Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (37)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (33)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 66 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 
  11 listopada    
Autor Admin - 313 raz(y) oglądano. 
11 listopadaW czwartek uczniowie z klas V- VIII zaprezentowali społeczności szkolnej uroczysty apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Scenariusz ubiegłorocznego słuchowiska autorstwa W. Czuryły oparty został na prostej fabule. Otóż fan internetu, narzekający na nadmiar prac domowych, poznaje babcię koleżanki, która jako reprezentantka starszego pokolenia ceni wspomnienia o przeszłości i lubuje się w lepieniu pierogów. Niespodziewana wyprawa do lasu pozwala dzieciom zrozumieć, że wspomnienia mogą być źródłem wiedzy o minionych zdarzeniach. Okazuje się, że mogiła usypana wśród białych brzózek kryje prochy Jasieńka i szablę z czasów J. Piłsudskiego. Chłopiec uświadamia sobie, że nie zna dobrze historii swojej rodziny. Fenomenalny głos babci (J. Zielińskiej) w rzewnej pieśni "Rozkwitały pąki białych róż" przeniósł nas myślami ku tym wszystkim, którzy oddali swe życie w ofierze za kraj.
II cz. apelu to montaż słowno-muzyczny, który otworzyła piękna pieśń w wykonaniu dziewcząt z kl. 6 (Z. Chęć, K. Stolarz, Z. Stolarz, A. Wicha) pt.: "Miejcie nadzieję". Po chwili oczom widzów ukazała się zrozpaczona Polska, która została skrępowana łańcuchami przez 3 zaborców. Powstańcom nie udało się wyzwolić kraju spod ich jarzma Po 123 latach niewoli nadciągnęły Legiony Piłsudskiego, które przepędziły zaborców. Ostatnimi wzruszającymi momentami były utwory: "Co to jest niepodległość?" w wykonaniu kl. 5 oraz "Jesteśmy Polką i Polakiem" z udziałem licznej i świetnie przygotowanej grupy p. I. Cisłak.
Kraj, którego młode pokolenie tak potrafi zagrać na emocjach, nie zniknie z map Europy. Gratuluję raz jeszcze aktorom fantastycznego występu!
Dziękuję: p. dyrektor M. Hulak - za piękną przemowę; aktorom - za zaangażowanie; uczniom - za wzorową postawę; p. I. Cisłak - za wykonanie pięknej, tematycznej gazetki; p. J. Rumińskiemu za aranż oraz p. A. Sawickiej i p. Kochańskiemu z grupy rekonstrukcyjnej za udostępnienie strojów.
Oprac. W. Czuryło


piątek, 11 listopada 2022     Strona gotowa do druku  
11 listopada | Loguj/Utwórz konto | 0 Komentarzy
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Theme creado por dev-postnuke.com