścianach i suficie do tej pory widoczne są fioletowe plamy - pozostałości po cyklonie "B" i kwasie pruskim. Ujrzeliśmy wieże strażnicze, druty kolczaste oraz owiane złą sławą komory gazowe, w których zabijano niezdolnych do pracy. Przewodnik w interesujący sposób opowiadał nam o załodze obozu, panujących warunkach, jak również o codziennym dniu więźniów. Następnie poszliśmy w kierunku wystaw ukazujących artystyczne wyobrażenie dusz pomordowanych, a także ich ocalałych towarzyszy niedoli. W gablotach zgromadzone zostały różne eksponaty, takie jak: prycze, stroje więźniów czy też osobiste przybory typu grzebienie. Później udaliśmy się do drewnianego baraku, w którym znajdowały się stosy butów. Było ich 56 tysięcy, w tym 6 tysięcy dziecięcych. Dowiedzieliśmy się, iż więźniowie umierali na skutek koszmarnych warunków sanitarnych, przerażających eksperymentów pseudomedycznych czy szalejącego tyfusu. Na III polu więźniarskim zatrzymaliśmy się obok Kolumny Trzech Orłów wykonanej przez więźniów. Ptaki umieszczone na zwieńczeniu symbolizowały siłę osadzonych, walkę i upragnioną wolność.
Najstraszniejszym miejscem było krematorium, gdzie palono zwłoki zagazowanych więźniów. Byliśmy wstrząśnięci informacją, iż prochy ludzi służyły SS-manom za nawóz. Ostatni punkt wycieczki stanowiło Mauzoleum, w którym znajdują się prochy ofiar.
Zwiedzanie takich miejsc jest bardzo ważne. Tylko dzięki nim możemy zrozumieć, na czym polegała eksterminacja czy holocaust. Nienawiść i wypaczona ideologia pozbawiły hitlerowców znamion człowieczeństwa. Spośród 130 tysięcy więźniów na rozkaz A. Hitlera życie straciło blisko 80 tysięcy osób. Wśród nich największą liczbę stanowili Żydzi (około 60 tysięcy osób). Ale zginęli tam także: Polacy, Białorusini, Ukraińcy i Rosjanie. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie"
Oprac. J. Zielińska i M. Tarka
we współpracy z W. Czuryło



 
poniedziałek, 07 listopada 2022       Strona gotowa do druku  

  Dzień bez plecaka 2022 r. Autor Admin - 365 raz(y) oglądano. 
Brak15 marca Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Dyrekcją szkoły ogłosił Dniem bez plecaka. Oj, tego dnia uczniowie przeszli samych siebie! Jedni przynieśli książki w reklamówkach, inni zaś w walizkach i kuferkach. Najbardziej kreatywni piratowali po korytarzu wózkami z marketów lub wózeczkami dla lalek. Ale prawdziwą furorę zrobiła uczennica, która przyjechała ciągnikiem! Książki w przyczepce - tego jeszcze w SSP nie było! Ewidentnie, mamy zaszczyt obcować w czasie zajęć z niezwykle kreatywnymi uczniami.
Święto na pewno zagości w Naszym kalendarzu!
Oprac. W. Czuryło


 
środa, 30 marca 2022       Strona gotowa do druku  

  Międzynarodowy Dzień Pizzy 2022 Autor Admin - 816 raz(y) oglądano. 
Brak Dnia 9 lutego w grupie starszaków obchodzony był "Międzynarodowy Dzień Pizzy". Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten pyszny włoski placek i jakich składników trzeba użyć, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się skąd pochodzi. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego masy solnej, plasteliny oraz przeróżnych materiałów. Pomimo, iż pizze te były przygotowane z masy solnej, to wyglądały smakowicie. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy, o którą zadbali rodzice przedszkolaków. To był niezwykle smakowity dzień!

Oprac. Izabela Cisłak



 
niedziela, 27 marca 2022       Strona gotowa do druku  

    1234567891011   >

Theme creado por dev-postnuke.com