Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (26)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (102)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 67 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: koktajle

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Zimne lody Autor Admin - 175 raz(y) oglądano. 
koktajleZbliża się lato, robi się coraz bardziej gorąco. W naszej grupie robiliśmy lody jagodowo - truskawkowe. Pycha.
Anna Józefczak


 
wtorek, 14 czerwca 2022       Strona gotowa do druku  

  Dzień Zdrowego Śniadania Autor Admin - 76 raz(y) oglądano. 
koktajle
Dzień Zdrowego Śniadania w przedszkolu

Pyszny początek dnia to gwarancja dobrego samopoczucia, więc warto rozpocząć go od pożywnego posiłku. O tym doskonale wiedzą przedszkolaki, które w dniu 8 listopada uczciły Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia dzieci z obu grup przedszkolnych połączyły siły i z zapałem przystąpiły do pracy. Krojenie, układanie oraz komponowanie produktów sprawiło dzieciom mnóstwo radości, a kanapki, które powstały były nie tylko kolorowe i apetyczne ale przede wszystkim pełne witamin i składników odżywczych. Wspólne przygotowywanie śniadania to nie tylko ciekawe doświadczenie i świetna zabawa, ale również nauka jak ważne jest spożywanie pełnowartościowego posiłku na śniadanie.
Izabela Cisłak 
środa, 24 listopada 2021       Strona gotowa do druku  

  Konkurs kulinarny Autor Admin - 127 raz(y) oglądano. 
koktajle
W klasie 3 odbył się kulinarny konkurs pt.
,, Najlepszy naleśnik". Szukaliśmy pomysłu na niebanalny dodatek do naleśników. Uczniowie prezentowali własnoręcznie przygotowane naleśniki oraz krótko wypowiadali się na ich temat. Wszystkie dania zostały skosztowane i ocenione przez jury w składzie: dyrektor Małgorzata Hulak, pani Izabela Cisłak oraz wychowawczyni Monika Borowiec. Oceniano smak, sposób podania oraz nowatorskie nadzienia. Dużym zaskoczeniem były naleśniki ze słonym farszem a także tradycyjne naleśniki z serem i owocami. Wszystkie prezentowane dania były przepyszne.
Po długiej i trudnej naradzie jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce naleśnikom z farszem szpinakowym, z suszonymi pomidorami oraz śliwką. Drugie miejsce zajęły naleśniki z pastą jajeczną na rukoli a trzecie pikantne naleśniki z sosem musztardowym. Wyróżnione zostały także naleśniki z dżemem domowej roboty i bitą śmietaną, naleśniki z masłem orzechowym a także bardziej amerykańska wersja pancakes z syropem klonowym.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy oraz odznakę Super Kucharza. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że smarowanie dodatkami i zwijanie naleśników to doskonała zabawa i już nie mogą doczekać się kolejnych kulinarnych wyzwań.

Młodym kucharzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
czwartek, 20 maja 2021       Strona gotowa do druku  

  Sadyba Rozalin Autor Admin - 241 raz(y) oglądano. 
koktajle
Wizyta przedszkolaków w nieodległym Rozalinie przyniosła wiele fascynujących wrażeń. Dzieci nie tylko same wyprodukowały pyszną czekoladę, uczestniczyły w pieczeniu pizzy czy produkcji aromatycznych mydełek, ale także cieszyły się przestrzenią, pięknem otoczenia i radosnym odpoczynkiem wśród zieleni.
Są przekonane, że warto pojechać tam znowu!

 
czwartek, 11 lipca 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com