Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (8)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (43)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 65 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11112131415161718192021222324252627282930313233343545   >


  Jesienne dekoracje w szkole i przedszkolu Autor Admin - 434 raz(y) oglądano. 
...
Okazało się już nie pierwszy raz, że jesienią każdy element przyrody może być tworzywem wyszukanych, pięknie skomponowanych dekoracji. Są więc kasztany, żołędzie, korale jarzębiny, liście i wszystko inne, co może nadawać się do pomysłowych kompozycji! Sam proces tworzenia nie tylko pochłania uwagę, ale daje też dużo radości! 
wtorek, 18 października 2016       Strona gotowa do druku  

  W oczekiwaniu na jesień Autor Admin - 495 raz(y) oglądano. 
...
No i zaczęliśmy... Oczywiście, zaczęliśmy jak wszyscy 1 września, ale tak naprawdę ciągle jeszcze "pachniało latem". Dopiero gdy grupa "0" przyniosła do szkoły trochę jesieni, wszyscy zrozumieli, że pora poważnie wziąć się do nauki. Na parapecie w pięknym mchu rozsiadły się dorodne grzyby, zaczęły buszować okazałe jeże, a w innej klasie zawisły jarzębinowe korale. Rzecz w tym, że ani grzyby, ani jeże wcale nie są prawdziwe! Odpowiednio pokrojone ziemniaki, trochę farby - i trudno dostrzec różnicę, tym bardziej, że na oknach sali pojawiły się brzozy, a na wejściowych drzwiach rozłożył gałęzie okazały dąb. W takim otoczeniu nawet nauka jest przyjemniejsza. 
czwartek, 29 września 2016       Strona gotowa do druku  

   Biszcza, czyli wakacyjny wyjazd Autor Admin - 434 raz(y) oglądano. 
...
Wakacje w toku, a my dzięki wspaniałym Sponsorom spędziliśmy już kilka pięknych dni na Roztoczu. Ze zdjęć wynika, że było całkiem nieźle - wszyscy wrócili cali, zdrowi i uśmiechnięci, chociaż pewnie trochę wymęczeni. Nie było ani chwili na komputer czy tablet! Zamiast tego - mnóstwo atrakcyjnych zajęć na dworze: wspinaczka, chodzenie na szczudłach, strzelanie, zawody w przeciąganiu liny i inne siłowe i zręcznościowe (np. próba opanowania roweru, na którym nie dało się jechać), taplanie się w basenie, spływ kajakowy, wyprawa "powsinogą" do leśnej pasieki a nawet nocna wyprawa do lasu. W drodze powrotnej (co niestety pokazują początkowe zdjęcia) ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim i tu też trochę różnych atrakcji. Taki wyjazd na pewno trzeba powtórzyć!


 
sobota, 09 lipca 2016       Strona gotowa do druku  

  Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 Autor Admin - 457 raz(y) oglądano. 
...Zanim się rozstaniemy na czas wakacji, zapraszamy jeszcze na chwilę do szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego z wręczeniem świadectw z paskiem i nagród!

Gratulujemy wyników i życzymy podobnych sukcesów w najbliższej przyszłości!


 
sobota, 09 lipca 2016       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolaki w Magicznych Ogrodach Autor Admin - 463 raz(y) oglądano. 
...
Wyprawa do Magicznych Ogrodów na wszystkich robi wrażenie. Piękna zieleń, kolorowe kwiaty i przede wszystkim bajkowa sceneria! Przedszkolaki, rozproszone po marchewkowym polu wśród okazałych warzyw, wyglądały trochę niepozornie, ale nie widać, żeby się bały! Wszelkie bajkowe istoty to dla nich obiekty ciekawej obserwacji. Wszędzie były, korzystały ze wszystkich urządzeń zabawowych i zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do domu!
Życzymy podobnie fascynujących doznań również w czasie wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!


 
piątek, 24 czerwca 2016       Strona gotowa do druku  

  Dzień Mamy i Taty Autor Admin - 456 raz(y) oglądano. 
...
Już w naszej nowej altanie, służącej jako tło i scena dla szkolnych spektakli, odbył się pokaz talentów dedykowany mamom i tatom z okazji ich święta. Młodsze przedszkolaki zaprezentowały bajkę o królewnie Gburce, czyli o cudownym działaniu magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Księżniczki i rycerze zafascynowani mikrofonem wykorzystywali każdą okazję, by zaistnieć wokalnie jak najgłośniej. Starsza grupa przeniosła widzów na kolorową łąkę, gdzie stroskani rodzice poszukiwali swojej córeczki - zielonej żabki, która gotowa była zaprzyjaźnić się nawet z bocianem. Na szczęście, jak to w bajkach, wszystko skończyło się dobrze i występ przedszkolnych rockmanów na tle baletowej grupy z mopami zaprezentował się doskonale! Zasłużone brawa dla wszystkich!!! 
piątek, 24 czerwca 2016       Strona gotowa do druku  

  Rajd rowerowy Autor Admin - 460 raz(y) oglądano. 
...W ramach zajęć szkolnych grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się na rowerową przejażdżkę po okolicy. Najpierw pogoda nie zapowiadała się dobrze, jednak później już w pełnym słońcu nie tylko poznawali najbliższe miejscowości, ale także piekli kiełbaski i aktywnie odpoczywali w plenerze. Wspólna wyprawa na lody skutecznie uzupełniła ewentualną utratę kalorii, z czego w zasadzie wszyscy byli zadowoleni. Najważniejsze, że wszystko przebiegło bezpiecznie !


 
piątek, 24 czerwca 2016       Strona gotowa do druku  

  Szkolny Festyn 2016 Autor Admin - 584 raz(y) oglądano. 
...
Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu Rodziców nasz kolejny szkolny festyn wypadł doskonale! Nawet pogoda dopisała, chociaż przyzwyczailiśmy się już do zasady, że jak u nas festyn, to na pewno będzie padać.

Pięknie zaprezentowały się dzieci z kółka teatralnego prowadzonego przez Panią Martę Górniak. Tym razem obejrzeliśmy w ich wykonaniu ciekawą wersję "Kopciuszka", podziwiając grę aktorską wszystkich bohaterów.
Interesujące były również układy taneczne i wokalne (nawet w wersji angielskiej) zaprezentowane przez uczniów pozostałych klas i przedszkola. Mając do wyboru urządzenia zabawowe, kiermasz słodkości, loterię, pyszności z grilla a nawet strefę kibica, ciekawie spędziliśmy niedzielne popołudnie.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Sponsorom, dzięki którym nasza loteria dała tak satysfakcjonujące wyniki!


Dziękujemy!

 
czwartek, 16 czerwca 2016       Strona gotowa do druku  

  Czy wikliniarstwo jest łatwe? Autor Admin - 561 raz(y) oglądano. 
...
Próbowały się o tym przekonać dzieci z klas młodszych, które w Strzelcach pod Nałęczowem poznawały tajniki tej sztuki. Na pewno zobaczyły jak rośnie wiklina i co trzeba zrobić, żeby powstał z niej piękny produkt. Zmęczone nauką artystycznego rzemiosła wybrały się (zasłużenie!) na lody do Nałęczowa, bo przecież nie tylko obowiązek, liczy się też przyjemność. 
czwartek, 09 czerwca 2016       Strona gotowa do druku  

  Bezpieczeństwo nad wodą Autor Admin - 527 raz(y) oglądano. 
...
I nie tylko! Bezpieczeństwo jest najważniejsze zawsze, ale wakacyjne kąpiele to szczególny rodzaj niebezpiecznych pokus, które trzeba traktować bardzo poważnie. Dzięki dofinansowaniu z PZU dzieci wybrały się na wycieczkę do Kazimierza, by nie tylko poznać uroki krajobrazu i przyjemność pływania statkiem po Wiśle, ale także zapamiętać podstawowe zasady bezpieczeństwa pobytu nad wodą. Najlepiej się uczyć na konkretach, stad właśnie ta wyprawa nad Wisłę. Później było trochę wędrowania po Kazimierzu, trochę zakupów i podziwiania uroków pięknego miasta.
 
czwartek, 09 czerwca 2016       Strona gotowa do druku  

<   11112131415161718192021222324252627282930313233343545   >

Theme creado por dev-postnuke.com