Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (33)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (16)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 3 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   123456789101112131415161718192021222324252627282939   >


  Spotkanie z gadami Autor Admin - 450 raz(y) oglądano. 
...
Lekcja przyrody, w której mogli uczestniczyć także rodzice, to możliwość bezpośredniego kontaktu z kilkoma okazami ciekawych zwierząt. Zaskakujące było to, że nawet najmłodsze dzieci nie obawiały się pająków, jaszczurek czy węży. Na zdjęciach ze zwierzętami prezentują się pięknie!


 
piątek, 23 czerwca 2017       Strona gotowa do druku  

  Dzień Mamy i Taty Autor Admin - 428 raz(y) oglądano. 
...
Uroczysta impreza z tej okazji, przygotowana przez najmłodszych, odbyła się w szkolnej altanie. Chociaż tego dnia wiatr rozwiewał elementy dekoracji, nie przeszkodził jednak małym aktorom w zaprezentowaniu atrakcyjnych występów. Rodzice obdarowani pięknymi upominkami przygotowali pyszny poczęstunek! Było radośnie i kolorowo.

Dziękujemy! 
piątek, 23 czerwca 2017       Strona gotowa do druku  

  Festyn szkolny 2017 Autor Admin - 490 raz(y) oglądano. 
...
Tydzień przed corocznym festynem minął nam w gorączkowej atmosferze, pozostawiając niedosyt i przekonanie, że nie wszystko zdążyliśmy zrobić. Okazało się jednak, że jest inaczej i wszystko ułożyło się bardzo dobrze. Nawet tym razem pogoda dopisała, więc namioty chroniły przed słońcem, nie przed deszczem. Byliśmy bardzo zadowoleni, że odwiedzili nas
przedstawiciele władz Gminy: Pan Burmistrz Zygmunt Wyroślak, Pani Burmistrz Krystyna Sołdek, Pani Skarbnik Anna Ruta, Pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu do spraw Obsługi Oświaty - Anna Gogół, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej - Eugeniusz Chyła, Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej - Bożena Szwed, Pani Radna - Joanna Mazur i Pan Radny - Seweryn Świątek. Cieszyliśmy się też z licznej obecności rodziców, absolwentów naszej szkoły i uczniów.
Po mszy, którą rozpoczęliśmy uroczystość, i po wystąpieniu Gości, odbyły się występy dzieci, prezentujących fragmenty swoich osiągnięć artystycznych. Oprócz tego, jak zawsze dużą popularnością cieszyło się pyszne ciasto i wyroby garmażeryjne, serwowane przez rodziców. Loteria, "Tajemnicze prezenty" ze srebrną zawartością, przejażdżki na kucyku czy bryczką z kucykami to oprócz dmuchanych zamków ciekawa propozycja rozrywki dla dzieci. Bardzo spodobała im się również szansa malowania wraku samochodu, który efektownie podpalony, został popisowo ugaszony przez zaprzyjaźniony oddział OSP. Morze piany bardzo kusiło najmłodszych, rodzice jednak czuwali, by nie doszło do zbyt bliskiego kontaktu.
Nasze szkolne święto nie przebiegałoby tak radośnie, gdyby nie hojność sponsorów, którym chcemy za to bardzo serdecznie podziękować. Są to przede wszystkim:
Państwo Hysowie, Państwo Walczykowie, Państwo Wieczorkowie, Pan Lech Hulak, Ferma Drobiu "Słowik" s. c, Sklep "Progis", Sklep Zabawkowo-papierniczy Państwa Baranów, "Max Elektro" Pana Grzegorza Wosika, Apteka "Eskulap" i Sklep spożywczy Pani Doroty Czajki z Dąbrowy Wronowskiej.
Dziękujemy za serce i wspaniały gest! Bez Państwa wsparcia nie udałoby się nam osiągnąć tak wiele! Dziękujemy również wspaniałym rodzicom naszych uczniów, których praca i zaangażowanie to podstawa naszego szkolnego istnienia. DZIĘKUJEMY!
 
czwartek, 15 czerwca 2017       Strona gotowa do druku  

  Starsze klasy też świętują Dzień Dziecka Autor Admin - 475 raz(y) oglądano. 
...
Najpierw wszyscy obejrzeli w szkole wesoły spektakl zaprezentowany przez przyjezdny teatrzyk, później uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawczynią wyprawili się rowerami do Wronowa do
Studia Jargiło Glass na twórcze warsztaty produkcji i obróbki szkła. Wszystko obserwowali z ogromnym zainteresowaniem, a później sami próbowali popracować artystycznie. Grawerowanie w szkle to zadanie niełatwe, jednak niektórzy osiągnęli bardzo ciekawe efekty. Potem było jeszcze wiele atrakcyjnych punktów programu: pieczone kiełbaski, tenis stołowy, trampolina, a nawet zabawy z malutkimi kotkami. Lody na zakończenie wyprawy i powrót rowerami do domu stanowiły miły finał.
Jakby tego było mało, na drugi dzień po południu, ci sami uczniowie zorganizowali sobie nocowanie w szkole poprzedzone ogniskiem. Zanim jednak można było spokojnie zasnąć, musiało się wiele wydarzyć - a to podchody, a to zabawy i gry, dopiero później kolacja i spokojny sen. Dziękujemy bardzo rodzicom uczennic za zaproszenie naszych uczniów do siebie i zorganizowanie ciekawych zajęć! 
czwartek, 08 czerwca 2017       Strona gotowa do druku  

  Kółko plastyczne - lato na łące Autor Admin - 492 raz(y) oglądano. 
...
Wiele w tym roku działo się na tych zajęciach! Zakończeniem twórczego sezonu są ciekawe prace dzieci z cyklu "Lato na łące" - piękne kwiaty, biedronki, jaskółki, pająki i motyle z tkaniny! Na całe wakacje zostają w naszej szkolnej galerii, udowadniając, że nawet w deszczowy dzień może być kolorowo i radośnie! Gratulujemy talentu, pomysłów i wspaniałych efektów twórczej pracy!


 
czwartek, 08 czerwca 2017       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolaki w Lublinie Autor Admin - 458 raz(y) oglądano. 
...
Realizując wcześniejsze ustalenia, dzieci z obu grup przedszkola wybrały się na wycieczkę do Lublina. W tej wielkiej wyprawie na wszelki wypadek towarzyszyli im rodzice. Najważniejszym punktem programu było przedstawienie w
Teatrze Muzycznym. Oprócz tego wszyscy odwiedzili Ogród Botaniczny, nie tylko dla odpoczynku i relaksu, ale także by podziwiać piękne otoczenie!
 
czwartek, 01 czerwca 2017       Strona gotowa do druku  

  Karczmiska - Festiwal Tańca Przedszkolaków Autor Admin - 458 raz(y) oglądano. 
...
W odpowiedzi na zaproszenie, uczniowie grupy "0" wzięli udział w
Powiatowym Festiwalu Tańca "Taneczne Opowieści" pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Karczmiska. Wystąpili z programem "Taneczne Porządki", uzyskując w swojej kategorii wiekowej- wyróżnienie! Dzieci zaprezentowały się pięknie! Dziękujemy im za występ, dziękujemy również paniom: Izabeli Cisłak i Agnieszce Czerniec, za opracowały programu i przygotowanie małych tancerzy!

GRATULUJEMY WYRÓŻNIENIA!
 
czwartek, 25 maja 2017       Strona gotowa do druku  

  Kozłówka i Leonów Autor Admin - 466 raz(y) oglądano. 
...Planując wiosenną wycieczkę, klasy najmłodsze zaplanowały ciekawą trasę. Najpierw było podziwianie zabytków w Kozłówce, potem spotkanie ze zwierzakami na farmie w Leonowie. Pawie, lamy, kozy i konie w bliskim kontakcie okazały się bardzo przyjazne! Ponieważ pogoda nie zawiodła, wszyscy wrócili zadowoleni.


 
czwartek, 25 maja 2017       Strona gotowa do druku  

  Konkurs Piosenki Angielskiej Autor Admin - 444 raz(y) oglądano. 
...Ponieważ przybyło nam zdjęć, możemy więcej uwagi poświęcić występowi naszych uczennic, biorących udział w Konkursie Piosenki Angielskiej, zorganizowanym przez CKPiT w Poniatowej. Oprócz wyróżnienia zdobytego w wyniku konkursu, również w szkole dziewczynkom wręczono drobne upominki w podziękowaniu za udany występ. Gratulujemy! 
czwartek, 18 maja 2017       Strona gotowa do druku  

  Święto Konstytucji Autor Admin - 466 raz(y) oglądano. 
...
By uczcić to bardzo ważne dla Polaków święto, uczniowie przygotowali bardzo ciekawy spektakl, pokazujący nie tylko okoliczności tworzenia Konstytucji 3 Maja, ale także dawną szlachtę polską. Widzimy też współczesną rodzinę w jej codziennej rzeczywistości. To właśnie najmłodszy syn próbuje dowiedzieć się, jak to było, gdy powstawał ten ważny dokument i czym on w ogóle jest? Dzięki temu przedstawieniu odpowiedź na te pytania uzyskali także współcześni widzowie, którzy z wielką uwagą śledzili tok wydarzeń. Przedstawienie bowiem było bardzo udane. Jest to zasługą Pani W. Czuryło (przygotowanie całości), Pani H. Kolasińskiej (dekoracje) i Pana D. Gołofita (oprawa muzyczna). Dziękujemy!
 
czwartek, 11 maja 2017       Strona gotowa do druku  

<   123456789101112131415161718192021222324252627282939   >

Theme creado por dev-postnuke.com