Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (39)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (69)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 5 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Taniec

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Szkolna dyskoteka andrzejkowa Autor Admin - 123 raz(y) oglądano. 
Taniec Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi, co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie czasem kultywowania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole dn. 24.11.2022 r. w godzinach popołudniowych odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Udział w zabawie wzięły klasy 3-8. Wszyscy bawili się doskonale, nikomu nie brakowało sił do tańca i zabawy. Nie odbyło się też oczywiście bez wróżb, które miały odpowiedzieć jak na imię będzie miał przyszły narzeczony lub narzeczona, kto pierwszy zmieni stan cywilny. Dużym powodzeniem cieszyły się konkurencje sprawnościowe, w których uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności. Wiele radości i uśmiechu sprawiło losowanie przedmiotów przepowiadających przyszłość. Podsumowaniem wieczoru był poczęstunek złożony z pizzy z regionalnej pizzerii.
Dziękujemy Członkom Samorządu Uczniowskiego za pomoc w organizacji wieczoru.
Opracowała: Monika Borowiec 
czwartek, 01 grudnia 2022       Strona gotowa do druku  

  Otrzęsiny kl.4 Autor Admin - 248 raz(y) oglądano. 
TaniecBardzo ciekawym i kultywowanym w innych placówkach oświatowych zwyczajem, zapoczątkowanym w naszej szkole są otrzęsiny klasy IV. W czwartek 6 października w godz. Od 16.00 - 19.00 dla uczniów kl. IV - VIII zorganizowana została dyskoteka, w czasie której chętni członkowie Samorządu Uczniowskiego z pomocą opiekunki, p. W. Czuryły sprawdzali m.in.: szybkość, spryt i zmysł równowagi młodszych koleżanek i kolegów. Śmieszne konkurencje miały na celu zintegrować społeczność szkolną. Cel został osiągnięty. Do zabaw przystąpili nie tylko czwartoklasiści! Starsi nie chcieli zrezygnować z jedzenia kisielu czy biegania z jajkiem na łyżce. Stawką było nie byle co - honor! A nagrodą cukierki!
Oprac.: Wanda Czuryło
 
niedziela, 23 października 2022       Strona gotowa do druku  

  Dzień Rodziny 2022 Autor Admin - 279 raz(y) oglądano. 
Taniec Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego - roku to Święto Rodziny. Ta wyjątkowa uroczystość w naszej szkole obyła się 15 czerwca. Najmilszych gości zaprosiła starsza grupa przedszkolna oraz klasy I - III. Przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno- muzyczny, w którym przedstawiły swoje rodziny nieco z przymrużeniem oka, natomiast uczniowie klas I - III przygotowali humorystyczne przedstawienie odsłaniające historię znajomości rodziców. Uwieńczeniem uroczystości był taniec odtańczony wspólnie z rodzicami. Wszystkim rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego!
Oprac. I. Cisłak 
wtorek, 21 czerwca 2022       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com