Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (22)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (23)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 51 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Brak

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011   >


  WOJNIE NA UKRAINIE MÓWIMY NIE! Autor Admin - 697 raz(y) oglądano. 
Brak
W obliczu dramatu milionów ludzi zamieszkujących Ukrainę, Samorząd Uczniowski zorganizował 2 akcje:
1. W akcie sprzeciwu - klasy I i VII odrysowały swoje prawe dłonie i umieściły na nich hasła, będące swoistymi deklaracjami Polaków; z nich powstała gazetka w holu szkoły,
2. Dzień Solidarności z Ukrainą - 9 marca uczniowie kl. I - VIII przyszli do szkoły w barwach flagi naszych wschodnich sąsiadów.
Dodatkowo - klasa V w ramach lekcji historii wykonała samodzielne przywieszki, które wręczyła pozostałym uczniom. Na koniec wszyscy uczniowie zapozowali na tle wymownej gazetki.

Wojna to piekło, którego nasi przodkowie już zaznali. My znamy gorycz agresji, ucieczki, utraty kogoś bliskiego wyłącznie z książek, filmów, wspomnień seniorów. Możemy spać spokojnie. Dźwięki syren nie zaburzają naszych poczynań. Niestety, ukraińskie dzieci jeszcze długo będą zrywać się ze snu z płaczem... Precz z wojną!
Oprac. W. Czuryło 
poniedziałek, 14 marca 2022       Strona gotowa do druku  

  Działania Szkolnego Koła Wolontariatu "Rozdaj się" Autor Admin - 223 raz(y) oglądano. 
Brak Od września 2019 roku z inicjatywy uczniów i nauczycieli naszej szkoły powstało Szkolne Koło Wolontariatu p.n. "Rozdaj się". Myślą przewodnią, napędzającą nas opiekunów oraz uczniów - wolontariuszy są słowa księdza Mieczysława Malińskiego: "Dawaj bezinteresownie, a zachowasz siebie całego". Opiekunkami tej inicjatywy są: pani Anna Sawicka i pani Wanda Czuryło.
Głównym celem jego działalności jest aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Wolontariat rozwija także zainteresowania i pasje uczniów, umiejętności społeczne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych kształtujących kreatywność, odpowiedzialność, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.
W pracę koła zaangażowała się cała szkoła, bardzo wspierają nas w działaniach rodzice uczniów.

CO UDAŁO SIĘ NAM ZROBIĆ W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2021/2022?

- zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska oraz fundacji "Po ludzku dla zwierząt - Przyjazna Łapa" w Puławach,
- zorganizowaliśmy zbiórkę żywności dla Domu Dziecka w Wąwolnicy,
- wsparliśmy niepełnosprawnego 3-letniego chłopca z Karczmisk, zbierając i przekazując środki higieniczne, żywność i odzież,
- zorganizowaliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości: pudełko życzeń i pozdrowień, dzień wyzwań - challenge, dzień żółty - kolorem życzliwości, łańcuch życzliwości,
- pomogliśmy chorej na polineuropatię Monice w zbiórce pieniędzy na leczenie i upiekliśmy ciasta na kiermasz,
- chcąc popularyzować ideę wolontariatu, wykonaliśmy plakat z okazji Dnia Wolontariusza (5 grudnia),
- przygotowaliśmy kartki świąteczne dla dzieci z oddziału onkologicznego szpitala dziecięcego w Lublinie w ramach akcji: Wylosuj Anioła,
- zagraliśmy dla WOŚP, w naszej szkole do stacjonarnej puszki zebraliśmy 276 zł.

Przed nami kolejne 4 miesiące nauki. Mam nadzieję, że będzie to również czas intensywnych działań naszego Koła Wolontariackiego. Inicjatywy, które podejmiemy, mają przecież wspierać i pomagać potrzebującym.

Opracowały: Anna Sawicka i Wanda Czuryło

 
wtorek, 22 lutego 2022       Strona gotowa do druku  

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Autor Admin - 618 raz(y) oglądano. 
Brak
U nas też grała Orkiestra

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Odbył się 30 stycznia 2022 roku. Nasza szkoła postanowiła aktywnie przyłączyć się do zbiórki i zagrać dla okulistyki dziecięcej. Zgłosiliśmy placówkę do sztabu WOŚP w Poniatowej i 25 stycznia w kancelarii szkolnej pojawiła się Stacjonarna Puszka. Chociaż zbiórka zbiegła się ze zdalnym nauczaniem, a w budynku uczyły się tylko młodsze dzieci, udało nam się zebrać aż 276 zł. To nasz niewielki wkład w zapewnienie dzieciom najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku, gdyż taki był cel tegorocznej akcji.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie i wielkie serce.
Anna Sawicka 
niedziela, 13 lutego 2022       Strona gotowa do druku  

   Autor Admin - 209 raz(y) oglądano. 
Brak

 
piątek, 24 grudnia 2021       Strona gotowa do druku  

  Działaj z imPETem! Autor Admin - 239 raz(y) oglądano. 
Brak
"Działaj z imPETem!"

Kampania "Działaj z imPETem!" to projekt edukacyjny, upowszechniający prawidłowe zasady segregacji odpadów opakowaniowych w domu. Nasze przedszkole w tym roku szkolnym jest uczestnikiem powyższego programu. Poprzez realizację treści kampanii chcemy nauczyć dzieci postaw ekologicznych, zasad segregacji odpadów i dbania o przestrzeń wokół nas.
Pierwsze zajęcia mamy już za sobą. Poznaliśmy śmieciarkę Miecię, butelkę imPET, Pana Kartonika oraz Puszka, zdobyliśmy wiele sprawności i przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Wiemy jakie odpady powinny znaleźć się w żółtym koszu i jak należy je przygotować przed wrzuceniem do pojemnika. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia i porcję nowych wrażeń.
Izabela Cisłak 
środa, 24 listopada 2021       Strona gotowa do druku  

  Pasowanie na przedszkolaka Autor Admin - 256 raz(y) oglądano. 
BrakW piątek (29.10.2021r.) przedszkolaki z oddziału "Smerfy" miały pierwszą ważną uroczystość PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Mali artyści zaprezentowali przed Panią dyrektor Małgorzatą Hulak i panią wicedyrektor Dorotą Włodarczyk-Chęć część artystyczną. Dla większości był to pierwszy ważny występ. Po krótkiej części artystycznej nastąpił akt pasowania przez panią dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Dzień umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przedszkolakom "Smerfiakom" życzymy wielu wspaniałych chwil, ciekawych doświadczeń oraz radości z każdego dnia. 
wtorek, 02 listopada 2021       Strona gotowa do druku  

  Zdrowe soki i owocowe szaszłyki Autor Admin - 622 raz(y) oglądano. 
Brak


W przedszkolu uczymy się zdrowo odżywiać. W naszej grupie przygotowaliśmy zdrowe soczki jabłkowo-gruszkowe oraz robiliśmy pyszne owocowe szaszłyki.

Anna Józefczak


 
wtorek, 26 października 2021       Strona gotowa do druku  

  W naszej grupie dużo się dzieje Autor Admin - 1035 raz(y) oglądano. 
Brak


W naszej grupie dużo się dzieje . Lubimy malować farbami - dość nietypowo. Uwielbiamy masę solną, wykonaliśmy jesienne jeżyki .

Anna Józefczak


 
wtorek, 26 października 2021       Strona gotowa do druku  

  Pamiętamy Autor Admin - 212 raz(y) oglądano. 
Brak
Pamiętamy

W środę 29 września, korzystając z pięknej aury, uczniowie kl. 5, 6 i 8 pod opieką p. Izabeli oraz p. Wandy udali się pod pomnik upamiętniający ofiary hitleryzmu, które zostały zamordowane na terenie byłego obozu pracy w Poniatowej w latach 1941-1944, znajdujący się za terenem dawnych Zakładów Elektromaszynowych EDA. Po wysłuchaniu przejmującej historii obozu jenieckiego oraz Żydów, którzy zginęli w czasie akcji "Erntefest"(znanej pod kryptonimem "Dożynki") uczniowie oddali hołd pomordowanym, zapalili przyniesione znicze, a następnie sprzątnęli otoczenie pomnika. Warto wpajać młodemu pokoleniu, iż musimy znać swoje korzenie, a więc przeszłość.
Oprac. W. Czuryło


 
czwartek, 21 października 2021       Strona gotowa do druku  

   Rozpoczęcie roku szkolnegp Autor Admin - 263 raz(y) oglądano. 
Brak
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
W środę o godzinie 8.00 po raz pierwszy w tym roku szkolnym zadzwonił dzwonek, obwieszczając radośnie zgromadzonym uczniom i nauczycielom, iż czas wracać do nauki, i pracy. Niezbyt sprzyjająca aura nie popsuła nikomu humoru, albowiem wszyscy tęsknili za normalnością. Z radością powitaliśmy najmłodszych, którzy od tego roku będą uczęszczali do młodszej grupy naszego przedszkola i do klasy pierwszej.
A w szkole dużo zmian!
Z przyjemnością zaobserwować można nowe szafki, wyremontowaną łazienkę przedszkola czy wymienione drzwi. Pojawiły się piękne zabawki i dywan. Księgozbiór od września także został przeniesiony w inne miejsce i łatwiej będzie dzieciom korzystać z jego zasobów. Nastąpiły również zmiany personalne. Powitaliśmy nowych nauczycieli do j. niemieckiego, wychowania przedszkolnego oraz informatyki. Dyrekcja życzyła uczniom samych sukcesów, a pedagogom i rodzicom - wytrwałości.
Opracowała: Wanda Czuryło 
czwartek, 09 września 2021       Strona gotowa do druku  

<   1234567891011   >

Theme creado por dev-postnuke.com