Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (32)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (3)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 60 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344   >


  Konkurs z języka polskiego Autor Admin - 359 raz(y) oglądano. 
...Do konkursu, składającego się z dwóch części pisemnych, przystąpiło siedmioro uczniów z klas IV-VI. Należało wykazać się wiedzą z ortografii, frazeologii a także błyskotliwie i błyskawicznie tworzyć nowe wyrazy! Liczyła się wiedza, kreatywność i pomysłowość a także językowe doświadczenie. Wszyscy oczywiście otrzymali nagrody, chociaż trzy pierwsze miejsca były najważniejsze. Zajęły je następujące uczennice:

Aleksandra Czuryło klasa V - I miejsce
Karolina Chęć klasa VI - II miejsce
Julia Gajec klasa IV - III miejsce


GRATULUJEMY !!!

 
piątek, 28 listopada 2014       Strona gotowa do druku  

  Narodowe Święto Niepodległości Autor Admin - 344 raz(y) oglądano. 
...
Uroczystość przygotowana pod kierunkiem p. Wandy Czuryło i p. Dariusza Gołofita pokazywała w tym roku to ważne święto z perspektywy zwykłej rodziny. Chodziło głównie o to, by najmłodsi mogli zrozumieć, czym jest dla nas dzisiaj wolność i jaką wartość ma fakt, że swobodnie możemy posługiwać się naszym językiem. Odbiorcy bez trudu zrozumieli najważniejsze przesłanie spektaklu i na pewno zapamiętali tę szczególną lekcję historii.

 
piątek, 28 listopada 2014       Strona gotowa do druku  

  Latawce, czyli intensywne życie przedszkolaków Autor Admin - 334 raz(y) oglądano. 
...
Zainspirowani przygodami bajkowych bohaterów nasi najmłodsi sami postanowili popróbować zabawy z wiatrem. Pogoda jak najbardziej wszystkiemu sprzyjała, dlatego też przy pomocy rodziców, którzy nie tylko zadbali o skończenie prac rozpoczętych w przedszkolu, ale także przyszli na zajęcia na szkolnym boisku, odbyło się puszczanie pięknych latawców i zabawa z ogromnymi mydlanymi bańkami!
Wybiegani i ożywieni z wielkim apetytem zabrali się za obiad, który tego dnia wyjątkowo smakował! 
czwartek, 13 listopada 2014       Strona gotowa do druku  

  Trochę urozmaicenia Autor Admin - 413 raz(y) oglądano. 
...Nawiązując do Halloween, uczniowie klas młodszych zaplanowali dzień nauki utrzymany w tej konwencji. Jak widać na zdjęciach, wystarczyło bardzo niewiele rekwizytów, reszty dokonała wyobraźnia, Były więc maski, peruki, własnoręcznie wykonane lampiony, zabawy zręcznościowe i oczywiście lot na miotle wokół wrzącego (namalowanego) kotła. Nawet zajęcia komputerowe przebiegały niekonwencjonalnie, bo uczniom trudno się było rozstać z maskami. Najważniejsze, że było ciekawie i atrakcyjnie!
 
czwartek, 13 listopada 2014       Strona gotowa do druku  

  Promujemy zdrowe przekąski Autor Admin - 386 raz(y) oglądano. 
...
Uczniowie klasy I, popularyzując zdrowy tryb odżywiania, częstowali wszystkich smacznymi przekąskami. Robili to w rytm wykonywanej muzyki i skandowanych sugestywnych haseł, które warto zapamiętać:
Kto lubi owoce i warzywa, ten jest zdrowy jak ryba!

Chrup marchewkę, bo to zdrowie,
każdy lekarz Ci to powie!

Dużo jabłuszek to zdrowy brzuszek!

Marchewka, jabłuszko to zdrowe serduszko!
Jem owoce i warzywa, więc grypa mnie nie trzyma! 
czwartek, 13 listopada 2014       Strona gotowa do druku  

  Uroczystość pasowania Autor Admin - 413 raz(y) oglądano. 
...
Jak co roku nasi najmłodsi z okazji uroczystości pasowania na przedszkolaków i pierwszoklasistów przygotowali atrakcyjny program. Pięknie wyglądali w galowych strojach, kokardach i specjalnych nakryciach głowy. Były wierszyki, piosenki i tańce, było też pyszne ciasto i oczywiście specjalnie na ten dzień zamówione prezenty.
Życzymy udanego startu i samych przyjemnych chwil w szkolnej rzeczywistości!

 
czwartek, 30 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Zaproszenie Autor Admin - 460 raz(y) oglądano. 
...
Plastyczna działalność uczniów klas I, II, III rozwija się pod kierunkiem P. Haliny Kolasińskiej tak intensywnie, że warto zwrócić na nią szczególną uwagę.
Prace te widać nie tylko w naszych salach i na szkolnym korytarzu, teraz też są w Miejskiej Bibliotece w Poniatowej, tworząc piękną galerię zatytułowaną "Barwy Jesieni".
Zapraszamy wszystkich, którzy dysponują choć drobną chwilką, by wypożyczając książkę, zerknęli przy okazji na piękne prace naszych uczniów!

Dziękujemy Paniom z Biblioteki za zaproszenie nas i za miłą, udaną współpracę!
 
czwartek, 30 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Jak nam mija czas na zajęciach świetlicowych? Autor Admin - 390 raz(y) oglądano. 
...
Hmmm... Najwłaściwsza odpowiedź to: czas mija nam szybko! Może nawet za szybko! Trzy godziny upływają błyskawicznie, zwłaszcza gdy grupa ma dobry humor, dobry apetyt i ciekawe pomysły! Oczywiście zawsze są atrakcyjne zabawy i zajęcia, jak na przykład tworzenie jesiennych kompozycji z liści. Cóż za kolory i pomysły! Całkiem ciekawie jest też wtedy, gdy wspólnie przygotowujemy kanapki, tosty, sałatki a nawet gofry! Ależ wszystko jest pyszne! Nawet zupa mleczna jest doskonała!!!

 
czwartek, 23 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Bez przemocy świat jest piękny! Autor Admin - 393 raz(y) oglądano. 
...
Takie było motto spektaklu, który dzieci obejrzały w tym tygodniu. Młodsze rozbawione i uśmiechnięte z zainteresowaniem śledziły poczynania chytrego liska. Starsze, trochę znudzone, już dokładnie wiedziały, że przemoc słowna może być tak samo przykra jak niegrzeczne zachowanie, popchnięcie czy uderzenie. Niby wszyscy wiemy, ale ciągle trzeba bardzo dbać, żeby agresja i przemoc w zniknęły z naszej codzienności.


 
czwartek, 23 października 2014       Strona gotowa do druku  

  "Król i Królowa dobrego zachowania!" Autor Admin - 421 raz(y) oglądano. 
...Z takim pomysłem wystąpili uczniowie klas I-III, którzy zaplanowali ten projekt na cały rok szkolny! Już teraz przygotowane projekty koron czekają na zwycięzców, chociaż koronacja, czyli rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest dopiero na czerwiec 2015r. By zdobyć koronę i honorowy tytuł Króla lub Królowej Dobrego Zachowania, trzeba stosować na co dzień wszystkie zasady "Kodeksu klasowego". Wisi on w klasie na widocznym w klasie miejscu i sprawia, że łatwo zapamiętać, a może i łatwo wprowadzić w życie zapisane tam zasady. Oby się udało!
Na koniec prezentujemy także galerię "Warzywnych stworków", wykonanych przez uczniów kl. II i III. "Facecik w berecie", "Pietruszkowa Panna", "Sum z wąsami", "Myszka" czy "Osóbka w szerokich spodniach" to w rzeczywistości mała dynia, buraczek, marchewka czy ogórek! Najważniejszy jest pomysł i wyobraźnia!
 
czwartek, 23 października 2014       Strona gotowa do druku  

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344   >

Theme creado por dev-postnuke.com