Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_20200214_121015
Album: 43 Gminny konkurs wiedzy pożarniczej

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6989
Album: Ferie zimowe 2020


Online 
Obecnie jest 25 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

  . Autor Admin - 6 raz(y) oglądano. 
...

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołachOd 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.


 
piątek, 03 kwietnia 2020       Strona gotowa do druku  

  . Autor Admin - 14 raz(y) oglądano. 
...
Drodzy rodzice !

W związku z zwieszeniem zajęć dydaktycznych, w naszej szkole opracowaliśmy system zdalnego nauczania. W tym celu nawiązaliśmy kontakt za pośrednictwem Internetu ze wszystkimi uczniami. Wykorzystujemy komunikatory, pocztę elektroniczną, platformy edukacyjne. Zwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc w zorganizowaniu dzieciom warunków do nauki w domu, jak również motywowaniu i wspieraniu dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą. Przypominamy również o bezpieczeństwie w sieci. Prosimy rodziców o zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami korzystania z Internetu i sprawowania opieki nad tymi działaniami.

Małgorzata Hulak

Uczniów klas 4,6 proszę o przesłanie adresów e-mail na - zdalnie@interia.pl


 
czwartek, 26 marca 2020       Strona gotowa do druku  

  !!! Autor Admin - 38 raz(y) oglądano. 
...
KOMUNIKAT


W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Poniatowa, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym województwie, podjęta została decyzja o zamknięciu w dniach od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. wszystkich szkół gminnych tj. w Poniatowej, Niezabitowie, Kowali, Kraczewicach, Poniatowej Kolonii, Dąbrowie Wronowskiej. Ponadto zostają zamknięte placówki takie jak: Przedszkole Miejskie, Żłobek, Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej.
Apelujemy o ograniczenie wszelkich wizyt w instytucjach publicznych na terenie naszej gminy.
Apelujemy również do osób, które wróciły z krajów objętym koronawirusem aby pozostały w domach, nie pojawiały się w miejscach publicznych bagatelizując powagę sytuacji. Zaznaczamy, że stanowią one zagrożenie dla zdrowych mieszkańców naszej gminy.
Przypominamy, że w przypadku pogorszenia stanu zdrowia związanego z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa należy kontaktować się z całodobową infolinią NFZ: 800 190 590.
W związku z powyższym prosimy o zachowanie zdrowego rozsądku i zastosowania się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie.


Jeżeli zostaną podjęte ogólnopolskie kroki w sprawie dalszego funkcjonowania szkół my się do nich dostosujemy. Wszelkie informacje będziemy zamieszczać na naszej stronie.

Małgorzata Hulak


 
środa, 11 marca 2020       Strona gotowa do druku  

  Konkurs "Do hymnu" Autor Admin - 37 raz(y) oglądano. 
Święto narodowe
We wtorek 3 marca gościliśmy znamienitych gości, a wszystko z powodu III edycji ogólnopolskiego konkursu "Do hymnu" dla szk. podst. organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
Nasza szkoła jako jedyna w powiecie opolskim zakwalifikowała się do udziału. Uczniowie mieli za zadanie odśpiewać a capella Hymn Polski i 2 pieśni hymniczne: "Rotę" oraz "Boże, coś Polskę". Do tak ważnego występu uczniów przygotował nauczyciel muzyki - p. Dariusz Gołofit. Ich wykonanie zostało zarejestrowane przez jury: p. dr hab. Małgorzatę Nowak oraz dr hab. Barbarę Pazur z Wydziału Artystycznego UMCS. Już niedługo wyniki! Dzieci w galowych strojach zaprezentowały się naprawdę godnie!
Tak ważny moment w historii naszej społeczności uświetnili swoim przybyciem: p. Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, p. Dyrektor Wydziału Oświaty UM w Poniatowej - p. Anna Gogół, Skarbnik UM w Poniatowej - p. Anna Ruta oraz lokalne władze - radny Dąbrowy Wronowskiej - Seweryn Świątek i sołtysi Dąbrowy - p. Rafał Hysa oraz Plizina - p. Grzegorz Klocek. Po występie głos zabrała p Małgorzata Nowak, która podziękowała za uczestnictwo uczniom kl. I - VIII, a następnie Pan Burmistrz, który wyraził słowa uznania dla patriotycznej postawy dzieci. Kolejnym punktem programu były zajęcia otwarte z historii w kl. VI - VIII, którymi włączyliśmy się w obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Zebrani mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną, a także wystawę tematyczną przygotowaną przez p. Wandę Czuryło.
 
czwartek, 05 marca 2020       Strona gotowa do druku  

  Projekt "Polski Złoty ma 100 lat" Autor Admin - 27 raz(y) oglądano. 
MonetaW związku z tym, że Gmina Poniatowa otrzymała z Narodowego Banku Polskiego dofinansowanie na realizację projektu "Polski Złoty ma 100 lat", uczniowie mogli wziąć udział w interesujących przedsięwzięciach: konkursie plastycznym, wystawie prac oraz wykładzie. 26 lutego w auli Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej zgromadzili się uczniowie kl. IV - V z terenu Gminy Poniatowa. Przybyłych gości powitał Burmistrz Poniatowej, pan Paweł Karczmarczyk. Następnie głos zabrała pani dr Ilona Skibińska - Fabrowska, Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie, która w prelekcji"Dzieje złotego 1919-2019" przybliżyła losy naszej monety. Nie był to jednak nudny wykład, albowiem zgromadzeni uczniowie zostali błyskawicznie zaangażowani do wysiłku umysłowego. Czytelna prezentacja i niezwykle rzeczowy, a zarazem dostosowany do wieku odbiorców sposób mówienia pozwolił dzieciom zrozumieć, że stabilna złotówka jest bardzo ważna dla gospodarki kraju. Zainteresowanie wzbudziły też ciekawostki dotyczące symboliki pierwszego ptaka na monecie.
Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o polskiej monecie! Po zainstalowaniu aplikacji KAHOOT na telefonach wszyscy uczestnicy z wypiekami na twarzach przystąpili do udzielania odpowiedzi. Nicki użytkowników cały czas widoczne były na ekranie, więc emocje momentami sięgały zenitu! Zwyciężyli oczywiście ci uczniowie, którzy najszybciej odpowiedzieli poprawnie na 8 pytań. Nasi - radzili sobie całkiem nieźle. Wprawdzie miejsc na podium nie zajęli, ale zgodnie stwierdzili, że takie sprawdziany to mogą pisać codziennie! Może kiedyś...
Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dotyczącego wyglądu polskiej monety przed wiekami, który został ogłoszony 7 stycznia br. Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczyciela plastyki - p. Cezarego Łukasiewicza wykonali interesującą pracę konkursową, jednak nie zdobyli żadnej nagrody. Na szczęście ich wysiłek wkrótce zostanie doceniony, albowiem organizatorzy przewidzieli jeszcze jedną nagrodę dla wszystkich uczestników konkursu plastycznego: wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie!!! Już wkrótce relacja z tej wycieczki. 
sobota, 29 lutego 2020       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com