Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (11)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (26)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 110 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111121314151617181920212223242526272829303132333444   >


  Zawody pływackie Autor Admin - 552 raz(y) oglądano. 
...We wtorek 22 listopada odbyły się zawody pływackie na krytej pływalni w Poniatowej. Patronowało im starostwo powiatowe. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych z Poniatowej, Chodla, Józefowa, Opola Lubelskiego oraz nasza w składzie:
Julia Gajec, Sebastian Michalak, Jakub Nagajek i Adam Czuryło.

3 miejsce
stylem grzbietowym na dystansie 50m zajął Adam Czuryło.
Podobny sukces lecz stylem klasycznym osiągnął Sebastian Michalak
.

Gratulacje dla uczestników oraz nauczyciela wf p. Jolanty Zarzyckiej.


 
czwartek, 24 listopada 2016       Strona gotowa do druku  

  Z Policją bezpieczniej! Autor Admin - 517 raz(y) oglądano. 
...
O bezpieczeństwie trzeba przypominać jak najczęściej, dlatego też cieszymy się za każdym razem, gdy możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy Policji. Chociaż i na lekcjach, i w domu wiele razy mówi się o zasadach bezpieczeństwa na drodze czy w Internecie, to jednak bardziej przekonująco brzmi, kiedy powie o tym przedstawiciel Policji. Przypomni, pouczy i przekona, że jeśli nie zadbamy o swoje bezpieczeństwo, może być niewesoło...


 
czwartek, 24 listopada 2016       Strona gotowa do druku  

  Nie ma jak rodzinka! Autor Admin - 485 raz(y) oglądano. 
...Spektakl pod takim właśnie tytułem zaprezentowano w naszej szkole, zwracając tym samym uwagę na codzienne problemy każdej rodziny. Okazało się, że wzajemna troska, życzliwość i pomoc to na co dzień w rodzinie najważniejsza wartość, bez której trudno się obyć!
Widzowie reagowali, jakby niektóre kwestie były im bardzo dobrze znane. Ciekawe skąd?


 
czwartek, 24 listopada 2016       Strona gotowa do druku  

  Piramida żywieniowa Autor Admin - 522 raz(y) oglądano. 
...
Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej to pokazany graficznie zestaw różnych produktów spożywczych, które zdrowy człowiek powinien spożywać w odpowiednich proporcjach - im wyższe piętro piramidy, tym rzadziej i w mniejszej ilości dany produkt powinniśmy spożywać. Oczywiście nie wszystko to musiały zapamiętać dzieci z grupy "0", ale udało im się wyselekcjonować najważniejsze! Bez trudu, w skupieniu i z wyobraźnią, zgodnie z piramidą żywieniową dzieci przygotowały pięknie ozdobione kanapki, które apetycznym zapachem przyciągały uwagę całej szkoły. Niektórzy zostali poczęstowani i sami mogli się przekonać, że nie tylko wyglądają kusząco, ale i doskonale smakują!


 
czwartek, 17 listopada 2016       Strona gotowa do druku  

  Nasze sukcesy sportowe Autor Admin - 505 raz(y) oglądano. 
...
W październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym turnieju tenisa stołowego w Poniatowej. W rywalizacji z drużynami z Poniatowej oraz Kraczewic wypadli bardzo dobrze wygrywając wśród dziewcząt oraz zajmując całe podium w kategorii chłopców.


1 miejsce dziewcząt - Małgorzata Materek kl.6

1 miejsce chłopców - Jakub Nagajek kl. 5
2 miejsce - Dawid Cieślak kl. 6
3 miejsce - Sebastian Michalak kl. 6
Tydzień później odbyły się zawody na szczeblu powiatowym w Łaziskach, lecz już bez tak spektakularnego sukcesu.


Brawo !

 
czwartek, 17 listopada 2016       Strona gotowa do druku  

  Listopadowe święto Autor Admin - 370 raz(y) oglądano. 
...


Włączając się w nurt obchodów 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, uczniowie obejrzeli poetycki montaż słowno-muzyczny, przypominający tę niezwykle ważną część naszej historii. Najważniejsze, by nie zapominać, jak wyglądała nasza przeszłość i ile trzeba było starań, by niepodległość stała się faktem. 
czwartek, 17 listopada 2016       Strona gotowa do druku  

  Październikowa aktywność klas młodszych Autor Admin - 467 raz(y) oglądano. 
...
W październiku wiele się działo! Wrócił cykl czytelniczy
"Czwartkowe bajanie. W zaczarowanej krainie bajek, baśni i legend z różnych stron świata"Zaczęto od baśni rosyjskich, poznając przy tym położenie kraju, ciekawostki o nim w prezentacji multimedialnej, o jego kulturze i języku. Ucząc się nawet powitania w języku państwa, z którego pochodzi bajka.
Ciągle dbając o właściwe żywienie, dzieci wykonały owocowe jeżyki, nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również bardzo smaczne. Oczywiście miało to związek z
"Owocową galerią", która zdobi szkolny korytarz. Widać tam szereg barwnych kompozycji owocowych i warzywnych, które mają przypominać, że zdrowe żywienie ma znaczenie!
No i przecież
Halloween! Koniecznie dynia i trochę "strasznych gadżetów", a wszystko to na lekcji języka angielskiego, jako kolejny dobry temat do angielskich rozmówek!

 
czwartek, 03 listopada 2016       Strona gotowa do druku  

  Jabłko na zajęciach w przedszkolu Autor Admin - 409 raz(y) oglądano. 
...
Przedszkolaki udowodniły, że o jabłkach można by mówić bardzo długo.
Na ciekawie zaplanowanych zajęciach jabłko pojawiło się jako motyw przewodni - najpierw były piosenki o jabłku, wierszyki, bajeczka czytana zasłuchanym dzieciom przez Mamę Kacperka, potem jabłkowy poczęstunek, który tak pięknie się prezentował, że najpierw trzeba było go długo podziwiać, a dopiero potem ewentualnie zdecydować się na degustację. Chodzi tu o jabłkowe łabędzie, kaczki, jabłkowe babeczki i inne przysmaki wykonane przez mamy przedszkolaków. Jednak dopiero po śniadaniu przyszła pora na te nie tylko pyszne, ale także piękne witaminowe smakołyki!


 
piątek, 28 października 2016       Strona gotowa do druku  

  Jak powstają marchewki? Autor Admin - 517 raz(y) oglądano. 
...
Oczywiście - rosną! Tak, są jednak i takie, które wykonały dzieci. Trochę bibuły, brystolu, kleju, duuużo cierpliwości i wielka marchewka uśmiechem wita wchodzących przedszkolaków! Jej uśmiechnięty buziak i bystre oczka to też dzięki dzieciom! Wśród innych darów jesieni wygląda imponująco, bo nawet dynia nie jest tak okazała, nie mówiąc już o buraku, pietruszce czy porze. Na gazetkach pięknie prezentują się pełne kolorowych jabłek jesienne drzewa, a półki uginają się pod ciężarem dorodnych warzyw! Nawet najmłodsze dzieci dostrzegają, że jesień jest piękna i bogata!

 
czwartek, 20 października 2016       Strona gotowa do druku  

  Dzień Edukacji, czyli "Bajka o szkole, w której chciał się uczyć Koziołek Nie-Matołek" Autor Admin - 527 raz(y) oglądano. 
...
Zanim zaczęła się bajka, odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Były dyplomy, puszyste misie-przytulanki i słodki poczęstunek dla całej klasy przygotowany przez zaangażowane Mamy! Dopiero potem sędziwa Babcia w okularach i Dziadek z laską zgodnie opowiedzieli swojej wnuczce Smerfetce bajkę, z której jasno wynikało, że jeśli nie chce ci się chodzić do szkoły, to coś jest nie tak. Nawet Koziołek Nie-Matołek znalazł taką szkołę, w której bardzo chciał się uczyć, a że pomogły mu w tym znane bajkowe postacie, to już zupełnie inna sprawa.
Bardzo dobrze, że chociaż z okazji Dnia Edukacji o takich dobrych szkołach nawet w bajkach mówią! 
wtorek, 18 października 2016       Strona gotowa do druku  

<   111121314151617181920212223242526272829303132333444   >

Theme creado por dev-postnuke.com