Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (20)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (47)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 30 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111121314151617181920212223242526272829303132333435363738   >


  Przedwiośnie w przedszkolu Autor Admin - 445 raz(y) oglądano. 
...
Aby przywołać wiosnę, dzieci w przedszkolu zajęły się sadzeniem i sianiem. Pracowicie i dokładnie upychały w doniczkach cebulki krokusów, hiacyntów, tulipanów i sasanek. Będzie też oczywiście szczypiorek, bo posadzone cebule czują się bardzo dobrze i już mają zielone piórka. Posiano również rzeżuchę - założone "plantacje" mają różne kształty, ale bardzo ciekawie prezentują się w skorupkach jajek. Parapety zazieleniły się w ciągu dwóch dni, tym bardziej, że rozkwitła forsycja, pięknieją bazie i całkiem obiecująco wyglądają pędy kasztanowca, który lada dzień pokaże pierwsze listki!
Jak niewiele trzeba, by było kolorowo i radośnie!

 
czwartek, 10 marca 2016       Strona gotowa do druku  

  Snuj się, bajeczko... Autor Admin - 376 raz(y) oglądano. 
...
Taki właśnie motyw przewodni praktycznie cały czas służy młodszym klasom. Dzieci rysują ilustracje do bajek, portretują głównych bohaterów, a co tydzień mają "czwartkowe bajanie" i z zainteresowaniem słuchają głośno czytanych opowieści, w wyobraźni tworząc bajkowe światy. Tym razem w grupie "0" udało się namówić mamę, która przeczytała dzieciom piękną bajkę. Były też bajkowe rekwizyty: czarny kot, jabłko (chyba jednak nie zatrute), a nawet czarodziejski pantofelek. Na koniec każdy mógł, jeśli nie śnieżką, to chociaż papierową kulą rzucić w złą czarownicę, bo wiadomo, że dobro musi zwyciężyć.

 
czwartek, 03 marca 2016       Strona gotowa do druku  

  Masa solna Autor Admin - 426 raz(y) oglądano. 
...Chociaż na początku wszystko wygląda jak przygotowanie ciasta na pierogi, jest to tylko zagniatanie masy solnej, czyli surowca do produkcji wymyślonych cudeniek. Sądząc po minach zaaferowanych uczniów, właśnie ten etap chyba jest najprzyjemniejszy. Mieszanie, zagniatanie, uklepywanie do chwili aż z różnych półproduktów da się ukształtować jednolitą, zgrabną kulę. To nic, że mąka na ławce i na podłodze, to nic, że ręce po łokcie zanurzone w "niby-cieście", najważniejszy jest błogi uśmiech i świadomość, że wszystko może się udać! Kiedy ulepione cudeńka wyschną, nastąpi jeszcze malowanie. Dopiero wtedy okaże się, jakie to arcydzieła!
 
czwartek, 11 lutego 2016       Strona gotowa do druku  

   Konkurs pożarniczy 2016 Autor Admin - 500 raz(y) oglądano. 
...
Debiut piątoklasistów należy uznać za udany. Rewelacji jeszcze tym razem nie było, ale o porażce też mowy nie ma! Najważniejszy pierwszy kontakt i próba sił. Na drugi rok może być lepiej!
Dziękujemy p. Andrzejowi Topolskiemu za przygotowanie uczniów, a Dawidowi i Sebastianowi gratulujemy sukcesów i życzymy wygranej za rok! 
czwartek, 11 lutego 2016       Strona gotowa do druku  

  Żaby, żabki i jaszczurki Autor Admin - 469 raz(y) oglądano. 
...
Mimo atrakcyjnej zapowiedzi, spotkanie z płazami nie wypadło zbyt okazale. Może trzeba poczekać do wiosny aż się obudzą i zademonstrują swoje kolory i możliwości. Pozostała w pamięci głównie opowieść o ich naturze i obyczajach, one same raczej niechętnie pozowały do zdjęć.
 
czwartek, 04 lutego 2016       Strona gotowa do druku  

   Intensywne życie szkolne Autor Admin - 494 raz(y) oglądano. 
...
Na nudę nie ma miejsca w naszej szkole. Wystarczy pobieżny przegląd zdjęć, by się przekonać, że pomysłów jest mnóstwo! Dywanowa nauka pierwszoklasistów daje bardzo ciekawe rezultaty - dzieci liczą, kleją, układają ciekawe konstrukcje z klocków, a nawet eksperymentują artystycznie, próbując sprawdzić, co by było, gdyby śnieg był kolorowy! Dokarmiają ptaki i obserwują przez okno gości ptasiej stołówki. Klasy starsze robiły mleczne koktajle, surówki i sałatki, a dzisiaj, w tłusty czwartek wszyscy objadaliśmy się pączkami! 
czwartek, 04 lutego 2016       Strona gotowa do druku  

  Aquapark Autor Admin - 500 raz(y) oglądano. 
...
Skoro nie ma już śniegu, poszukaliśmy innej rozrywki i udaliśmy się do Aquaparku w Lublinie. Radości było mnóstwo, bo wszystkie atrakcje wydawały się takie kuszące! Nikt nie miał zamiaru rezygnować z czegokolwiek, chociaż w planach był jeszcze McDonald i seans kinowy w Plazie. Wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!
 
czwartek, 28 stycznia 2016       Strona gotowa do druku  

  Choinka 2016 Autor Admin - 494 raz(y) oglądano. 
...
W przedostatnią sobotę stycznia już od godziny 14-tej rozpoczęliśmy w naszej szkole wielkie balowanie! Najpierw najmłodsi mieli salę do swojej dyspozycji, później dołączyły się również klasy starsze. Było mnóstwo księżniczek, czarodziejek i Supermenów, a także jeden wytrwały zajączek, który chyba w ogóle się nie zmęczył! Dziewczynki skupione były na falowaniu szerokich sukienek, chłopcy realizowali się w ruchu i bieganiu. Dla spragnionych były kanapki, napoje i ciasto. Dla wszystkich - Mikołaj! Główna atrakcja imprezy! Z paczką w ręce, ciemną nocą można już było wracać do domu i odpoczywać do poniedziałku! 
czwartek, 28 stycznia 2016       Strona gotowa do druku  

  Dzień Babci Dziadka u najmłodszych przedszkolaków Autor Admin - 514 raz(y) oglądano. 
...Ze względu na dużą liczbę gości i warunki lokalowe naszej szkoły, grupy przedszkolne świętowały oddzielnie. Najmłodsza grupa zaprezentowała jasełka, których nie udało się wystawić przed świętami ze względu na chorobę wielu małych aktorów. Oczywiście były też tańce, piosenki i zabawy a także słodki poczęstunek dla Babć i Dziadków! Było mnóstwo prezentów, uśmiechów i radości. Dziękujemy naszym dostojnym Gościom, że znaleźli siły, czas i chęci, by być z nami! Zapraszamy za rok! 
czwartek, 28 stycznia 2016       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolaki świętują Dzień Babci i Dziadka Autor Admin - 519 raz(y) oglądano. 
...
Pięknym przedstawieniem dzieci powitały przybyłych Gości - babcie i dziadków. Pokazały, czego się nauczyły, prezentując całą gamę talentów! Jasełkowy spektakl był dobrą okazją do zaprezentowania aktorskich umiejętności. Później był śpiew i piękne tańce w ciekawym układzie choreograficznym. Owacja naprawdę była zasłużona.
Później wspólnie raczono się pysznym ciastem. Goście otrzymali w prezencie kalendarze wykonane przez dzieci i wielkie puzlowe serca!
 
czwartek, 21 stycznia 2016       Strona gotowa do druku  

<   111121314151617181920212223242526272829303132333435363738   >

Theme creado por dev-postnuke.com