Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (37)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (105)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 57 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121222324252627282930313233343536373839404142434445   >


  Magiczne Ogrody raz jeszcze Autor Admin - 438 raz(y) oglądano. 
...
Tak podobało się nam to piękne miejsce, że kolejna grupa naszych uczniów postanowiła sprawdzić, jak atrakcyjnie można spędzać czas poza szkołą. Na zdjęciach (wybranych z 300, które precyzyjnie dokumentują tę wyprawę i są dostępne w szkole), postanowiliśmy pokazać te miejsca, których nie było widać w poprzednim materiale zamieszczonym na naszej stronie. Jest co oglądać! Dzieci są radosne, rozbawione i zadowolone! Piękna pogoda dodała uroków wyprawie, więc kto wie czy następna grupa też nie zaplanuje wyprawy do Magicznych Ogrodów.
 
czwartek, 16 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Święto Szkoły 2014 Autor Admin - 398 raz(y) oglądano. 
...Wesoło i satyrycznie świętowaliśmy tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Wandy Czuryło przygotowali komediową wersję lekcji, która pokazywała "trudny" los ucznia i nauczyciela. Wystąpieniom aktorów uroku dodała pogodna jesienna sceneria, którą tworzyły parce członków kółka plastycznego a także oprawa muzyczna p. Dariusza Gołofita. Były też oczywiście życzenia i słodkości. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku...
 
czwartek, 16 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolaki na wyprawie Autor Admin - 412 raz(y) oglądano. 
...Korzystając z pięknej pogody, nasi najmłodsi wraz z wychowawcami i rodzicami wyruszyli na wyprawę do "Magicznych ogrodów", gdzie naprawdę wszystko było magiczne! Magiczne drzewa, grzyby magiczne i nawet magiczne marchewki!!! Zabawa była doskonała, wszyscy byli zadowoleni i niechętnie wracali do domu. Warto wyprawić się jeszcze raz, żeby dokładniej obejrzeć wszystkie atrakcje! 
czwartek, 09 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Bliski kontakt z dinozaurem Autor Admin - 415 raz(y) oglądano. 
...Filmy o dinozaurach, gry komputerowe, książki - owszem, ale spotkanie?
Tak, czemu nie! I to dosyć bliskie.
Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, w zaciemnionej sali, po wprowadzającej w temat porcji ciekawostek o życiu tych wielkich gadów, wreszcie można było dotknąć dinozaura! Co prawda nie był duży, ale za to bardzo sympatyczny i prawie jak żywy! Reagował na dotyk, więc wszyscy chcieli się o tym przekonać!
A potem jeszcze okularki 3D i pełna napięcia projekcja!
Jak miło było trochę się bać w bezpiecznej sali w miłym towarzystwie!
 
czwartek, 02 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Surówka też daje MOC? Autor Admin - 468 raz(y) oglądano. 
...
Oczywiście, zwłaszcza jeśli jest samodzielnie wykonana w ramach grupowych popołudniowych zajęć.
Najpierw instruktaż wysłuchany w skupieniu tak intensywnym, że trzeba było głowę podpierać ręką, by nie zapomnieć, że można zamiast marchewki próbować utrzeć - własny palec! Oj, byłoby niebezpiecznie.
Ale wszystko, jak zawsze przebiegło bez problemów i surówka okazała się wyśmienita! Bardzo szybko widać było już tylko dno salaterki.
To znak, że wkrótce trzeba powtórzyć realizację tego przepisu na zdrowie i na ciekawe zajęcia!
 
czwartek, 02 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Co to są gniotki? Autor Admin - 491 raz(y) oglądano. 
...Hmmm... to coś takiego, co się daje zgnieść. Ale po co są gniotki? Właśnie po to, żeby je gnieść!
Nie miętosić gumki myszki, nie ciągnąć koleżanki za warkoczyk, nie rysować nic na szkolnej ławce, ale właśnie ćwiczyć mięśnie dłoni za pomocą gniotka! Tym bardziej, że jest własnoręcznie wykonany!
Co do tego potrzeba? Prawie nic. Tylko zwykły balon i mąka! No i tu zaczyna się całą przyjemność - legalna zabawa mąką bez konsekwencji! Nie próbuj tego robić w domu, zwłaszcza na dywanie, bo szybko zobaczysz, co myśli o tym Twoja mama. A tu - proszę bardzo! To nic, że mąka jest na włosach, trochę też jest jej na ubraniu, na buzi, na podłodze - przecież to tylko mąka, więc bez problemów da się sprzątnąć i nic nie zakłóca przyjemności!
Oby tylko z gniotkami życie było grzeczniejsze!
 
czwartek, 02 października 2014       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolaki - nowy sezon Autor Admin - 413 raz(y) oglądano. 
...
Nie ulega wątpliwości, że nowy sezon w naszym przedszkolu, jak w serialu, już się rozpoczął!
W nowym otoczeniu, z nowymi zabawkami w rękach, w czasie grupowej zabawy i absorbującej pracy czas dla przedszkolaka w obu grupach zaczął płynąć zupełnie inaczej. Wszystko jest inne, ciekawe, chociaż, jak się okazało, bardzo szybko oswojone i zaakceptowane. Skończyły się poranne marudzenia, buźki są uśmiechnięte i radosne, a wykonane prace malarskie, chociaż z dziurą w środku - wyglądają atrakcyjnie i są namacalnym dowodem mocnego przyłożenia się do pracy.
Oby tak dalej!

 
czwartek, 25 września 2014       Strona gotowa do druku  

  Śniadanie daje Moc! Autor Admin - 381 raz(y) oglądano. 
...Podobno tak właśnie jest. Przekonali się o tym nasi młodsi uczniowie, którzy właśnie na czas śniadania na wszelki wypadek przenieśli się do sali bez dywanu. Chyba mieli rację, bo przy osobistym, samodzielnym przygotowywaniu posiłku wszystko przecież może się zdarzyć. Na szczęście tym razem nic takiego nie sfotografowano, widać za to skupione spojrzenia i pracowite działania np. przy tak ważnym zadaniu jak smarowanie kanapki czy obieranie ogórka. A jakich emocji może dostarczyć równiutkie krojenie rzodkiewki czy pomidora!!
Zjadanie sporządzonych pyszności już nie jest takie emocjonujące - widać zamyślone spojrzenia i niepewność czy uda się zjeść wszystko, co zostało przygotowane. Są też ukradkowe rzuty okiem na talerz sąsiada, bo nie od dziś wiadomo, że było tam coś pysznego! Czasem widać tylko dno własnej miseczki, bo śniadanko było tak pyszne, że szkoda każdej kropelki.
Chyba trzeba częściej samodzielnie przyrządzać posiłki i jadać razem, może i ta MOC okaże się większa, także intelektualnie!

 
czwartek, 25 września 2014       Strona gotowa do druku  

  Nasza fauna i flora Autor Admin - 433 raz(y) oglądano. 
...
Może trochę na wyrost zatytułowaliśmy ten artykuł, ale otoczenie naszej szkoły jest naprawdę piękne!
Porównując zamieszczone zdjęcia, można zobaczyć jak rozrastały się kwiaty, jak piękniała zieleń w szkole i wokół budynku, jaki intensywny odcień miała zieleń wczesnego lata. Teraz z kolei coraz bujniej kwitną kwiaty i chciałoby się, by tak trwało nawet do listopada! To właśnie nasza szkolna flora.
Jeśli chodzi o faunę, też nie jest źle, choć nie wszystko da się udokumentować zdjęciami. Wiemy na przykład, że na klombie całkiem wygodnie żyje sobie piękna zielona jaszczurka, że okazałe pasikoniki z upodobaniem żerują na rabatach, a w komórkach szkolnych wygodnie drzemią zwisając - nietoperze. Z os, które ulokowały się akurat pod oknem klasy dzieci najmłodszych, nie byliśmy szczególnie zadowoleni, dlatego żeby wyznaczyć bezpieczne granice, musieliśmy zainstalować w oknach zabezpieczające siatki. Jednak mamy jeden okaz szczególny - jest to wspaniała ogromna ważka, którą można zobaczyć na kilku zdjęciach, nawet na ręce dzielnego odkrywcy! 
czwartek, 18 września 2014       Strona gotowa do druku  

  Żeby bezpieczniej było na drodze... Autor Admin - 418 raz(y) oglądano. 
...
Spotkanie z przedstawicielami Policji to dla uczniów i przedszkolaków nie tylko fascynacja mundurem i zaciekawienie tego typu pracą, ale także edukacja dla bezpieczeństwa. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o zasadach pieszego poruszania się po drogach i o obowiązku noszenia odblasków po zmroku. Najciekawszy moment tego sympatycznego spotkania to zabawa światełkami, ale od takich przyjemnych działań może zacząć się troska o bezpieczny powrót do domu.
Liczymy na rodziców, którzy na pewno pomogą nam w bezpiecznej edukacji! 
czwartek, 11 września 2014       Strona gotowa do druku  

<   11121222324252627282930313233343536373839404142434445   >

Theme creado por dev-postnuke.com