Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Skansen

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Wycieczka Autor Admin - 47 raz(y) oglądano. 
Skansen
7 czerwca
dzieci z grupy przedszkolnej wybrały się na wymarzoną wycieczkę. Radośni i podekscytowani wyjechaliśmy w podróż, której celem było gospodarstwo agroturystyczne Doboszówkaw miejscowości Kalenne. Podróż była długa i troszkę męcząca, ale mimo wszystko humory nam dopisywały.
Na miejscu czekały na nas warsztaty, w czasie których poznaliśmy etapy oraz staropolskie metody wypiekania chleba i wyrabiania masła. Następnie każdy z nas miał możliwość młócenia zboża archaicznym przedmiotem jakim są cepy ( swoją drogą zupełnie zapomniane). Bardzo ciekawą czynnością było młynkowanie ziarna, czyli oddzielanie ziarna pszenicy od plew. Mieliśmy okazję mielić zboże na mąkę przy użyciu żaren. Wszystkie te czynności wykonywane były ręcznie, dzięki czemu przekonaliśmy się jak trudną pracę wykonywali rolnicy oraz gospodynie domowe w dawnej Polsce. Świetnie bawiliśmy się karmiąc zwierzęta: puszyste króliki, kozy, owce oraz przesympatyczne alpaki. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy piękne konie, bażanty oraz dostojną sowę. Uwieńczeniem wizyty w Doboszówce były zabawy z animatorem oraz pobyt na placu zabaw. Zmęczeni ale zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

 
czwartek, 17 czerwca 2021       Strona gotowa do druku  

  Warsztaty edukacyjne w skansenie Autor Admin - 170 raz(y) oglądano. 
SkansenChcąc bliżej poznać dziedzictwo kulturowe regionu, uczniowie klas piątej i szóstej wybrali się do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych dotyczących ginących zawodów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednych zainteresował wyrób desek i sita z sosnowego drewna, innych - zręczne ruchy rzeźbiarza, który w kilkadziesiąt minut wyczarował dłutem z kawałka lipowego drewna pięknego aniołka. Znaleźli się nawet tacy śmiałkowie, którzy postanowili zgłębić tajniki tkania. Ale najbardziej przypadł wszystkim do gustu ratusz. To właśnie tam wykorzystując różne rekwizyty, a także eksponaty muzealne, dzieci poznały historię (i istotę) handlu. I pomyśleć, że już praludzie prowadzili ożywiony handel, wymieniając mąkę lub broń wykonaną z krzemienia.
Kolejny punkt programu stanowił film pt.: "Był sobie pies ", ale chyba nikt nie spodziewał się tak wzruszającej opowieści. Nawet najwięksi twardziele uronili łezkę. Około 15.30 wszyscy cali i zdrowi wrócili do domów, by już następnego dnia... Ale o tym już w następnym artykule! 
piątek, 04 października 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com