Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (30)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (67)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 53 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920212223242526272829303141   >


  Przyspieszając przedwiośnie ... Autor Admin - 545 raz(y) oglądano. 
...
Nie czekając aż zima naprawdę odejdzie, dzieci postanowiły wziąć w swoje ręce sprawę przedwiośnia. Sprawiły, że pojawiły się bociany, przebiśniegi i krokusy. Galeria na parapecie, pod okiem uśmiechniętych biedronek, zaczęła żyć z wiosenną intensywnością. Oprócz tego zasiano rzeżuchę, posadzono małe cebulki, więc wkrótce zrobi się w sali zielono, apetycznie i przede wszystkim wiosennie!


 
czwartek, 09 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  Turniej pożarniczy 2017 Autor Admin - 597 raz(y) oglądano. 
...
I znowu sukces, który nas bardzo cieszy! W eliminacjach gminnych
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej nasi uczniowie zajęli III miejsce!
Wiemy również, że niewiele brakowało, by wynik był jeszcze lepszy!
Dziękujemy p. Andrzejowi Topolskiemu, który czuwał nad przygotowaniem chłopców! A byli to:

Sebastian Michalak kl. VI
Jakub Nagajek kl. V

GRATULUJEMY !!!

 
czwartek, 09 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia" Autor Admin - 474 raz(y) oglądano. 
...
Tak właśnie nazywał się pokaz, jaki zademonstrowali młodzi prezenterzy. Niby proste doświadczenia, ale jednak niezwykle ciekawe, dlatego też chętnych do uczestnictwa w pokazie było wielu. Zamiast balonu trzeba było nadmuchać - foliowy rękaw do pieczenia, przelać wodę do butelki, wykorzystując wytworzony wir czy bez strachu obserwować mały pożar!
Warto poznać tajniki działania różnych substancji, ale oczywiście nie należy tego robić w domu!
 
czwartek, 02 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  Noc w szkole Autor Admin - 469 raz(y) oglądano. 
...Noc w muzeum każdy zna z kina. Tym razem można było osobiście się przekonać, czy noc w szkole to atrakcyjny sposób na spędzenie czasu. Z relacji i zdjęć wynika, że jak najbardziej! Wystarczy grupa ludzi, którzy lubią być razem, trochę pomysłów, trochę muzyki, oczywiście coś do jedzenia (piekli pizzę i mieli urodzinowy tort!) i impreza jest udana, nawet jeśli już po obejrzeniu filmu, w ciszy nocnej ktoś nieoczekiwanie, oczywiście niechcący, włączył telewizor i postawił całą grupę na nogi... Wszystko można wybaczyć, bo najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu, nawet w tak spartańskich warunkach. Nikt nie narzekał, co więcej, wcale nie jest pewne czy nie będzie następnych nocy w szkole... 
czwartek, 02 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  Tłusty czwartek Autor Admin - 408 raz(y) oglądano. 
...
Zgodnie z tradycją w szkole pojawiły się duże ilości pączków i wszyscy mogli poznać ich smak w tym szczególnym dniu. Klasa III postanowiła zrobić coś więcej, dlatego też uczniowie wyposażeni w fachowy sprzęt kuchenny przygotowali pyszne słodkości! Jak zwykle, nie tylko sami zachwycali się ich smakiem! Dziękujemy! 
czwartek, 23 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Dziewczynka z zapałkami Autor Admin - 506 raz(y) oglądano. 
...
Chociaż za oknem już prawie zniknął śnieg, u nas w szkole jeszcze pozostał na wspaniałej dekoracji, która stała się tłem wzruszającej teatralnej adaptacji znanej bajki o Dziewczynce z zapałkami. Premierowy występ przed rodzicami odbył się w środowe popołudnie, we czwartek spektakl obejrzała całą społeczność szkolna i aż zastanawiało skupienie i zaangażowanie nawet najmłodszych przedszkolaków. Wszyscy z uwagą śledzili losy biednej dziewczynki, której nikt nie chciał pomóc. W atmosferze zbliżających się świąt, bogate wystrojone panie zajęte były pokazami mody, prezentami i choinką. Dziewczynce pozostały tylko marzenia. Teatr cieni to pięknie dopowiedziana historia o spotkaniu z ukochaną babcią, ale już w innym świecie.
Szkoda, że czasem "ludzkie serca są jak puste pudełka od zapałek, z których już nie powstanie żaden płomień". Mamy nadzieję, że widzowie zapamiętają tę myśl i potrafią wysnuć właściwe wnioski.
Gratulujemy Pani Marcie Górniak, która prowadzi kółko teatralne i gratulujemy również wspaniałym aktorkom! Dziękujemy za piękny spektakl!


 
czwartek, 23 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Koniec zimy Autor Admin - 409 raz(y) oglądano. 
...Przedszkolaki zdążyły jeszcze wybrać się na sanki, zanim przyszło wiosenne ocieplenie. Dużo śmiechu, biegania i radości sprawiła dzieciom zwykła zabawa na śniegu! Z przyjemnością patrzy się na zdjęcia rozbrykanych maluchów, które tak pięknie potrafią cieszyć się urokami zimy!


 
czwartek, 23 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Konkurs "Numer alarmowy " Autor Admin - 432 raz(y) oglądano. 
...Najważniejszym celem konkursu było propagowanie numeru 112 i zwrócenie uwagi na jego ważne znaczenie, na rodzaj pomocy, jaką można uzyskać i jakie mogą być przykre dla życia i zdrowia konsekwencje blokowania tego numeru. Zgodnie z regulaminem nasi uczniowie wykonali zarówno prace plastyczne, jak i ciekawe rymowanki. Wyróżniło je to, że z materiałów tych powstał ciekawy film rysunkowy "Nie blokuje - bo ratuje!"
Organizatorem konkursu był Wojewoda Lubelski, dlatego trudno się dziwić, że nadesłano aż 360 prac! A mimo to praca naszych uczniów została wyróżniona!


Uczniom klasy II i Pani Halinie Kolasińskiej!
GRATULUJEMY!!!!!
 
czwartek, 16 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Walentynkowe serduszka Autor Admin - 458 raz(y) oglądano. 
...
W klasach starszych walentynkowa wymiana serdeczności miała już bardziej prywatny wymiar, w klasie II natomiast odbyły się walentynkowe zabawy z motywem serca. Chociaż był to tylko piękny czerwony balonik, okazało się, że można się bawić nim doskonale! Najpierw były zawody pod hasłem - kto pierwszy nadmucha balonik? Później było układanie serduszek z klocków, wycinanie i ozdabianie serduszek papierowych i najważniejsze - układanie walentynkowych rymowanek. Niektóre z nich może przydadzą się w przyszłości:

Koleżanki i koledzy dziś serduszka sobie dają i się pięknie uśmiechają!
Walentynki, Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki!
Serduszko czerwone farbą namaluję i Tobie Mamusiu, dzisiaj podaruję!

 
czwartek, 16 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

  Doświadczenia prawie naukowe Autor Admin - 456 raz(y) oglądano. 
...Dzieci uwielbiają eksperymentować, potwierdzają to nie tylko uczniowie klasy III, którzy uczestniczyli w ciekawych zajęciach.
Jak zrobić wulkan albo chociaż wulkanik? Jak napompować balon za pomocą butelki, octu i sody? Czy liście kapusty piją? Czy da się zmieszać olej z wodą? Jak zrobić znikający atrament?
Na te i inne pytania udało im się znaleźć odpowiedź, a przy okazji nauczyli się, że ciecze mają różną gęstość i czasami silnie reagują, gdy się je połączy. Warto to wiedzieć, na wypadek, gdyby zrobiło się coś kiedyś niechcący...


 
czwartek, 09 lutego 2017       Strona gotowa do druku  

<   1234567891011121314151617181920212223242526272829303141   >

Theme creado por dev-postnuke.com