Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_2840
Album: Jak dbać o zęby?

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 14 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

  Zdrowe zęby to podstawa Autor Admin - 1 Czytaj 
Zdrowie
W zasadzie każdy to wie, ale nie każdy gotów jest naprawdę dbać o zęby, dlatego bardzo dobrze, że klasy II i III pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik zajęły się na lekcji tym problemem.
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - 12 września - był do tego dobrą okazją. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na ten temat, starały się zapamiętać, jakie produkty mają wpływ na zdrowie naszych zębów, śpiewały o tym piosenki, a nawet zrobiły sobie klasowy portret eksponując komplet okazałych zębów!

 
piątek, 21 września 2018       Strona gotowa do druku  

  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Autor Admin - 2 raz(y) oglądano. 
SzkołaChociaż pesymiści mówili, że nam się nie uda, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w terminie! Wyścig z czasem spowodowany był nie tylko sytuacją remontu (termomodernizacji), ale przede wszystkim zalaniem szkoły (bez dachu) w czasie intensywnego deszczu 10 sierpnia. Na zewnątrz remont ciągle trwa, ale edukacja z każdym dniem nabiera rozmachu. Dzięki wytrwałej pracy wszystkich: pracowników firmy budowlanej, pracowników szkoły, rodziców i nauczycieli w dwa tygodnie odnowiono i wysprzątano wszystkie wnętrza. Położono nowe podłogi, odmalowano ściany i sufity, osuszając wcześniej zamoknięte tynki. Mamy nowe piękne okna, piękne jasne drzwi, lśniące sale, więc oczywiste jest, że w tej sytuacji muszą być nowe sukcesy - innej opcji nie ma!
Wszystkim wspierającym nas, bez których na pewno byłoby dużo trudniej - bardzo DZIĘKUJEMY!
 
piątek, 21 września 2018       Strona gotowa do druku  

  Zakończenie roku szkolnego 2017-2018 Autor Admin - 38 raz(y) oglądano. 
biretW niezbyt uroczystej scenerii, ponieważ zaczęły się gruntowne prace remontowe, dość wczesnym rankiem w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego. Były świadectwa z paskiem, podziękowania, wyróżnienia, nagrody, a nawet statuetki! Te ostatnie - za osiągnięcia w szkolnych zawodach pływackich, z których jesteśmy bardzo dumni! Było też trochę słodkości dla wszystkich - część nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie "Zielona szkoła" (zbiórka makulatury), zorganizowanym przez Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Poniatowej. Przy tej okazji szczególne podziękowania należą się Klaudii Sochaj, uczennicy klasy IV, która najczęściej, niemal systematycznie dostarczała do szkoły makulaturę! Dziękujemy! Wszystkim życzymy udanych wakacji i atrakcyjnego wypoczynku!
 
czwartek, 28 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka do Kazimierza Autor Admin - 29 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy
Szkolna wycieczka zazwyczaj zawsze się udaje, nawet jeśli pogoda zawiedzie, ważni są przecież koledzy i koleżanki. Tym razem wszystkie kryteria udanej wyprawy zostały w 100% spełnione. Pogoda była doskonała, wejście na Górę Trzech Krzyży - udane i satysfakcjonujące, a rejs po Wiśle - bardzo atrakcyjny. Najciekawsze przeżycia czekały jednak na uczestników w parku linowym. Okazało się, że niektórzy nie doceniali swoich możliwości, byli więc zachwyceni udaną wyprawą na K2. Ci, którzy mieli mniej odwagi, cieszyli się łatwiejszą trasą, wierząc, że następnym razem uda się pokonać większe trudności. 
piątek, 22 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Z historią na Ty Autor Admin - 31 raz(y) oglądano. 
Konkurs wiedzy
Konkurs historyczny zorganizowany w kilku klasach przez panią Wandę Czuryło pobudził uczniów do prawdziwej rywalizacji. Nie było łatwo - należało znać daty, ważne fakty, prawidłowo określać wiek (co wcale w szkole podstawowej nie jest takie oczywiste), rozpoznawać dawne przedmioty, sprzęty i pamiętać o ważnych wydarzeniach. Wielu osobom się udało, widać więc na zdjęciach galerię laureatów, którzy otrzymali nie tylko dyplomy, ale także atrakcyjne nagrody książkowe i słodkie co nieco.


GRATULACJE!!! 
piątek, 22 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com