Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (17)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (11)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 51 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

  "Kartka dla Seniora" Autor Admin - 3 raz(y) oglądano. 
Dzień MatkiZ okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który obchodzony jest corocznie 1 października, włączając się do akcji "Kartka dla Seniora", dzieci z grupy 5 - 6 latków własnoręcznie przygotowały kartkę z pozdrowieniami i życzeniami dla podopiecznych Maltańskiego Centrum Pomocy w Barczewie. Dzieci z radością i zaangażowaniem zabrały się do pracy. Naszą "pocztówkę" przyozdobiliśmy kolorami jesieni, a w środku umieściliśmy życzenia i pozdrowienia dla losowo wybranej osoby. Następnie nasze pozdrowienia drogą pocztową wysłaliśmy do Barczewa. Wszystkim Seniorom życzymy zdrowia, pogody ducha oraz spełniania marzeń nie tylko w dniu Ich święta.
Oprac. Izabela Cisłak 
niedziela, 02 października 2022       Strona gotowa do druku  

  Dzień Chłopaka Autor Admin - 1 Czytaj 
Dzień chłopakaDnia 30 września w grupie Smerfiki obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in. krawaty, wręczyły upominki, oraz złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Dziękujemy ślicznie rodzicom za przygotowanie upominków.
Oprac. Anna Józefczak 
niedziela, 02 października 2022       Strona gotowa do druku  

  Owocowe szaszłyki Autor Admin - 2 raz(y) oglądano. 
NapojeŚroda (28.09.2022) minęła nam na przygotowaniu pysznych owocowych szaszłyków. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych oraz poznania ich zapachów i smaku. Wszyscy usiedliśmy do stolików, gdzie każdy komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.
Anna Józefczak 
środa, 28 września 2022       Strona gotowa do druku  

  Dzień Przedszkolaka Autor Admin - 2 raz(y) oglądano. 
dzieciakpng20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - święto obchodzone corocznie, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. W grupie Smerfiki zorganizowaliśmy gry, zabawy sportowe. Dziękujemy ślicznie Trójce Grupowej za zorganizowanie w tym dniu pizzy dla naszej grupy.
Anna Józefczak 
wtorek, 20 września 2022       Strona gotowa do druku  

  Narodowe Czytanie 2022 Autor Admin - 1 Czytaj 
czytanie W tym roku XI ogólnopolska edycja Narodowego Czytania odbyła się tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, 3 września o godz. 11:30 w parku miejskim w Poniatowej. Tym razem publiczność miała okazję delektować się interpretacją wybranych "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Oczywiście akcji popularyzującej literaturę polską patronował Prezydent RP A. Duda wraz z małżonką. Całość przedsięwzięcia rozpoczęła przepiękna recytacja programowej ballady "Romantyczność" w wykonaniu finalistki konkursu recytatorskiego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Poniatowej. Z przepięknym tekstem naszego wybitnego poety pt.: "Powrót taty" zmierzyli się: A. Gajec A. Wicha, D. Kwiatkowska, Z. Chęć oraz K. Hysa, K. Walczyk i F. Tyralla. Uczniowie pokazali, że czytanie i interpretacja nie są im obce. Wykorzystując fakt, iż 15 września w naszej szkole odbywały się zebrania z rodzicami, uczniowie wraz z polonistką W. Czuryło przygotowali 2 inne ballady. Utwór "Pani Twardowska" dla garstki zainteresowanych rodziców odczytały: Z. Chęć - jako Mefistofeles, K. Stolarz - Twardowski oraz Z. Stolarz - narrator. Z kolei w balladzie "Świtezianka" zaprezentowali się: D. Kwiatkowska jako dziewczyna, M. Tarka - strzelec i W. Czajka - narrator. Niektórzy uczniowie pokusili się nawet o przygotowanie tematycznych strojów. Na tle skromnej, aczkolwiek gustownej dekoracji przygotowanej we współpracy z p. K. Lenarcik głosy uczniów brzmiały niezwykle przekonująco i znakomicie wprowadziły nas w nastrój XIX - wiecznej Litwy. Ewidentnie czytanie w obecnych czasach nie jest popularnym zajęciem, tak więc trzeba usilnie starać się, by ta kluczowa do życia umiejętność nie zanikła w dobie wszechobecnego internetu. Brawa dla uczniów za postawę i reprezentowanie Naszej szkoły w Poniatowej. Byliśmy jedyną wiejską placówką z Gminy Poniatowa. Spisaliście się na medal! Bardzo dziękuję. Na Was zawsze można liczyć!
Oprac.: W. Czuryło 
poniedziałek, 19 września 2022       Strona gotowa do druku  

  Inauguracja roku szkolnego 2022/23 Autor Admin - 11 raz(y) oglądano. 
Szkoła1 września o godz. 9.00 dźwięk szkolnego dzwonka oznajmił zgromadzonym, iż wakacji dobiegł czas i pora wrócić do nauki. P. dyrektor M. Hulak powitała po dwumiesięcznej przerwie wszystkich zebranych, a w szczególności nowych uczniów. Zwracając się do najstarszej klasy, poinformowała ich o wysokich wynikach egzaminu ósmoklasisty. Otóż z j. polskiego ósemka naszych obecnych absolwentów uzyskała 75%. Tym samym był to wynik wyższy od gminy (59 %), powiatu (58%), województwa (61%) i kraju (60%). Równie wysoki wynik osiągnęli uczniowie z matematyki - 71% (gmina - 47 %; powiat 51%; województwo - 56%; kraj - 55%). Powód do dumy miała też uczennica, która z tego przedmiotu zdobyła 100%. Gratulujemy! Z j. angielskiego ósmoklasiści wypracowali ładny wynik - 59%, wyższy od gminy o 3 %. Ten egzamin to przede wszystkim ogromny sukces uczniów, którzy dali z siebie wszystko. Na pochwałę zasługują także nauczyciele: p. D. Włodarczyk-Chęć, p. W. Solis oraz p. W. Czuryło. Bardzo cieszy fakt, że pomimo trudności związanych z pandemią i zajęciami prowadzonymi zdalnie współpraca okazała się być tak owocna. Dyrekcja wyraziła nadzieję, że obecna VIII klasa utrzyma tak wysoki poziom. Następnie przedstawiła wychowawców klas i poinformowała o planowanych zmianach personalnych na stanowisku nauczyciela geografii, j. angielskiego oraz fizyki. Pod koniec swego przemówienia Dyrekcja życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nauce, a pracownikom - satysfakcji z powierzonych funkcji, po czym zaapelowała do uczniów oraz rodziców o ostrożność w czasie pobytu na terenie szkoły objętego budową sali gimnastycznej. Po wystąpieniu pani dyrektor D. Włodarczyk-Chęć, która zwróciła uwagę na istotne kwestie finansowe i organizacyjne dotyczące posiłków, wszyscy rozeszli się do sal, by spotkać się z wychowawcami. Uczniowie otrzymali ministerialne podręczniki, a klasa V - odbyła pierwszą próbę przed sobotnim Narodowym Czytaniem. O godz. 11.00 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego dwóch grup przedszkolnych. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie dzieci z paniami: I. Cisłak oraz A. Józefczak, które przywitały swych podopiecznych w innych, pięknie przyozdobionych salach. Rok 2022/2023 uważamy za rozpoczęty. Powodzenia, kochani! Życzymy wszystkim uśmiechu na twarzy i samych piątek!
opracowanie: Wanda Czuryło 
czwartek, 01 września 2022       Strona gotowa do druku  

  8 klasa na torze gokartowym Autor Admin - 13 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy Na zakończenie roku szkolnego i powitanie wakacji zorganizowaliśmy sobie wyjazd na tor gokartowy. Razem z wychowawczynią w niedzielne przedpołudnie wyruszyliśmy w poszukiwaniu mocnych wrażeń i rozrywki do miejscowości Kolonia Boby na WFD Kart Drift. Tam na specjalnym torze, niczym kierowcy formuły 1, doświadczyliśmy skoku adrenaliny i zobaczyliśmy, czym jest prawdziwa jazda na pełnym gazie :)
Bardzo nam się spodobał ten wspólnie spędzony czas. Uznaliśmy, że chociaż skończyliśmy już podstawówkę, to nie będzie nasz ostatni wyjazd. Czekajcie na relację z naszego kolejnego, wspólnego wypadu.
opracowanie: Anna Sawicka


 
środa, 31 sierpnia 2022       Strona gotowa do druku  

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 Autor Admin - 192 raz(y) oglądano. 
biret W piątek, 24 czerwca, nastał długo oczekiwany przez wszystkich moment: zakończenie roku szkolnego! O godzinie 8.00 odświętnie ubrani, przybyliśmy do szkoły po odbiór świadectw. Na początku Pani Dyrektor Małgorzata Hulak przywitała uczniów klas I - VIII, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Następnie zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia części artystycznej, przygotowanej przez klasę VIII z wychowawczynią - Panią Anną Sawicką. Absolwenci naszej szkoły przedstawili piękny i wzruszający program, składający się z wierszy, piosenek i koncertu życzeń, w których wspominali lata spędzone w murach szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Wiele wzruszeń dostarczyła prezentacja, a w niej wspólne zdjęcia od przedszkola aż po czasy współczesne. Niejednej osobie zakręciła się w oku łezka. Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy wspólnie z wychowawczynią, panią Joanną Kociołek uroczyście, z piosenką na ustach i prezentami pożegnali starszych kolegów. Ogromny wkład w przygotowanie części artystycznej włożyli: Pan Jacek Rumiński - czuwający nad oprawą muzyczną, Pani Wanda Czuryło - dzięki której odbywała się większość prób oraz Pan Cezary Łukasiewicz - odpowiedzialny za dekorację. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i wychowawców świadectw za wysokie wyniki w nauce i osiągnięte sukcesy. Gratulacje i podziękowania w formie listów zostały również złożone rodzicom uczniów VIII klasy. Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia Pani Dyrektor Doroty Włodarczyk-Chęć i Pani Dyrektor Małgorzaty Hulak, podsumowujące rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby wszyscy w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania. Po spotkaniu ogólnym uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by odebrać pozostałe świadectwa i we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.
opracowanie: Anna Sawicka 
czwartek, 07 lipca 2022       Strona gotowa do druku  

  EKO LIDER LGD Autor Admin - 134 raz(y) oglądano. 
SkansenEKO LIDER LGD W kwietniu 2022 roku razem z 10 innymi szkołami podstawowymi z terenu powiatu opolskiego przystąpiliśmy do udziału w konkursie ekologicznym "Eko Lider LGD". Organizatorem projektu była Lokalna Grupa Działania "Owocowy Szlak" w Opolu Lubelskim. Główny cel przedsięwzięcia - to popularyzacja i wzrost poziomu wiedzy z zakresu zachodzących zmian klimatu oraz wzrost świadomości ekologicznej. Konkurs przebiegał w trzech etapach: - udział uczestników w Eko Gali, - organizacja akcji ekologicznej, - Gala Finałowa. 27 kwietnia szkolny koordynator projektu - Pani Anna Sawicka wraz z uczestniczkami: Amelią Gajec, Amelią Gołofit, Klaudią Sochaj, Mają Chęć, Oliwią Przychodzeń, Zuzanną Chęć, Klaudią i Zuzanną Stolarz, Anią Gajec i Wiktorią Plutą, wzięłyśmy udział w uroczystej Eko Gali w OCK w Opolu Lubelskim. Tam poznałyśmy zasady przedsięwzięcia i wysłuchałyśmy wykładów na temat wpływu drzew na nasze życie oraz przeciwdziałania zmianom klimatu dzięki zastosowaniu błękitno - zielonej infrastruktury. Kolejnym etapem były szkolenia dla nauczycieli biorących udział w projekcie. Dotyczyły metod pracy z młodzieżą przy działaniach ekologicznych oraz nauczania w zakresie ekologii. Następnie nadszedł czas na zorganizowanie akcji ekologicznej, w której wysoko premiowane było zaangażowanie lokalnego środowiska, wykraczającego poza społeczność szkoły. Długo zastanawialiśmy się, co może się stać przedmiotem naszych działań i wymyśliliśmy, że stworzymy "Ogródki z duszą". Pomysł polegał na zgromadzeniu starych, niepotrzebnych przedmiotów: metalowych wiader, baniek na mleko, emaliowanych garnków, czajników, misek i innych "gratów", którym postanowiliśmy dać nowe życie. W nasz projekt włączyliśmy lokalną społeczność i przedszkolaki. Wspólnie napisaliśmy list do mieszkańców i dostarczyliśmy do każdego domu. Po kilku dniach udało nam się zebrać kilka worków staroci oraz farby do ich odnowienia. Potem już tylko odrobina kreatywności i zyskaliśmy wyjątkową ozdobę podwórek i ogródków. Odnowione "starocia" dostarczyliśmy do chętnych mieszkańców, którzy nasadzili w nich kwiaty i ustawili na swoich działkach. W ten sposób upowszechniliśmy w naszej i sąsiednich miejscowościach upcykling, nadając nową formę i przeznaczenie starym przedmiotom. Wszystkie działania dokumentowaliśmy. Stworzyliśmy prezentację, którą dostarczyliśmy do oceny konkursowemu jury. Z naszej akcji powstał również film, który zaprezentowaliśmy podczas Gali Finałowej. 20 czerwca odbyła się długo wyczekiwany finał, podczas którego wszystkie zespoły przedstawiły efekty swojej pracy. Najpierw szkoły walczyły o zwycięstwo, odpowiadając na pytania z zakresu ochrony środowiska oraz prezentując przeprowadzoną akcję ekologiczną. Zarówno my, jak i pozostali uczestnicy zaprezentowaliśmy ciekawe działania na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym. Towarzyszyły nam ogromne emocje i zdrowa rywalizacja. Nagrodą, o którą dzielnie walczyliśmy była ZIELONA SZKOŁA, składająca się z wiaty edukacyjnej, ławostołów i ławek. Wprawdzie nie udało nam się jej wygrać, ale za to świetnie się bawiliśmy i przeżyliśmy ciekawą przygodę. A co najważniejsze, dzięki naszym działaniom wzrósł poziom wiedzy ekologicznej, wytworzyliśmy też trwałe nawyki i zachowania ekologiczne w domu, szkole i najbliższym otoczeniu. W nagrodę za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał power bank zasilany panelem fotowoltaicznym oraz dyplom.
opracowanie: Anna Sawicka
Nasza prezentacja


 
czwartek, 07 lipca 2022       Strona gotowa do druku  

  Inauguracja budowy sal gimnastycznych Autor Admin - 126 raz(y) oglądano. 
Nagrody 20 czerwca SSP w Dąbrowie Wronowskiej stała się świadkiem wielkopomnego wydarzenia, jakim bez wątpienia było "wkopanie łopaty" pod budowę sali gimnastycznej. Uczniowie i rodzice od wielu lat starali się o powiększenie placówki w Urzędzie Miasta w Poniatowej. Teraz, dzięki rządowemu dofinansowaniu, inwestycje edukacyjno-sportowe stały się możliwe nie tylko w Dąbrowie Wronowskiej, ale także w trzech innych placówkach: Niezabitowie, Poniatowej Kolonii i w Kowali. Uroczystości, których gośćmi byli m.in.: Minister Edukacji i Nauki - pan Przemysław Czarnek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - pan Jan Kanthak, Burmistrz Poniatowej - pan Paweł Karczmarczyk, Lubelski Wicekurator Oświaty - p. Mirosław Wójcik, Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego - p. Artur Domański, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej - p. Ewa Baranowska, Prokurent firmy "EDACH" - p. Jarosław Bryl oraz nasi emeryci - p. M. Polek, p. H. Kolasińska, p. M. Górniak i p. A. Topolski, transmitowała TVP. Tak zacnych gości o godz. 9.30 powitała p. Adrianna Koniak z Urzędu Miasta w Poniatowej. Następnie uczniowie, nauczyciele oraz rodzice odśpiewali hymn państwowy, po czym głos zabrali nasi szanowni goście, m.in. p. Burmistrz Poniatowej. Minister Edukacji - p. P. Czarnek podkreślił, że jest to miejsce szczególne, gdyż tę placówkę prowadzi stowarzyszenie, a nie gmina. Rozpoczętą inwestycję uznał za efekt "pięknej współpracy Burmistrza ze stowarzyszeniem godne polecenia w całej Polsce". Tym samym wyraził słowa uznania dla p. Prezes Obywatelskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego "Żaczek" - p. Doroty Włodarczyk-Chęć. Na zakończenie p. Dyrektor SSP w Dąbrowie Wronowskiej - Małgorzata Hulak podziękowała wszystkim obecnym za "wsparcie inwestycji, okazaną życzliwość i przyjazną dłoń". Zaznaczyła, iż "sala gimnastyczna będzie (...) wielkim ułatwieniem w organizacji procesu dydaktycznego i przyniesie ogromne korzyści w rozwoju dzieci i młodzieży". Uczniowie z Plizina oraz Dąbrowy Wronowskiej wręczyli przygotowane podziękowania oraz czerwone róże. Następnie goście (wraz z Dyrekcją) zostali poproszeni do symbolicznego wkopania łopaty pod inwestycję. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni mieli okazję delektować się wyjątkowo smacznym tortem - prezentem od Inwestora, Prezesa Zarządu firmy EDACH" - p. Jana Starownika i poczęstować się pysznościami starannie przygotowanymi przez Koło Gospodyń w Dąbrowie Wronowskiej (oraz ciastami dostarczonymi przez Koło Gospodyń w Niezabitowie) za co bardzo serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli nam - pracownikom szkoły nie tylko uczniowie, ale także Rodzice. Tego dnia spełniły się nasze wspólne marzenia.
Oprac. W. Czuryło 
wtorek, 28 czerwca 2022       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com