Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (40)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (127)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920212223242526272829303141   >


  Turniej pożarniczy 2017 Autor Admin - 506 raz(y) oglądano. 
...
I znowu sukces, który nas bardzo cieszy! W eliminacjach gminnych
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej nasi uczniowie zajęli III miejsce!
Wiemy również, że niewiele brakowało, by wynik był jeszcze lepszy!
Dziękujemy p. Andrzejowi Topolskiemu, który czuwał nad przygotowaniem chłopców! A byli to:

Sebastian Michalak kl. VI
Jakub Nagajek kl. V

GRATULUJEMY !!!

 
czwartek, 09 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia" Autor Admin - 351 raz(y) oglądano. 
...
Tak właśnie nazywał się pokaz, jaki zademonstrowali młodzi prezenterzy. Niby proste doświadczenia, ale jednak niezwykle ciekawe, dlatego też chętnych do uczestnictwa w pokazie było wielu. Zamiast balonu trzeba było nadmuchać - foliowy rękaw do pieczenia, przelać wodę do butelki, wykorzystując wytworzony wir czy bez strachu obserwować mały pożar!
Warto poznać tajniki działania różnych substancji, ale oczywiście nie należy tego robić w domu!
 
czwartek, 02 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  Noc w szkole Autor Admin - 317 raz(y) oglądano. 
...Noc w muzeum każdy zna z kina. Tym razem można było osobiście się przekonać, czy noc w szkole to atrakcyjny sposób na spędzenie czasu. Z relacji i zdjęć wynika, że jak najbardziej! Wystarczy grupa ludzi, którzy lubią być razem, trochę pomysłów, trochę muzyki, oczywiście coś do jedzenia (piekli pizzę i mieli urodzinowy tort!) i impreza jest udana, nawet jeśli już po obejrzeniu filmu, w ciszy nocnej ktoś nieoczekiwanie, oczywiście niechcący, włączył telewizor i postawił całą grupę na nogi... Wszystko można wybaczyć, bo najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu, nawet w tak spartańskich warunkach. Nikt nie narzekał, co więcej, wcale nie jest pewne czy nie będzie następnych nocy w szkole... 
czwartek, 02 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  Tłusty czwartek Autor Admin - 321 raz(y) oglądano. 
...
Zgodnie z tradycją w szkole pojawiły się duże ilości pączków i wszyscy mogli poznać ich smak w tym szczególnym dniu. Klasa III postanowiła zrobić coś więcej, dlatego też uczniowie wyposażeni w fachowy sprzęt kuchenny przygotowali pyszne słodkości! Jak zwykle, nie tylko sami zachwycali się ich smakiem! Dziękujemy! 
czwartek, 23 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Dziewczynka z zapałkami Autor Admin - 361 raz(y) oglądano. 
...
Chociaż za oknem już prawie zniknął śnieg, u nas w szkole jeszcze pozostał na wspaniałej dekoracji, która stała się tłem wzruszającej teatralnej adaptacji znanej bajki o Dziewczynce z zapałkami. Premierowy występ przed rodzicami odbył się w środowe popołudnie, we czwartek spektakl obejrzała całą społeczność szkolna i aż zastanawiało skupienie i zaangażowanie nawet najmłodszych przedszkolaków. Wszyscy z uwagą śledzili losy biednej dziewczynki, której nikt nie chciał pomóc. W atmosferze zbliżających się świąt, bogate wystrojone panie zajęte były pokazami mody, prezentami i choinką. Dziewczynce pozostały tylko marzenia. Teatr cieni to pięknie dopowiedziana historia o spotkaniu z ukochaną babcią, ale już w innym świecie.
Szkoda, że czasem "ludzkie serca są jak puste pudełka od zapałek, z których już nie powstanie żaden płomień". Mamy nadzieję, że widzowie zapamiętają tę myśl i potrafią wysnuć właściwe wnioski.
Gratulujemy Pani Marcie Górniak, która prowadzi kółko teatralne i gratulujemy również wspaniałym aktorkom! Dziękujemy za piękny spektakl!


 
czwartek, 23 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Koniec zimy Autor Admin - 320 raz(y) oglądano. 
...Przedszkolaki zdążyły jeszcze wybrać się na sanki, zanim przyszło wiosenne ocieplenie. Dużo śmiechu, biegania i radości sprawiła dzieciom zwykła zabawa na śniegu! Z przyjemnością patrzy się na zdjęcia rozbrykanych maluchów, które tak pięknie potrafią cieszyć się urokami zimy!


 
czwartek, 23 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Konkurs "Numer alarmowy " Autor Admin - 285 raz(y) oglądano. 
...Najważniejszym celem konkursu było propagowanie numeru 112 i zwrócenie uwagi na jego ważne znaczenie, na rodzaj pomocy, jaką można uzyskać i jakie mogą być przykre dla życia i zdrowia konsekwencje blokowania tego numeru. Zgodnie z regulaminem nasi uczniowie wykonali zarówno prace plastyczne, jak i ciekawe rymowanki. Wyróżniło je to, że z materiałów tych powstał ciekawy film rysunkowy "Nie blokuje - bo ratuje!"
Organizatorem konkursu był Wojewoda Lubelski, dlatego trudno się dziwić, że nadesłano aż 360 prac! A mimo to praca naszych uczniów została wyróżniona!


Uczniom klasy II i Pani Halinie Kolasińskiej!
GRATULUJEMY!!!!!
 
czwartek, 16 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Walentynkowe serduszka Autor Admin - 310 raz(y) oglądano. 
...
W klasach starszych walentynkowa wymiana serdeczności miała już bardziej prywatny wymiar, w klasie II natomiast odbyły się walentynkowe zabawy z motywem serca. Chociaż był to tylko piękny czerwony balonik, okazało się, że można się bawić nim doskonale! Najpierw były zawody pod hasłem - kto pierwszy nadmucha balonik? Później było układanie serduszek z klocków, wycinanie i ozdabianie serduszek papierowych i najważniejsze - układanie walentynkowych rymowanek. Niektóre z nich może przydadzą się w przyszłości:

Koleżanki i koledzy dziś serduszka sobie dają i się pięknie uśmiechają!
Walentynki, Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki!
Serduszko czerwone farbą namaluję i Tobie Mamusiu, dzisiaj podaruję!

 
czwartek, 16 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Doświadczenia prawie naukowe Autor Admin - 295 raz(y) oglądano. 
...Dzieci uwielbiają eksperymentować, potwierdzają to nie tylko uczniowie klasy III, którzy uczestniczyli w ciekawych zajęciach.
Jak zrobić wulkan albo chociaż wulkanik? Jak napompować balon za pomocą butelki, octu i sody? Czy liście kapusty piją? Czy da się zmieszać olej z wodą? Jak zrobić znikający atrament?
Na te i inne pytania udało im się znaleźć odpowiedź, a przy okazji nauczyli się, że ciecze mają różną gęstość i czasami silnie reagują, gdy się je połączy. Warto to wiedzieć, na wypadek, gdyby zrobiło się coś kiedyś niechcący...


 
czwartek, 09 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Bal choinkowy 2017 Autor Admin - 320 raz(y) oglądano. 
...
Jak co roku było to wielkie karnawałowe wydarzenie, stąd piękne stroje, dobry nastrój i wspaniała zabawa. Oczywiście najważniejszy był Mikołaj! Kiedy już wręczył prezenty, młodsi tancerze poczuli się zmęczeni i na parkiecie zostały już tylko klasy starsze. Później o resztę zadbali rodzice, którym dziękujemy bardzo za współdziałanie i pomoc.

 
czwartek, 09 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

<   1234567891011121314151617181920212223242526272829303141   >

Theme creado por dev-postnuke.com