Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (7)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (7)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 86 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11112131415161718192021222324252627282930313233343536373839   >


  Dzień Babci Dziadka - przygotowania rodzinne Autor Admin - 554 raz(y) oglądano. 
...
Przygotowując się do wielkiego świętowania, zobaczyliśmy jak to jest w rodzinie Klusków, która oczywiście z tej okazji wybrała się do dziadków. Mama z parasolką, tata świeżo ogolony i dwoje nienasyconych dzieci, niecierpliwie czekających na babcine ciasto. Dziadek spokojnie palił fajkę, babcia krzątała się po kuchni, kiedy goście zajechali pięknym autem, przywożąc kwiaty i życzenia. Dobrze, że dzieci nie oczekiwały od dziadków prezentu, chociaż w zasadzie nic nie wiadomo... 
czwartek, 21 stycznia 2016       Strona gotowa do druku  

  Jak się robi bałwanki? Autor Admin - 616 raz(y) oglądano. 
...
By można było ulepić bałwana, oczywiście potrzebny jest śnieg, a z tym ostatnio było krucho, dlatego kiedy wreszcie się pojawił, dzieci natychmiast rzuciły się do pracy!
Z powodu małej ilości surowca wyprodukowane bałwanki wyglądają, jakby były nieco przybrudzone, za to są liczne i różnorodne! Bałwan z fryzurą z patyków zdecydowanie się wyróżnia!
Innej grupie udało się utrzymać standard! Bałwanek okazał się taki, jak trzeba, ale pojawił się nowy śnieg i wszystko stało się możliwe, chociaż na sannę trzeba jeszcze trochę poczekać... 
czwartek, 14 stycznia 2016       Strona gotowa do druku  

  I znowu przyszli Trzej Królowie... Autor Admin - 512 raz(y) oglądano. 
...
Tym razem jasełka przygotował nasz katecheta, p. Damian Żydek we współpracy z p. Darkiem Gołofitem (muzyka). Trzej Królowie, którzy znaleźli drogę do Świętej Rodziny to nie tylko znak pamięci o Bożym Narodzeniu, ale także przesłanie wiary, nadziei i miłości. Mając to na uwadze, życzmy sobie wesołych i szczęśliwych Świąt!


 
czwartek, 24 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Zimowe drzewa Autor Admin - 505 raz(y) oglądano. 
...
Na dworze ciągle nie ma śniegu, dlatego też ośnieżone drzewa, które stanęły w Bibliotece Miejskiej w Poniatowej to bardzo miły zimowy akcent. To także kolejny etap współpracy Społecznej Szkoły Podstawowej z Dąbrowy Wronowskiej z Biblioteką, a szczególnie pań: Haliny Kolasińskiej i Magdaleny Wójcik, które co pewien czas prezentują ciekawe materiały plastyczne. Świątecznie życzymy nie tylko śniegu, ale przede wszystkim radości, pogody ducha i miłej współpracy na przyszłość. Dziękujemy! 
czwartek, 24 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Przed świętami w przedszkolu Autor Admin - 496 raz(y) oglądano. 
...
Atmosfera świątecznych przygotowań to dla przedszkolaków ubieranie choinki, robienie śnieżnobiałych dekoracji (bo przecież tęskni się za śniegiem) i różne ciekawe zabawy. Wkładając rękę do magicznego pudełka, można znaleźć tajemnicze przedmioty, które wyglądają świątecznie, pachną świątecznie i nawet smakują świątecznie! Taką właśnie dydaktyczną funkcję pełniły tym razem świerkowe gałązki, mandarynki z goździkami i oczywiście pieczone własnoręcznie pierniki! 
czwartek, 17 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Eksperymenty i doświadczenia Autor Admin - 492 raz(y) oglądano. 
...Pokaz przedstawiony w szkole przez dwóch młodych dynamicznych prezenterów wzbudził sporo zainteresowania. Wiedza z zakresu fizyki czy chemii okazała się ciekawa i atrakcyjna. Wybuchy pod kontrolą, zabawa z ogniem i wszelkie inne doświadczenia na granicy magii witano z głośną akceptacją, bez lęku zgłaszając się do eksperymentów!
 
czwartek, 17 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Mikołajki 2015 Autor Admin - 552 raz(y) oglądano. 
...
Niestety, nie ma śniegu, więc św. Mikołaj zrezygnował z opowieści o saniach i reniferach. Dociekliwym przedszkolakom musiało wystarczyć wyjaśnienie o innych środkach transportu. Starsze dzieci nie były już tak ciekawe - najważniejsze były paczki i ich zawartość! Oczywiście były wierszyki, piosenki, występy grupowe i dużo zadowolenia z sympatycznych prezentów!
 
piątek, 11 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Pierniczkowe szaleństwo Autor Admin - 476 raz(y) oglądano. 
...
Tym razem za pieczenie świątecznych pierniczków wzięły się nie przedszkolaki, ale trochę starsi uczniowie - grupa mieszana, profesjonalna i skupiona. Prace poszły bardzo szybko! Najpierw w szkole pięknie zapachniało, a chwilę potem już można było jeść pierwsze ciasteczka! Są pyszne! Próbna konsumpcja potwierdziła doskonałą jakość!
Jedliśmy i przeżyliśmy, więc chyba wszystko się udało!!! Tylko jak tu sprawić, żeby przetrwały do jasełek...?
 
piątek, 11 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Świąteczne zabawy papierem Autor Admin - 488 raz(y) oglądano. 
...Najpiękniej wychodzi to najmłodszym! Właśnie oni potrafią tak wykorzystać walory tej techniki, że świat wokół staje się piękniejszy i bardziej kolorowy, mimo szarości za oknem. Wykonane przez nich pluszaki w charakterystycznych czerwonych czapkach to zapowiedź, że zbliża się czas tak bardzo oczekiwany przez wszystkie dzieci - Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Przebrane misie przypominają nam, że już pora zająć się choinkowymi ozdobami. Zapraszamy do oglądania naszych propozycji!

 
czwartek, 03 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Teatrzyk szkolno-przedszkolny Autor Admin - 441 raz(y) oglądano. 
...
Tym razem, dając szansę wszystkim potencjalnym aktorom, bardzo zainteresowanym występem, wykorzystano wiersze Tuwima i Brzechwy w nowej aranżacji. Recytacja połączona z ruchem, dynamiką i dźwiękiem dała możliwość zaprezentowania zbiorowych scen, w których każdy aktor mógł się wykazać. Byliśmy więc na przykład na placu targowym, podsłuchując rozmowy warzyw, które wiedziały, że "skończą w zupie", a jednak nie przestawały się kłócić. Obserwowaliśmy też desperackie działania Pana Hilarego (w wykonaniu Martynki!), poszukującego okularów! Wszyscy pomagali mu z zaangażowaniem, na szczęście nie doszło do zrywania podłogi!
Sceniczne możliwości przedszkolaków i aktorów z młodszych klas wciąż są nieograniczone! Wszystko to dzięki opiekunowi kółka teatralnego i rodziców, którzy wspierają przyszłe sławy polskich scen!
 
czwartek, 03 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

<   11112131415161718192021222324252627282930313233343536373839   >

Theme creado por dev-postnuke.com