Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_20190924_100907
Album: Warsztaty edukacyjne w skansenie

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 17 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1112131323334353637383940414243444546474849505152535455566676   >


  Wśród przedmiotów, których już nikt nie używa ... Autor Admin - 195 raz(y) oglądano. 
...
Tak właśnie wyglądała niezwykła lekcja historii - dzieci oglądały i posługiwały się przedmiotami, których już dzisiaj nikt nie potrzebuje. Mowa tu kołowrotkach, żelazkach "z duszą", maglownicach, szatkownicach do kapusty czy makutrach! Wszystko budziło ogromne zaciekawienie, każdy chciał dotknąć, zobaczyć z bliska a nawet zgodzić się na bezpośrednie doznania. Byli więc i tacy, którzy chcieli poczuć jak to jest, gdy się klęczy na grochu a obok stoi pani z linijką! Inni zgodzili się nawet na zakucie w dybach! Jeszcze inni sprawdzali, co się czuje przy udeptywaniu bosymi stopami kiszonej kapusty! A przy tym było dużo opowieści i anegdot barwnie zaprezentowanych przez P. Wandę Czuryło, która zgromadziła tak ciekawy zbiór!
Mamy nadzieję na kolejny odcinek "historii na żywo", bo wielu zgłaszających się do odpowiedzi to wyraźny dowód zainteresowania uczniów! 
czwartek, 08 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Bajkowy czwartek u maluszków Autor Admin - 207 raz(y) oglądano. 
...
Na tle jesiennej scenerii, z udziałem zaproszonej mamy w roli lektora, odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze w grupie najmłodszych przedszkolaków. Rozpoczyna ono cykl, który ma nie tylko popularyzować czytanie, ale także oswajać dziecko z książką, uczyć je sztuki wyciszenia, skupienia i wyobrażania sobie bajkowych światów. Zasłuchane buźki wyraźnie świadczą o zainteresowaniu, tym bardziej, że potem dzieci własnoręcznie wykonują właśnie tę jarzębinkę, o której opowiadała bajeczka i w którą przystrojone tak pięknie się prezentują!

 
czwartek, 08 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Dary jesieni na talerzu Autor Admin - 255 raz(y) oglądano. 
...
Patrząc na otaczające nas bogactwo jesiennych plonów, przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych odbyli cykl zajęć związanych nie tylko z jesienną kolorystyką. Dla najmłodszych ważne było poznanie z bliska dyni, na zdjęciu ściskanej w objęciach, zapoznanie się bliżej z burakiem, kapustą czy marchewką lub też delektowanie się zapachem pietruszki. W ciekawie zaaranżowanej scenerii takie zajęcia nie tylko są atrakcyjne, wielozmysłowe (dotyk, węch, smak), ale także kształcące. Taki młodzieniec może nie będzie kiedyś pisał w swojej pracy maturalnej, że wiodącą uprawą na Lubelszczyźnie jest ryż... Mamy przynajmniej taką nadzieję!
Inną stroną takiej przyjaźni z darami jesieni była degustacja sporządzonych przez siebie kolorowych i smacznych sałatek owocowych. Niektórzy mieli tak ambitne zamiary, że nie zdołali podołać ilościom sporządzonych pyszności! Mimo to wyglądają na zadowolonych!
 
czwartek, 01 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Wrześniowy festyn Autor Admin - 228 raz(y) oglądano. 
...
Odkładany ze względu na pogodę Wrześniowy Festyn Szkolny, za zgodą rodziców odbył się w ostatnią niedzielę, chociaż pogodowa prognoza nie była optymistyczna. Namioty rozstawiano w strugach deszczu, niektórzy wątpili czy ktoś przyjdzie.... Jednak mieszkańcy Dąbrowy i Plizina jak zwykle nie zawiedli!
Po mszy wreszcie przestało padać i był czas na konkursy sportowe dzieci na jeszcze mokrym boisku, na występ ślicznej kapeli ludowej Pana Janka Kozińskiego i oczywiście na loterię fantową, na której nie było losów pustych! Były za to atrakcyjne nagrody: Pani Magdalena Gajec ufundowała 5 talonów do swojego Salonu Fryzjerskiego! Pani Emilia Czajka przekazała spieniacz do mleka do kawy, Pan Rafał Hysa podarował 3 sztuki biżuterii srebrnej w ozdobnych pudełeczkach, Pani Halina Kolasińska wykonała 2 obrazy! Niektóre z tych przedmiotów przeznaczyliśmy na licytację, która na letnim festynie na pewno zakończy się sukcesem!
Największą niespodziankę zrobił nam jednak Ksiądz Proboszcz z Chodelskiej Parafii! Całą tacę przekazał na rzecz szkoły! Wspaniały gest!
Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom i Darczyńcom, dziękujemy Rodzicom i Gościom, bo mimo niezbyt dobrej pogody festyn należy uznać za udany, nawet pod względem finansowym!

 
czwartek, 24 września 2015       Strona gotowa do druku  

  Jesteśmy bezpieczni na drodze! Autor Admin - 220 raz(y) oglądano. 
...Najpierw trochę teorii, trochę zadań, a potem konkretna próba wiedzy w praktyce i klasa wyruszyła potrenować bezpieczne przechodzenie przez jezdnię! Tuż przy szkole nie ma pasów, jednak przecież jakoś do tej szkoły trzeba skręcić. Najważniejsze, żeby zapamiętać chociaż niektóre znaki drogowe, żeby chodzić tylko lewą stroną drogi (jeśli nie ma chodnika) i wiedzieć, do czego służą kamizelki i różne gadżety odblaskowe.
Jak widać na zdjęciach, nawet proste zadania mogą dać dużo radości, kiedy okazuje się, że potrafimy, że umiemy i w drugiej klasie świetnie dajemy sobie radę!
 
czwartek, 24 września 2015       Strona gotowa do druku  

<   1112131323334353637383940414243444546474849505152535455566676   >

Theme creado por dev-postnuke.com