Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (28)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (89)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 121 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940   >


  Andrzejki 2015 Autor Admin - 426 raz(y) oglądano. 
...Chociaż balowały wszystkie klasy (starsze oczywiście wieczorem), pokazujemy parę zdjęć z szalonej zabawy uczniów klas młodszych, świętujących przed południem! Muzyka, piękny strój i szalone tańce dały wszystkim mnóstwo radości! Nikomu nie przeszkadzało, że jest widno za oknem. Dzień minął dzieciom doskonale!
 
czwartek, 03 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  W świecie baśni Autor Admin - 516 raz(y) oglądano. 
...Takiej właśnie tematyce poświęcona jest kolejna wystawa prac naszego szkolnego kółka plastycznego, zorganizowana w Bibliotece Miejskiej w Poniatowej. Dziękujemy za udaną współpracę i za dyplomy otrzymane przez naszych nauczycieli. Z okazji nie tak dawno uroczyście obchodzonej 50-tej rocznicy istnienia Biblioteki w Poniatowej, wszystkim jej Pracownikom życzymy sukcesów, zdrowia, zadowolenia z pracy i przekonania, że świat bez biblioteki jest jak życie bez marzeń!
 
czwartek, 03 grudnia 2015       Strona gotowa do druku  

  Święto Pluszowego Misia Autor Admin - 452 raz(y) oglądano. 
...
To ważne święto przedszkolaków już od kilku dni było powodem szczególnego podekscytowania - dzieci uczyły się piosenek, przygotowywały elementy dekoracji i - co najważniejsze - przynosiły swoje ulubione misie!
Potem były występy i popisy - recytacje, tańce, zabawy, klejenie papierowego misia i na koniec oczywiście - miodek!
Dziękujemy za udany występ! 
czwartek, 26 listopada 2015       Strona gotowa do druku  

  Spotkanie z Afryką Autor Admin - 459 raz(y) oglądano. 
...Z inicjatywy naszego szkolnego katechety odbyło się u nas bardzo ciekawe spotkanie z misjonarzem, przedstawicielem Zakonu Ojców Białych, który niedawno powrócił z Afryki. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i pracy w afrykańskim buszu, tym bardziej, że opowieści ilustrowane były ciekawymi slajdami. Podziwialiśmy przywiezioną kolekcję różnych przedmiotów: były tam maski, płaskorzeźby, lalki - zabawki, skóra węża a nawet zwykłe klapki, szczególne tylko dlatego, że wykonane z opony samochodowej - bieżnik na podeszwie wyraźnie zdradzał pochodzenie surowca. Przywiezione bębny i różne grzechotki (tykwy, małe kokosy), a także gitara katechety pozwoliły naprędce stworzyć zespół, który przy ogólnym zaangażowaniu i akceptacji wykonał trzy atrakcyjne utwory. Nie wypada zdradzać tajemnicy, ale dzieci z panem katechetą trenowały je już dużo wcześniej.
Ojciec Paweł, misjonarz przebywający w różnych afrykańskich państwach już 13 lat, bardzo ciekawie mówił o warunkach życia i nauki. Widzieliśmy na slajdach ładną jedną murowaną szkołę (w Zambii) dla wiosek leżących w promieniu 120 kilometrów, dlatego kiedy zachodzi potrzeba, nauka pod rozłożystym mangowcem też jest jakimś rozwiązaniem problemu. Tyle tylko, że tam dzieci bardzo chcą się uczyć, a z 700-osobowej grupy udało się księżom misjonarzom wysłać na studia tylko kilku uczniów. Dobrze, że u nas jest inaczej...
 
czwartek, 19 listopada 2015       Strona gotowa do druku  

  J - jak jabłko, M- jak marchewka, czyli warzywa i owoce w szkole Autor Admin - 500 raz(y) oglądano. 
...
To cykl bardzo ciekawych zajęć, przeprowadzonych w młodszych klasach.

"Zdrowy alfabet"
, czyli każda okazja jest dobra, by poznać kolejną literę. Tym razem z jabłka i marchewki trzeba było zrobić atrakcyjnego jeżyka, który był dodatkiem do szkolnej kanapki. To nic, że jeden jeżyk miał tylko pięć kolców, inny miał - kilkanaście!!, (ale wykonawcą był pewnie wielbiciel marchewki).
Zdrowemu odżywianiu służy też
"Szkolna książka kucharska" - łatwe do wykonania przepisy wiszą na tablicy i zawsze można do nich sięgnąć! Zachęcają do tego też warzywno - owocowe ludziki i mini galeria klasowa pod hasłem: "Witaminiki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". Wszystkie te dzieła plastyczne służą przekonaniu najmłodszego pokolenia, że ciągle aktualne jest hasło: "W zdrowym ciele, zdrowy duch!"
Dlatego właśnie
"zielone czy piętrowe kanapki", jak mówiły dzieci, wykonane na zajęciach świetlicowych, tak pochłonęły wykonawców, że jeśli mamie zdarzyło się przyjść nieco wcześniej, niestety, musiała cierpliwie poczekać, aż zostaną starannie wykończone i w skupieniu zjedzone! Coś magicznego jest w tym wspólnym delektowaniu się pięknym posiłkiem wykonanym osobiście! I niech tak będzie jak najdłużej!
 
czwartek, 19 listopada 2015       Strona gotowa do druku  

  Święto Niepodległości 2015 Autor Admin - 557 raz(y) oglądano. 
...Podobnie jak w całym kraju, w naszej szkole też jak co roku, uroczyście obchodziliśmy nasze Narodowe Święto .
Dzieci recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały narodowe pieśni i przedstawiły scenkę, kiedy to język polski był językiem zakazanym. Dziadek z siwą brodą, rozmawiający z wnukiem nad albumem starych zdjęć, nie tylko jego uczy, że trzeba pamiętać o dawnych bohaterach. To także dla uczniów ważny temat. Słuchając tej rozmowy, widzowie mogli sobie wyobrazić historyczne wydarzenia, zrozumieć, że dziś już tylko możemy czcić pamięć i zapalić znicze na grobach tych, którzy kiedyś sprawili, że Polska stała się niepodległa.
Dziękujemy nauczycielom i aktorom za przygotowanie emocjonującego spektaklu! 
czwartek, 12 listopada 2015       Strona gotowa do druku  

  Owadolandia Autor Admin - 614 raz(y) oglądano. 
...Korzystając ze słonecznej pogody, grupa starszaków wybrała się na wycieczkę do czarodziejskiej krainy. Chodziło nie tylko o przyjaźń z wielką sympatyczną ważką czy ogromną biedronką, ale przede wszystkim o przygodę! Przecież wspólny wyjazd to okazja do różnych przygód! Nowa huśtawka, piaskownica, zajęcia z malowania czy lepienia to szansa na niezapomniane wrażenia. Tak też było i tym razem. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte!

 
czwartek, 05 listopada 2015       Strona gotowa do druku  

  Pokaz mody - jesienne nakrycia głowy Autor Admin - 606 raz(y) oglądano. 
...
Piękna i długa w tym roku złota jesień daje okazję do wielu ciekawych zajęć. W serii lekcji
"Słowem i pędzlem malowane..." dzieci z klas młodszych malowały jesienne drzewa, wykonywały prace z liści - pomysłowe Liściaki prezentują się bardzo interesująco! Układały też (z różnym skutkiem) jesienne rymowanki. Najlepiej jednak zaprezentowały się na jesiennym pokazie mody, na którym demonstrowały jesienne nakrycia głowy. Niektóre były tak atrakcyjne, że każdy chciał je przymierzyć! Pomoc mamy zawsze bywa wprost nieoceniona!
Wszyscy wyglądali bardzo atrakcyjnie, bo nie od dziś wiadomo, że urok osobisty nie jest bez znaczenia! Niektóre uczennice dokładnie już o tym wiedzą i potrafią umiejętnie ten fakt wykorzystać! Grunt to autopromocja!!
 
czwartek, 05 listopada 2015       Strona gotowa do druku  

  Ślubowanie Autor Admin - 507 raz(y) oglądano. 
...
To ważny moment w życiu szkoły i przedszkola - kolejny rocznik zaczyna edukację!
Jak zwykle, z ogromną przyjemnością podziwia się popisy małych geniuszy, którzy tak wdzięcznie demonstrują świeżo nabyte umiejętności - pięknie recytują, tańczą i śpiewają!
Wystarczyło kilka tygodni w nowej grupie, a już tak wiele można było nauczyć się i zapamiętać! Obiecująco to wygląda! Można mieć nadzieję, że przyszłość też nie będzie gorsza!


Gratulujemy rodzicom i nauczycielom!
 
czwartek, 29 października 2015       Strona gotowa do druku  

  Czytelnicze spotkanie Autor Admin - 498 raz(y) oglądano. 
...
Odbyło się w grupie starszaków, w obecności zaproszonych rodziców, którzy nie tylko zgodzili się wystąpić w roli lektorów, ale przynieśli pyszne ciasto, które stało się smakowitym zakończeniem popołudniowego spotkania.
Wcześniej jednak dzieci recytowały, wystąpiły też z "warzywną scenką", która była rodzajem żywej ilustracji do wiersza czytanego przez jedną z mam. Potem były wspólne zabawy z jeżem i wiewióreczką, która musiała wykazać się sprytem i refleksem w poszukiwaniu domku. "Na dywanie leży jeż, co on robi, to my też" - zabawa w naśladowanie zmusiła nie tylko dzieci, ale i dorosłych do podskoków, pląsów a nawet figur prawie baletowych. Wszyscy jednak dali radę! Najwięcej radości sprawiły jednak zajęcia twórcze, czyli produkowanie grzybów! Tak, właśnie produkowanie! Ręce w brązowej farbie to jedyne skutki uboczne tej twórczej obróbki ziemniaka! Efekty są tak przekonujące, że na widok tych plastycznych dokonań, zaraz się myśli o borowikowym sosie. Zamiast tego na koniec podano słodki poczęstunek, który był nie tylko ukoronowaniem zajęć, ale także czasem planowania tematyki i terminu następnego czytelniczego spotkania.
 
czwartek, 29 października 2015       Strona gotowa do druku  

<   1111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940   >

Theme creado por dev-postnuke.com