Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (21)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (97)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 12 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1111213141516171819202122232425262728293031323334353646   >


  Piknikowy Dzień Dziecka Autor Admin - 494 raz(y) oglądano. 
...
Dzięki wspaniałej pogodzie i pomocy Rady Rodziców Dzień Dziecka 2016 można uznać za udany. Rodzice zadbali o stronę kulinarną imprezy, szkoła starała się dopracować wszystko organizacyjnie, mając nadzieję, że może da się uniknąć niepowodzeń. Po uroczystym otwarciu świętowania były tańce przy muzyce - i oczywiście słynne "kaczuszki"! Potem rozrywki wszelkiego typu, według potrzeb i upodobania: gry sportowe, mecz piłki nożnej, skakanka, rysowanie na asfaltowym boisku kolorową kredą, gry planszowe na kocach piknikowych, huśtawki i wielkie klocki, na które było chyba najwięcej chętnych.
W trakcie zabawy była zamówiona i sponsorowana przez Radę Rodziców pizza, napoje, ciastka, lizaki, gumy do żucia i oczywiście jajko z niespodzianką!
Widząc radość dzieci, wiemy, że jeszcze w czerwcu trzeba koniecznie taką imprezę powtórzyć!
 
czwartek, 02 czerwca 2016       Strona gotowa do druku  

  Wyprawa na lody Autor Admin - 519 raz(y) oglądano. 
...
Na lody zawsze ma się ochotę, ale na takie planowane dwa dni wcześniej, kupowane samodzielnie za zgodą rodziców, to już szczególnie!
Tak właśnie było, kiedy dzieci ze świetlicy szkolnej, ściskając monety, wyprawiły się w długą drogę do miejscowego sklepu. Przeżywając moment finansowej transakcji, z lubością rozkoszowały się smakiem wybranych osobiście pyszności! Jak niewiele trzeba do szczęścia, gdy się ma parę lat!
 
czwartek, 02 czerwca 2016       Strona gotowa do druku  

  "Laurka dla Jana Pawła II" Autor Admin - 817 raz(y) oglądano. 
...
Taki tytuł miał konkurs plastyczny zorganizowany przez CKPiT w Poniatowej, w którym uczestniczyło wielu naszych uczniów. Cieszymy się, że prace niektórych z nich zostały dostrzeżone i docenione.
Oto nagrodzeni uczniowie i ich opiekunowie:


1. Bartosz Chęć - grupa "0", opiekun P. Izabela Cisłak
2. Zuzanna Chęć - grupa "0", opiekun P. Izabela Cisłak
3. Dominika Kwiatkowska - grupa "0", opiekun P. Izabela Cisłak
4. Amelia Wicha - grupa "0", opiekun P. Izabela Cisłak
5. Julia Flasińska - klasa II, opiekun P. Halina Kolasińska
6. Julia Walczyk - klasa II, opiekun P. Halina Kolasińska
7. Aleksandra Czuryło - kl. VI, opiekun P. Cezary Łukasiewicz
8. Paula Jargiło - kl. IV, opiekun P. Cezary Łukasiewicz

GRATULUJEMY!

 
czwartek, 19 maja 2016       Strona gotowa do druku  

  Festiwal piosenki papieskiej Autor Admin - 523 raz(y) oglądano. 
...
W pięknej uroczystości zorganizowanej przez CKPiT w Poniatowej wzięła udział także grupa naszych uczennic, przygotowana przez P. Darka Gołofita.
Cieszymy się z wyróżnienia! Dziękujemy uczestnikom i opiekunowi grupy!GRATULUJEMY!

 
czwartek, 12 maja 2016       Strona gotowa do druku  

  W sposób niezwykły o rzeczach zwykłych, czyli zabawa słowem - KAPELUSZ Autor Admin - 671 raz(y) oglądano. 
...
Były to kolejne ciekawe zajęcia zaplanowane i przeprowadzone przez wychowawczynie klas I-III w ramach cyklu "Czwartkowe bajanie". Tym razem chodziło o kreatywne podejście dzieci do słowa KAPELUSZ, które w wyniku zastosowanej burzy mózgów okazało się nie tylko nazwą nakrycia głowy. Dzieci dowiedziały się też, że kapelusz może być elementem zastępującym koronę - tak jest właśnie w przypadku Królowej Elżbiety II, która panując 63 lata, ma na każdy rok inny kapelusz. Z narysowanych i wyciętych kapeluszy dzieci starały się układać zupełnie inne przedmioty, tworzyły też zabawne rymowanki:

Kto nosi kapelusze, ten ma kolorową duszę!
Kto nosi śmieszne kapelusze, ten ma Kacpra duszę!
Mateusz nosi mały kapelusz,
Lubi je od dziś śmieszny mały miś!

Na koniec zajęć odbył się pokaz pod hasłem "Dziwne kapelusze", które jednak przede wszystkim były bardzo kolorowe i bardzo twarzowe! Każda dziewczynka wyglądała niezwykle atrakcyjnie!
 
czwartek, 12 maja 2016       Strona gotowa do druku  

  Świętujemy 3 Maja! Autor Admin - 491 raz(y) oglądano. 
...Z tej okazji odbyła się w szkole niezwykle dynamiczna lekcja historii dla wszystkich! Chodziło nie tylko o Konstytucję 3 Maja, ale także o patriotyzm i wiedzę o przeszłości własnego kraju. Dzieci spisały się świetnie, nie tylko dlatego, że za każdą trafną odpowiedź można było dostać słodką nagrodę. Po prostu sporo wiedzą, są aktywne i chętnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach. Dziękujemy uczestnikom, wykonawcom i Pani W. Czuryło, która przygotowała tak ciekawą i atrakcyjną uroczystość! 
czwartek, 12 maja 2016       Strona gotowa do druku  

  Mistrz Pięknego Czytania Autor Admin - 523 raz(y) oglądano. 
...
Celem konkursu zorganizowanego pod tym hasłem było zaprezentowanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I-III. Bardzo dużo dzieci czyta już naprawdę ładnie, jednak nie każdy potrafi poradzić sobie z tremą. Te osoby, które zaprezentowały sztukę pięknego czytania, pod każdym względem wypadły bardzo korzystnie! Wszyscy dostali dyplomy i słodycze, najlepsi nagrody książkowe i inne sympatyczne drobiazgi. Oto zwycięzcy:


I miejsce - ex aequo Maja Chęć kl. II i Julia Zielińska kl. I
II miejsce - Klaudia Sochaj kl. II
III miejsce - Natalia Chmiel kl. III 
czwartek, 05 maja 2016       Strona gotowa do druku  

  Spotkanie z Policją Autor Admin - 477 raz(y) oglądano. 
...
Rozmów na temat bezpieczeństwa nigdy nie jest za wiele, dlatego spotkanie z Policją było doskonałą okazją, żeby omówić różne nie zawsze bezpieczne sytuacje. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, ponieważ atrakcyjna forma przekazu nie dawała nawet chwili na nudę!
Dziękujemy Paniom Policjantkom i liczymy na następne, równie sympatyczne spotkania!
 
czwartek, 05 maja 2016       Strona gotowa do druku  

  Sprzątanie świata Autor Admin - 450 raz(y) oglądano. 
...Jak wszystkie instytucje i urzędy, nasza placówka również włączyła się w akcję Sprzątania Świata zorganizowaną przez Urząd Miejski w Poniatowej. Z wielkim zaangażowaniem ruszyliśmy zbierać śmiecie w okolicznych rowach i lasach. Skupiliśmy się jednak na usytuowanym w lesie boisku, ponieważ lubimy tam chodzić. Zależy nam, żeby było tam czysto i przyjemnie, co niestety, nie zawsze jest faktem. Przedszkolakom udało się nawet zaangażować rodziców! Z takim wsparciem osiągnęły naprawdę imponujące wyniki, chociaż trochę przeszkadzał im deszcz. Kiedy widzi się takie zaangażowanie, trochę przykro, gdy już następnego dnia można zobaczyć beztroskich młodych ludzi, którzy znowu rozrzucają butelki i puszki. Czy naprawdę dobrze czujemy się wyłącznie wśród śmieci?


 
czwartek, 28 kwietnia 2016       Strona gotowa do druku  

  Dzień Ziemi Autor Admin - 477 raz(y) oglądano. 
...
Z tej okazji w naszej szkole odbyło się ciekawe przedstawienie, w którym dobro Ziemi, czystość środowiska i ochrona gatunków to najważniejsze tematy. Piękna Żaba, o której względy starał się Hipopotam, czy Stonoga "zaproszona do Białej na pierogi" to też ważni bohaterowie spektaklu. Dbajmy o otoczenie wokół nas, to wcale nie jest takie trudne!
 
czwartek, 28 kwietnia 2016       Strona gotowa do druku  

<   1111213141516171819202122232425262728293031323334353646   >

Theme creado por dev-postnuke.com