Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (41)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (7)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 64 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243   >


  Szukamy przedwiośnia Autor Admin - 405 raz(y) oglądano. 
...
Po kilku słonecznych dniach byliśmy przekonani, że wiosna tuż tuż... Niestety, wielkie płatki śniegu, które wirowały na wietrze nikogo już nie cieszyły, wiadomo przecież, że długo nie poleżą. Dlatego postanowiliśmy na własną rękę wszcząć poszukiwania pierwszych oznak wiosny. Bez trudu znaleźliśmy je w przedszkolu i na szkolnych gazetkach. Pięknie wyglądają tam krokusy, bazie, żonkile, forsycje a nawet bociany i żaby! Wszystko to wykonane zadziwiająco prostą techniką - kosmetyczne płatki, nakrętki do butelek, wstążeczki, kolorowy papier i oczywiście farby i kredki! Podpatrzyliśmy młodszą grupę przedszkolaków, przerzedzonych liczebnie chorobą, jak tworzyła urzekające stadko bocianów, które później pofrunęło na tablicę i pięknie pozuje do zdjęć! Inna grupa, wykorzystując fragment opakowania po jajkach, wykonała śliczne ptasie gniazdka! Zrobiło się u nas kolorowo i radośnie, więc wiosna na pewno o nas nie zapomni!


 
czwartek, 05 marca 2015       Strona gotowa do druku  

  Zimowa galeria Autor Admin - 503 raz(y) oglądano. 
...Wcale nie jest pewne czy zima naprawdę już odeszła, ale na wszelki wypadek chcemy ją pożegnać zestawem zimowych prac plastycznych. Jak widać, z bardzo prostych materiałów - na przykład z płatków kosmetycznych, odrobiny waty czy włóczki można wyczarować zimowe drzewa, śliczne pingwiny czy śniegowe gwiazdki. W tym roku tak mało było dni odpowiednich do jazdy na sankach, że widok bałwanków czy dzieci na śniegu pozostanie już chyba tylko tematem prac plastycznych.

Zapraszamy do oglądania pięknych prac dzieci z wszystkich klas i grup! 
czwartek, 19 lutego 2015       Strona gotowa do druku  

  Bezpieczne ferie Autor Admin - 423 raz(y) oglądano. 
...Krótka scenka przedstawiona przez uczniów z I klasy dokładnie pokazuje, czego na pewno nie należy robić, żeby ferie były bezpieczne!Horrorek-Upiorek podpowiadał dzieciom bardzo złe pomysły zabaw, ale nawet przedszkolaki doskonale wiedziały, jak może się skończyć zjeżdżanie z górki blisko jezdni, rzucanie zbyt twardymi śnieżkami czy ślizganie się po jeziorze, rzece czy stawie! Co prawda na razie nie ma zbyt dużo śniegu, ale na wszelki wypadek zawsze warto najpierw pomyśleć, zanim niezbyt mądry pomysł przyjdzie nam do głowy!


Pamiętajmy, bezpieczeństwo jest najważniejsze! 
czwartek, 29 stycznia 2015       Strona gotowa do druku  

  Z wizytą w CKPiT Autor Admin - 381 raz(y) oglądano. 
...
Korzystając z możliwości zaprezentowania się przed widownią inną niż własna, nasi uczniowie nie bez tremy wystąpili na gościnnej scenie Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej przed sympatycznymi widzami, zgromadzonymi tam z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Mimo wiosennych już tulipanów w tle, zaprezentowaliśmy jeszcze spektakl jasełkowy, który był przygotowany i wystawiony w szkole tuż przed świętami. Chociaż nie ma śniegu, jednak dzięki choinkom i światełkom udało się na chwilę przywołać świąteczny nastrój.
Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, za akceptację i poczęstunek, bo dla młodych aktorów to wartości bardzo istotne, dodające wiary we własne umiejętności i pozwalające pewniej spojrzeć w przyszłość.
Pozdrawiamy serdecznie wspaniałą widownię, dziękujemy CKPiT za zaproszenie, mając nadzieję na dalszą, okazjonalną współpracę. 
czwartek, 22 stycznia 2015       Strona gotowa do druku  

  Karnawałowe przygotowania Autor Admin - 471 raz(y) oglądano. 
...Termin choinki szkolnej dopiero niedawno został ustalony, dlatego żeby nabrać wprawy i skrócić męki oczekiwania, na zajęciach świetlicowych odbyły się pierwsze próby karnawałowych tańców.
Nie da się ukryć, że najważniejsze było przymierzanie balowych strojów i atrakcyjnych dodatków! Zabawa kolorowymi pomponami sprawiła wyjątkowo dużo radości! Wszystkim taka forma ćwiczeń ruchowych bardzo przypadła do gustu. Dobrze to wróży na najbliższą przyszłość - miejmy nadzieję, że w sobotę 24 stycznia na szkolnej zabawie choinkowej wszyscy będą odpowiednio wystrojeni i roztańczeni! 
czwartek, 15 stycznia 2015       Strona gotowa do druku  

  Jasełkowe uroczystości Autor Admin - 446 raz(y) oglądano. 
...
W pięknej świątecznej scenerii obejrzeliśmy dwuczęściowe jasełkowe uroczystości. Najpierw w czwartkowe popołudnie zaprezentowały się przedszkolaki - piękne aniołki, śnieżynki, pastuszkowie a nawet psotny diabełek grały swoje role w obecności rodziców i dziadków z wielkim zaangażowaniem i wdziękiem! Widowisko było wspaniałe!
Później, już w deszczowy piątkowy poranek wystąpiły dzieci ze szkoły. Bardzo dobra gra aktorska, piękna oprawa muzyczna sprawiły, że widzowie (w tym także rodzice) nagrodzili występ gromkimi brawami!
Cieszymy się z efektów pracy obu grup, bo widać tu nie tylko zaangażowanie, pracowitość i wytrwałość, ale także talent i wdzięk!
Składamy więc podziękowania dla obu grup, dla nauczycieli tak wytrwale pracujących nad końcowym efektem, dziękujemy też rodzicom z pomoc w kompletowaniu strojów, za psychologiczne wsparcie dla stremowanego aktora i oczywiście za obecność na spektaklu! Ta obecność na pewno była najważniejsza!

Wszystkim życzymy wspaniałych prezentów pod choinką i zdrowych szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku!
 
poniedziałek, 22 grudnia 2014       Strona gotowa do druku  

  "Kolorowe święta" - zaproszenie na wystawę Autor Admin - 381 raz(y) oglądano. 
...
Nasi najmłodsi uczniowie, czyli z klasy I, II i III zapraszają do Biblioteki Miejskiej do działu dla dorosłych , na kolejną już wystawę, tym razem pod tytułem
"Kolorowe święta".
Paniom z Biblioteki dziękujemy za sympatyczną współpracę i życzymy radosnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia!


 
czwartek, 18 grudnia 2014       Strona gotowa do druku  

  Gwiazdy, gwiazdeczki i... śnieżynki! Autor Admin - 466 raz(y) oglądano. 
...Okres zimowy sprzyja wykonywaniu przez dzieci z różnego rodzaju materiałów gwiazdek i gwiazdeczek.
Uczniowie klas I, II, III podczas świątecznych zabaw papierem wykonali w klasie wiele gwiazdek, będących śliczną ozdobą sali i szkolnego korytarza. Na zaplanowanych w tym celu zajęciach dzieci zastanawiały się nad tym, jak powstają płatki śniegowe. W zrozumieniu istoty tego zagadnienia pomógł im ciekawy pokaz multimedialny. Piękne zdjęcia zachwyciły dzieci różnorodnością kształtów płatków śniegu, a tym samym skłoniły do kolejnych zabaw plastycznych, rezultatem których były piękne sześcioramienne śnieżynki!
Nie poprzestaliśmy na tym - na szkolnym dywanie próbowaliśmy budować żywe śnieżynki - uczniowie byli bardzo plastycznym i kolorowym tworzywem! Przy realizacji tego zadania śmiechom i radości nie było końca!
Zajęcia były bardzo udane!


 
czwartek, 18 grudnia 2014       Strona gotowa do druku  

  Mikołaj u najmłodszych Autor Admin - 355 raz(y) oglądano. 
...
Trudno sobie wyobrazić, żeby do przedszkola czy do klas dzieci młodszych nie przyszedł Mikołaj! Oj, musiałoby dziać się bardzo źle. Na szczęście tak nie jest i być nie może, dlatego jak zawsze, w tym roku też z workiem pełnym prezentów przywędrował do nas wspaniały Święty Mikołaj!
Wrażeń było co niemiara! Trochę lęków, trochę tremy, ale też i śmiałego oczekiwania na prezent i gotowości do dyskusji z Gościem, który nie tylko przynosił nagrodę, ale także dawał szansę na artystyczne wystąpienia.
Piękne zdjęcia pokazują naszych najmłodszych, bez udawania przeżywających pierwsze w tym roku spotkanie z Mikołajem, potem będą przecież jeszcze prezenty pod choinką! Życzymy spełnienia marzeń i dużo radości !
 
czwartek, 11 grudnia 2014       Strona gotowa do druku  

  Listopadowa wycieczka do Lublina Autor Admin - 441 raz(y) oglądano. 
...Ponieważ nie było zbyt wielu chętnych na andrzejkowy bal, uczniowie klas starszych wybrali się do Lublina na film " Bella i Sebastian". Oczywiście zaczęli od zajrzenia do Plazy, wędrówki po Starym Mieście, wizyty w Muzeum w Podziemiach Lubelskich, poznając w ten sposób historię Lublina. Mimo dość chłodnej, listopadowej aury, wrócili zadowoleni i rozemocjonowani przygodami filmowych bohaterów.


 
czwartek, 04 grudnia 2014       Strona gotowa do druku  

<   1111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243   >

Theme creado por dev-postnuke.com