Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_20200214_121343
Album: 43 Gminny konkurs wiedzy pożarniczej

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6948
Album: Ferie zimowe 2020


Online 
Obecnie jest 14 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111213141424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727383   >


  Śniadanie daje Moc! Autor Admin - 243 raz(y) oglądano. 
...Podobno tak właśnie jest. Przekonali się o tym nasi młodsi uczniowie, którzy właśnie na czas śniadania na wszelki wypadek przenieśli się do sali bez dywanu. Chyba mieli rację, bo przy osobistym, samodzielnym przygotowywaniu posiłku wszystko przecież może się zdarzyć. Na szczęście tym razem nic takiego nie sfotografowano, widać za to skupione spojrzenia i pracowite działania np. przy tak ważnym zadaniu jak smarowanie kanapki czy obieranie ogórka. A jakich emocji może dostarczyć równiutkie krojenie rzodkiewki czy pomidora!!
Zjadanie sporządzonych pyszności już nie jest takie emocjonujące - widać zamyślone spojrzenia i niepewność czy uda się zjeść wszystko, co zostało przygotowane. Są też ukradkowe rzuty okiem na talerz sąsiada, bo nie od dziś wiadomo, że było tam coś pysznego! Czasem widać tylko dno własnej miseczki, bo śniadanko było tak pyszne, że szkoda każdej kropelki.
Chyba trzeba częściej samodzielnie przyrządzać posiłki i jadać razem, może i ta MOC okaże się większa, także intelektualnie!

 
czwartek, 25 września 2014       Strona gotowa do druku  

  Nasza fauna i flora Autor Admin - 285 raz(y) oglądano. 
...
Może trochę na wyrost zatytułowaliśmy ten artykuł, ale otoczenie naszej szkoły jest naprawdę piękne!
Porównując zamieszczone zdjęcia, można zobaczyć jak rozrastały się kwiaty, jak piękniała zieleń w szkole i wokół budynku, jaki intensywny odcień miała zieleń wczesnego lata. Teraz z kolei coraz bujniej kwitną kwiaty i chciałoby się, by tak trwało nawet do listopada! To właśnie nasza szkolna flora.
Jeśli chodzi o faunę, też nie jest źle, choć nie wszystko da się udokumentować zdjęciami. Wiemy na przykład, że na klombie całkiem wygodnie żyje sobie piękna zielona jaszczurka, że okazałe pasikoniki z upodobaniem żerują na rabatach, a w komórkach szkolnych wygodnie drzemią zwisając - nietoperze. Z os, które ulokowały się akurat pod oknem klasy dzieci najmłodszych, nie byliśmy szczególnie zadowoleni, dlatego żeby wyznaczyć bezpieczne granice, musieliśmy zainstalować w oknach zabezpieczające siatki. Jednak mamy jeden okaz szczególny - jest to wspaniała ogromna ważka, którą można zobaczyć na kilku zdjęciach, nawet na ręce dzielnego odkrywcy! 
czwartek, 18 września 2014       Strona gotowa do druku  

  Żeby bezpieczniej było na drodze... Autor Admin - 282 raz(y) oglądano. 
...
Spotkanie z przedstawicielami Policji to dla uczniów i przedszkolaków nie tylko fascynacja mundurem i zaciekawienie tego typu pracą, ale także edukacja dla bezpieczeństwa. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o zasadach pieszego poruszania się po drogach i o obowiązku noszenia odblasków po zmroku. Najciekawszy moment tego sympatycznego spotkania to zabawa światełkami, ale od takich przyjemnych działań może zacząć się troska o bezpieczny powrót do domu.
Liczymy na rodziców, którzy na pewno pomogą nam w bezpiecznej edukacji! 
czwartek, 11 września 2014       Strona gotowa do druku  

  Nowy rok szkolny rozpoczęty! Autor Admin - 252 raz(y) oglądano. 
...
W atmosferze powagi i skupienia, wspominając 75-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, rozpoczęliśmy kolejny, siódmy już rok funkcjonowania naszej placówki, która zmienia się i pięknieje dzięki corocznym remontom i modernizacjom. Wszystko to jest możliwe, dlatego że mieszkańcy chętnie uczestniczą w festynach, wspierając w ten sposób swoją szkołę. Korzystając z okazji, dziękujemy za już i prosimy o jeszcze!
Po oficjalnym rozpoczęciu, już w radośniejszych nastrojach odbyły się lekcje w odnowionych salach szkolnych i przedszkolnych. Nowy rok zapowiada się obiecująco i pozwala mieć nadzieję, że będzie można realizować zaplanowane cele, a uczniowie, którzy zaplanowali osobisty sukces - na pewno go osiągną!

Powodzenia!
 
czwartek, 04 września 2014       Strona gotowa do druku  

  Wakacyjny Festyn Rodzinny Autor Admin - 311 raz(y) oglądano. 
...W tym roku nasza wakacyjna impreza wypadła wyjątkowo dobrze, choćby tylko z tego powodu, że nie spadła ani kropla deszczu! Dla nas to naprawdę sytuacja szczególna, bo już przyzwyczailiśmy się, że jak u nas festyn, to zazwyczaj pada.
Świętowaliśmy więc bez zakłóceń, ciesząc się z obecności Pani Burmistrz Lilli Stefanek, Pana Zastępcy Burmistrza - Krzysztofa Zubrzyckiego, Pana Wójta Gminy Puławy - Krzysztofa Brzezińskiego, Panów Radnych powiatowych i członków Rady Miejskiej. Było nam miło i sympatycznie, że nasi Goście znaleźli wolną chwilę i zechcieli nas odwiedzić.

Po pięknej mszy nasze dzieci zaprezentowały swój krótki, ale sympatyczny program artystyczny a potem było atrakcji co niemiara! Była oczywiście sprzedaż pysznego ciasta i wyrobów garmażeryjnych, przejażdżka kucykiem, malowanie buziaków, szaleństwa na dmuchanych urządzeniach zabawowych. Była też loteria na zasadzie, ze każdy los wygrywa i pokaz Straży Pożarnej z Opola. Było na co popatrzeć! Profesjonalny komentarz p. radnego i strażaka w jednej osobie - Pana Zbigniewa Chęcia, wyjaśnił wiele kwestii technicznych i pokazał, jakie są możliwości fachowego zespołu strażackiego.

Były też występy Dziecięcej Orkiestry Dętej z Opola, występ śpiewających Poniatowianek no i oczywiście cały zestaw konkursów: na przykład rzut surowym jajkiem (oj było na co popatrzeć!) czy też przeciąganie liny w wykonaniu różnych zespołów siłowych.

Jeśli dodamy do tego skoczną radosną muzykę w dobrym wykonaniu, wcale nie dziwi, że uczestnikom nie chciało się odchodzić i zabawa trwała do późnych godzin, albo jeszcze dłużej...
Dziękujemy za już, pozdrawiamy serdecznie i być może zaprosimy we wrześniu na równie udaną rozrywkową uroczystość! 
czwartek, 03 lipca 2014       Strona gotowa do druku  

<   111213141424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727383   >

Theme creado por dev-postnuke.com