Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_20200214_121344
Album: 43 Gminny konkurs wiedzy pożarniczej

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6949
Album: Ferie zimowe 2020


Online 
Obecnie jest 9 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: czytanie

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Narodowe Czytanie "Balladyny" Autor Admin - 36 raz(y) oglądano. 
czytanieZ uwagi na sytuację epidemiologiczną uczniowie z kl. VII i VIII nie mogli wziąć udziału w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie", jakie odbyło się 5 września na tarasie restauracji "Pod Kogutem" w Poniatowej. W tym roku utworem przewodnim był dramat J. Słowackiego pt.: "Balladyna". W liście zachęcającym do uczestnictwa w akcji Prezydent RP Andrzej Duda apelował do rodaków: "Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy"
Spotkanie miłośników pięknego czytania w naszym regionie zainaugurował Burmistrz Poniatowej, pan Paweł Karczmarczyk. Postanowiliśmy, że także odczytamy ten utwór, ale w węższym gronie, tzn. w naszej szkole. Akcja, której już po raz dziewiąty patronowała Para Prezydencka, bardzo przypadła do gustu uczniom, albowiem mogli zaprezentować swoje umiejętności. Przygotowaliśmy fragm. aktu I sceny III, w której Kirkor przybywa do chaty Wdowy i poznaje przepiękne panny: Alinę i Balladynę. W dalszej części utworu dochodzi do zabójstwa Aliny.
W rolę Wdowy wcieliła się Oliwka Przychodzeń, Kirkora - Kacper Szykuła, Aliny - Natalka Chmiel, Balladyny - Amelka Gołofit oraz Skierki - Rafał Kryk.
Uczniowie, podobnie jak w ubiegłym roku, zostali przygotowani przez polonistkę - p. W. Czuryło. Należy przyznać, że tego rodzaju przedsięwzięcia umożliwiają odniesienie sukcesu, wzmocnienie poczucia własnej wartości i popularyzowanie literatury pięknej.
Wszyscy uczestnicy świetnie odnaleźli się w swoich rolach, nadając im wyjątkowy charakter. Utwory romantyków nie należą do łatwych, ale moi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Dziękuję im z całego serca za poświęcony czas i niemały wysiłek włożony w przygotowanie się do wzorcowego odczytania dramatu! 
czwartek, 10 września 2020       Strona gotowa do druku  

  Narodowe Czytanie Autor Admin - 164 raz(y) oglądano. 
czytanie
W sobotni wrześniowy poranek mieszkańcy Poniatowej i okolic byli ponownie świadkami wyjścia literatury z bibliotek. Otóż obok restauracji "Pod Kogutem" o godz. 9.00 zgromadzili się uczestnicy ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Honorowy patronat objęła para prezydencka. Uczniowie z Dąbrowy także nie omieszkali się przygotować i godnie zaprezentować. Czytanie nie jest ostatnio zbyt modne, ale jeśli ma się tak wyraziste i mocne głosy, jak uczniowie kl. VI - Maja Chęć oraz Kajetan Szwed, to nawet tak trudna nowela jak "Dym" M. Konopnickiej wydaje się być bułką z masłem. Oczywiście wystąpili wraz z polonistką - p. W. Czuryło po władzach miasta, dyrekcji CKPiT, uczniach liceum i szkoły podstawowej. I to po zjedzeniu dużej porcji cukierków!!! Komentarze po występie pozwalają sądzić, że dzieci wypadły rewelacyjnie. Niektórzy się nawet wzruszyli historią kotłowego Marcysia i jego matki. Nawet kawka przycupnęła na chwilę... Może za rok znowu się tam pojawimy?


 
czwartek, 12 września 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com