Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (3)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (94)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 126 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1112122232425262728293031323334353637383940414243444546   >


  Nowy rok szkolny rozpoczęty! Autor Admin - 407 raz(y) oglądano. 
...
W atmosferze powagi i skupienia, wspominając 75-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, rozpoczęliśmy kolejny, siódmy już rok funkcjonowania naszej placówki, która zmienia się i pięknieje dzięki corocznym remontom i modernizacjom. Wszystko to jest możliwe, dlatego że mieszkańcy chętnie uczestniczą w festynach, wspierając w ten sposób swoją szkołę. Korzystając z okazji, dziękujemy za już i prosimy o jeszcze!
Po oficjalnym rozpoczęciu, już w radośniejszych nastrojach odbyły się lekcje w odnowionych salach szkolnych i przedszkolnych. Nowy rok zapowiada się obiecująco i pozwala mieć nadzieję, że będzie można realizować zaplanowane cele, a uczniowie, którzy zaplanowali osobisty sukces - na pewno go osiągną!

Powodzenia!
 
czwartek, 04 września 2014       Strona gotowa do druku  

  Wakacyjny Festyn Rodzinny Autor Admin - 470 raz(y) oglądano. 
...W tym roku nasza wakacyjna impreza wypadła wyjątkowo dobrze, choćby tylko z tego powodu, że nie spadła ani kropla deszczu! Dla nas to naprawdę sytuacja szczególna, bo już przyzwyczailiśmy się, że jak u nas festyn, to zazwyczaj pada.
Świętowaliśmy więc bez zakłóceń, ciesząc się z obecności Pani Burmistrz Lilli Stefanek, Pana Zastępcy Burmistrza - Krzysztofa Zubrzyckiego, Pana Wójta Gminy Puławy - Krzysztofa Brzezińskiego, Panów Radnych powiatowych i członków Rady Miejskiej. Było nam miło i sympatycznie, że nasi Goście znaleźli wolną chwilę i zechcieli nas odwiedzić.

Po pięknej mszy nasze dzieci zaprezentowały swój krótki, ale sympatyczny program artystyczny a potem było atrakcji co niemiara! Była oczywiście sprzedaż pysznego ciasta i wyrobów garmażeryjnych, przejażdżka kucykiem, malowanie buziaków, szaleństwa na dmuchanych urządzeniach zabawowych. Była też loteria na zasadzie, ze każdy los wygrywa i pokaz Straży Pożarnej z Opola. Było na co popatrzeć! Profesjonalny komentarz p. radnego i strażaka w jednej osobie - Pana Zbigniewa Chęcia, wyjaśnił wiele kwestii technicznych i pokazał, jakie są możliwości fachowego zespołu strażackiego.

Były też występy Dziecięcej Orkiestry Dętej z Opola, występ śpiewających Poniatowianek no i oczywiście cały zestaw konkursów: na przykład rzut surowym jajkiem (oj było na co popatrzeć!) czy też przeciąganie liny w wykonaniu różnych zespołów siłowych.

Jeśli dodamy do tego skoczną radosną muzykę w dobrym wykonaniu, wcale nie dziwi, że uczestnikom nie chciało się odchodzić i zabawa trwała do późnych godzin, albo jeszcze dłużej...
Dziękujemy za już, pozdrawiamy serdecznie i być może zaprosimy we wrześniu na równie udaną rozrywkową uroczystość! 
czwartek, 03 lipca 2014       Strona gotowa do druku  

  Koniec roku szkolnego! Autor Admin - 488 raz(y) oglądano. 
...
Nareszcie nastąpił ten upragniony dzień i uroczyste wręczanie nagród wszystkim tym, którzy na nie zasłużyli. Były więc miłe słowa, podziękowania, kwiaty i upominki. Był też zabawny rozśpiewany montaż słowno-muzyczny, w którym na zakończenie wystąpili głównie tegoroczni absolwenci. Uczniowie V klasy wręczyli im na pożegnanie sympatyczne prezenty.
Wypada życzyć udanych bezpiecznych i szczęśliwych wakacji!

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym !!!
 
czwartek, 03 lipca 2014       Strona gotowa do druku  

  Uczniowie z wizytą w przedszkolu Autor Admin - 440 raz(y) oglądano. 
...

15 czerwca przedszkolaki z grupy 5,6-latków gościły u siebie uczniów z klas I, II, III. Celem spotkania było wysłuchanie krótkich relacji o życiu ucznia w naszej szkole. Wybrane reprezentacje z poszczególnych klas opowiadały, jakie edukacje lubią najbardziej i dlaczego, dzieci demonstrowały swoje zeszyty oraz mówiły o sposobach spędzania wolnego czasu. Potem wszyscy razem, mali i "duzi" uczestniczyli z radością we wspólnej zabawie chustą animacyjną. Śpiewaliśmy znane przeboje przedszkolne - "Kolorowe kredki", "Żabki", piosenkę o boćku. Grupa przedszkolaków zaprezentowała we własnym wykonaniu piosenkę "Wiosenny bal". Rekwizytami do niej były kolorowe czapki - kwiaty, na które zresztą nie pozostały obojętne również starsze koleżanki. One także z wielką ochotą w nich wystąpiły i zaśpiewały piosenkę "Łąka majowa". Wszystkie dziewczynki pięknie prezentowały się w czapeczkach, trzymając je uważnie, by nie pospadały wielkie korony kwiatowe. Dzięki nim nasza sala przez moment zamieniła się w kolorowy kwitnący ogród. Wszyscy wyglądali niezwykle atrakcyjnie!
 
czwartek, 26 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

  Finał konkursów Autor Admin - 378 raz(y) oglądano. 
...
Kończąc rok szkolny, dotarliśmy także do finału niektórych konkursów. Prezentujemy więc wyróżnioną Paulinę Materek, która otrzymała nagrodę w Opolu Lubelskim za udział w konkursie pod hasłem
"Zapal się do niepalenia".
Inne nagrody, tym razem dla klas młodszych i starszych przedszkolaków, wręczano z okazji zakończenia konkursu pod hasłem
"Nie pal przy mnie, proszę". Oczywiście przyznano nagrody główne i wyróżnienia, wszystkie prace okazały się naprawdę warte zainteresowania! Wszyscy młodzi artyści widoczni na zdjęciach to właśnie autorzy nagrodzonych prac! Gratulujemy!
Na koniec, wśród zaprezentowanych zdjęć zobaczyć można książeczkę kucharską wyprodukowaną przez grupę 5,6-latków, wręczaną rodzicom z okazji ich święta. Spróbujmy wykonać sałatkę według podanego przepisu, na pewno się uda i będzie pyszna!
 
czwartek, 26 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

  "Chory kotek" - szkolny teatrzyk debiutuje! Autor Admin - 456 raz(y) oglądano. 
...
Z okazji Dnia Mamy i Taty nasz szkolny teatrzyk prowadzony przez p. Martę Górniak pokazał wreszcie próbkę swojej działalności! Dzieci wystąpiły w sugestywnym spektaklu mimicznym. Według widzów to udany debiut, więc nie zdradzamy więcej szczegółów i nie dziwi nas, że wszyscy oczekują ponownego spektaklu!
Gratulujemy aktorom i wszystkim tym, którzy zadbali o kostiumy i oprawę sceniczną!
 
czwartek, 12 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

  Dzień Mamy i Taty 2014-06-12 Autor Admin - 447 raz(y) oglądano. 
...
To bardzo udana uroczystość szkolna! Piękny występ przygotowany przez przedszkolaki i dzieci z najmłodszych klas dał okazję do podziwiania nie tylko talentu młodych aktorów, ale także ich urokliwego wdzięku! Ci, którzy nie byli, muszą sobie sami dopowiedzieć historię o żabkach, bocianach i myszce, muszą sobie wyobrazić pełen humoru skecz o wymaganiach "młodego człowieka" w rodzinnym życiu, muszą sobie ... Zresztą... nic nie muszą... Niech przyjdą do nas 29 czerwca na festyn, to zobaczą to jeszcze raz!
Zapraszamy!
 
czwartek, 12 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

  Wiosenna Galeria 5-6-latków - część IV Autor Admin - 448 raz(y) oglądano. 
...Działania plastyczne to nie tylko farby i kredki. To również zabawy innymi materiałami. Tym razem wykorzystaliśmy kolorowe tkaniny, płatki higieniczne, butelki plastikowe, gazety i pudełka. I tak np. z apaszek powstały piękne motyle, z płatków higienicznych - stokrotki, z butelek - barwne kwiaty a z szarych pudełek - kolorowe pojemniki na przedszkolne skarby.
Wystarczy mieć trochę wyobraźni a wszystko staje się możliwe!
Zapraszamy do oglądania!
 
czwartek, 12 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

  Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Autor Admin - 384 raz(y) oglądano. 
...Korzystając ze wspaniałej okazji, uczniowie naszej szkoły wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Poniatowej, by zapoznać się z wystawą poświęconą historii książki. Wrócili zadowoleni, bo atrakcyjna lekcja polskiego pozwoliła w ciekawy sposób poznać trochę historii.
Gratulujemy pięknej wystawy, dziękujemy za interesujący wykład i zapewniamy, że chętnie skorzystamy ponownie!
 
czwartek, 12 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

  "Energetycznie zakręceni" - finał konkursu Autor Admin - 402 raz(y) oglądano. 
...Korzystając z możliwości, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży z gminy Poniatowa i złożyli wiele prac konkursowych, tematycznie dotyczących oszczędzania energii i troski o środowisko.
Komisja Konkursowa w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej ogłosiła wyniki i okazało się, że nasi uczniowie mają czym się pochwalić!
W kategorii dla klas I-III
Nagrodę specjalną otrzymała Weronika Czerniec z klasy III
Wyróżnienie - Klaudia Sikora z klasy I
W kategorii dla klas IV-VI
Nagrodę główną otrzymała Agata Kwiatkowska z klasy VI
Wyróżnienie - Aleksandra Czuryło z klasy IV
Dziękujemy uczniom i nauczycielom, czuwającym nad jakością zgłoszonych prac - Pani Magdalenie Wójcik i Panu Cezaremu Łukasiewiczowi!

GRATULUJEMY!


 
czwartek, 05 czerwca 2014       Strona gotowa do druku  

<   1112122232425262728293031323334353637383940414243444546   >

Theme creado por dev-postnuke.com