Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (12)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (29)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 23 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   12345678910111213141516171819202122232425262728293031323343   >


  Przygotowania do świąt Autor Admin - 458 raz(y) oglądano. 
...
Wchodząc do szkoły, wyczuwamy od razu magię świąt, bo tak intensywnie pachną pierniczki! Pieką je wszystkie przedszkolaczki, starając się, by ich produkty były nie tylko pięknie ozdobione, ale i pyszne!
Jeśli do tego jeszcze usiądzie się całą grupą do robienia pięknego papierowego łańcucha, to już wiadomo, że Święta tuż, tuż... 
czwartek, 15 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Przedświąteczne spotkanie z rodzicami Autor Admin - 393 raz(y) oglądano. 
...
W uroczystym nastroju najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z rodzicami i wychowawcą. Chodziło nie tylko o podsumowanie osiągnięć grupy, ale też o zaprezentowanie talentów i umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki i świąteczne życzenia w uroczystej scenerii.

 
czwartek, 15 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Mikołajkowa wycieczka Autor Admin - 473 raz(y) oglądano. 
...Okazało się, że bardzo dobrym mikołajkowym prezentem była dwudniowa wycieczka klas starszych trasą Sandomierz - Bochnia - Kraków, z noclegiem w Kopalni Soli w Bochni. Przeżyć było mnóstwo! Już wędrówka po Górach Pieprzowych, mimo niewielkich wysokości, dostarczyła wielu wrażeń. Potem było jeszcze ciekawiej, zwłaszcza gdy się weźmie pod uwagę dyskotekę czy mecz piłki nożnej w Kopalni Soli. Miejsca było pod dostatkiem, czasu na sen - coraz mniej. Wszyscy jednak mieli wystarczająco dużo siły, żeby następnego dnia odwiedzić Kraków, zobaczyć Wawel, wejść na Kopiec Piłsudskiego i jeszcze znaleźć czas na ZOO!


Mimo zmęczenia, następnego dnia uczestnicy wycieczki byli jednak w szkole!


 
czwartek, 15 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  W oczekiwaniu na Mikołaja Autor Admin - 434 raz(y) oglądano. 
...
Kiedy zbliża się ten szczególny dzień, wszyscy są niezwykle podekscytowani i trudno im doczekać się mikołajkowych prezentów. Dzieci ze zniecierpliwieniem wyglądały przez okna od strony parkingu, a Mikołaj zrobił niespodziankę i nieoczekiwanie przybył z drugiej strony szkoły. Dziś jeszcze są prawdziwe ślady na śniegu i ci, nieprzekonani do końca, mogą jeszcze się upewnić!
Oczywiście były prezenty, radość i wspaniała zabawa. Nikomu nawet nie przeszło przez myśl, że mogłaby być rózga! I chyba słusznie, bo wszyscy są grzeczni i pilnie się uczą :)


 
czwartek, 08 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Odrobina iluzji Autor Admin - 430 raz(y) oglądano. 
...By urozmaicić nieco i tak przecież atrakcyjny dzień 6 grudnia, pojawił się u nas iluzjonista, który skracał oczekiwanie na Mikołaja pokazem magicznych sztuczek. Nawet najmłodsza widownia (starsi pojechali na mikołajkową wycieczkę) była bardzo zainteresowana!


 
czwartek, 08 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Bezpieczny Puchatek Autor Admin - 483 raz(y) oglądano. 
...W ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka dzieci klas młodszych (i nie tylko) wzięły udział w Ogólnopolskim Teście wiedzy o Bezpieczeństwie. Nie chodziło tu o jednego zwycięzcę, ale o sukces wszystkich, polegający na doskonałej wiedzy o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w domu, w szkole i drodze do szkoły, a także w Internecie.
Udało się! Jak widać na wygenerowanym automatycznie certyfikacie - wyniki są bardzo dobre! Oby tak samo było nie tylko na sprawdzianie, ale i w życiu!


 
czwartek, 08 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Pierwszy śnieg Autor Admin - 479 raz(y) oglądano. 
...
Nareszcie spadł pierwszy śnieg, nareszcie dało się ulepić pierwszego bałwana! Wielkością przerósł on wszelkie oczekiwania, potwierdzając w ten sposób, że jak na razie śniegu jest dość dużo. Nie miał jeszcze marchewkowego nosa ani odpowiedniego kapelusza, ale mamy nadzieję, że to dopiero pierwsza edycja w tym sezonie.
Najważniejsza jednak była radość z biegania po śniegu! Zarumienione policzki i uśmiechnięte buzie były tego dowodem. 
czwartek, 01 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Święto Pluszowego Misia Autor Admin - 438 raz(y) oglądano. 
...
Świętując ten szczególny dzień, dzieci przygotowały portret misia wykonany (przy pomocy rodziców) dowolną techniką. Były więc misie z plasteliny, z bibułkowych kuleczek, z kolorowych papierków, z włóczki, z guzików a nawet z brokatu! Po piosenkach i wierszykach były nagrody dla wszystkich autorów i na koniec oczywiście misiowy miodek dla łasuchów!
 
czwartek, 01 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Owocowa sałatka Autor Admin - 474 raz(y) oglądano. 
...
Wydawałoby się, że wykonanie owocowej sałatki w klasie trzeciej to zupełnie łatwa sprawa. Nie do końca tak jest. Najwięcej problemów sprawiało dzieciom obieranie owoców - jabłko czy kiwi tak uparcie wymykały się z rąk, że zakończenie prac to naprawdę dowód cierpliwości! No i oczywiście należało zjeść swój produkt finalny, a nie było to łatwym zadaniem, bo niektóre miseczki były dość okazałe! Ale nie z takimi trudnościami nasze dzieci radzą sobie znakomicie! 
czwartek, 01 grudnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień Autor Admin - 567 raz(y) oglądano. 
...Obchodzony jest 21 listopada, zapoczątkowany w USA w 1973 r.
Jak czytamy na portalu internetowym: oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie "hallo" (cześć) przynajmniej do dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
To wszystko dzieci starały się zapamiętać, wiedząc, że ważne jest, by stosować to również na co dzień w życiu. Z czytanych rymowanek z motywem "serca na dłoni" utworzyły książeczkę i trenowały tekst pozdrowień w kilku językach. Odznaka "Życzliwość wystarczy"była podsumowaniem działań, których przesłanie jest proste - bądźmy dla siebie życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy, wraca do nas podwójnie!


 
czwartek, 24 listopada 2016       Strona gotowa do druku  

<   12345678910111213141516171819202122232425262728293031323343   >

Theme creado por dev-postnuke.com