Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (37)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (100)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 4 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >


  Eksperymenty i doświadczenia Autor Admin - 456 raz(y) oglądano. 
...
Dzięki zespołowi "Zelektryzowani", który przybył z występem do naszej szkoły, mogliśmy zobaczyć, a nawet samodzielnie wykonać ciekawe doświadczenia. Wahadło Newtona, czyli prawo zachowania pędu i energii kinetycznej, balony i elektryczność, znikający styropian (zanurzony w acetonie!) to ciekawe zjawiska, które wywołały dużo emocji! Okazało się, że warto zainteresować się tym bliżej, ale chyba lepiej nie próbować robić tego w domu...

 
czwartek, 06 marca 2014       Strona gotowa do druku  

  Kosmiczna wyprawa Autor Admin - 429 raz(y) oglądano. 
...To kolejne zadanie grupy przedszkolnej, która tworząc na dywanie układ słoneczny, zaplanowała "poduszkową" wyprawę w przestrzeń międzyplanetarną. Są tam makiety rakiet, jest robot i oczywiście pojazd kosmiczny, w którym wygodnie mogli usiąść wszyscy uczestnicy wyprawy.
Jakie przygody przeżyli, dowiemy się pewnie przy innej okazji. Na razie najważniejsze było wspólne działanie i dobra zabawa! 
czwartek, 06 marca 2014       Strona gotowa do druku  

  Prowokowanie wiosennej zieleni Autor Admin - 377 raz(y) oglądano. 
...Podziwiając słoneczną pogodę, dzieci z najmłodszej grupy przedszkola przestały czekać na pierwszą wiosenną zieleń i przeszły do działania. Akcja wiosennego sadzenia została rozpoczęta!
Niech no tylko te cebule tak solidnie, po męsku wciśnięte w doniczkę spróbują nie urosnąć! Na pewno nie przyjdzie im to do głowy! Dzieci już o to zadbały. Niebawem na przedszkolnym parapecie pojawi się mnóstwo zieloności: natka pietruszki, szczypiorek a nawet rzeżucha!
Będziemy fotografować codzienny przyrost zieleni w przedszkolnej plantacji i już zapraszamy na smakowity dodatek do śniadania! 
czwartek, 27 lutego 2014       Strona gotowa do druku  

  Zabawy pędzlem, kredkami i nożyczkami Autor Admin - 383 raz(y) oglądano. 
...
Przedszkolna grupa plastyczna tym razem proponuje świat widziany przez podwójne ale za to kolorowe okna! Widok zyskuje na barwności, tym bardziej, że zieleń jeszcze jest trochę szara i nieśmiała.
Pięknie prezentują się też wykonane przez dzieci techniką origami ciekawe sówki.
Na naszej szkolnej tablicy ciągle dzieje się coś ciekawego i kolorowego.
Zapraszamy do podziwiania!
 
czwartek, 27 lutego 2014       Strona gotowa do druku  

  W przyjaźni z dinozaurami Autor Admin - 411 raz(y) oglądano. 
...

Nie każdy może mieć dinozaura na własność, no bo skąd go wziąć? Jak to skąd? Wystarczy namalować!
Do takich wniosków doszli uczniowie klasy "0", próbując bliżej poznać prehistoryczny świat. W wyniku tej przyjaźni z historią na zajęciach plastycznych powstała kolorowa seria portretów wielkich gadów.
Czy wyglądają groźnie? Oceńcie sami.
Organizując zajęcia pod hasłem "Czyste powietrze wokół nas", dzieci pomyślały nie tylko o sobie.
Zapraszamy do oglądania.


/a>
 
czwartek, 20 lutego 2014       Strona gotowa do druku  

  Walentynkowe spotkanie Autor Admin - 372 raz(y) oglądano. 
...
Najpierw były piękne czerwone serduszka wykonane techniką origami. Oprócz nauczycieli otrzymali je najważniejsi goście - Babcie i Dziadkowie, zaproszeni tego dnia na lekcję otwartą do klasy "0" Dzieci starannie przygotowały popis talentów i umiejętności, udowadniając bez trudu, że osiągnęły już stan gotowości szkolnej. Wspólne świętowanie z dodatkiem pysznego ciasta wytworzyło tak sympatyczną atmosferę, że P. Gołofitowi całkiem łatwo udało się rozśpiewać całą grupę!
Dziękujemy małym aktorom, Paniom, które zadbały o przebieg uroczystości i oczywiście dziękujemy Gościom, wiedząc, że jeszcze nie raz przyjdą nas odwiedzić!

 
środa, 19 lutego 2014       Strona gotowa do druku  

  Przedszkolny salon fryzjerski Autor Admin - 345 raz(y) oglądano. 
...Różne mogą być pomysły na ciekawe spędzenie wolnej chwilki w przedszkolu, okazuje się jednak, że wizyta u fryzjera to czasem pomysł najlepszy! Wystarczy, że ktoś chwyci za suszarkę, ktoś przymierzy perukę, a inni gotowi są w kolejce cierpliwie czekać na modną fryzurę. Skupienie i fachowość przedszkolnych profesjonalistów są dowodem, że zabawa była doskonała! 
środa, 19 lutego 2014       Strona gotowa do druku  

  Zabawy na śniegu Autor Admin - 364 raz(y) oglądano. 
...
Korzystając z pięknej słonecznej pogody, wszystkie dzieci trochę czasu spędziły na dworze. Góry śniegu usypane przez rodzica odśnieżającego własnym ciężkim sprzętem szkolny parking wyglądają tak kusząco, że niewielu uczniów potrafi im się oprzeć!
Starsze, z sankami, były na zajęciach z wychowania fizycznego, młodsze wyszły lepić bałwana. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, chociaż niektórzy zmoczeni dokładnie! Przydały się więc zapasowe spodnie a zwłaszcza rękawiczki. Mimo to na kaloryferach widać było suszące się w przyspieszonym tempie szaliki i czapki, żeby w miarę w dobrej formie pokazać się rodzicom.
Było warto! 
czwartek, 06 lutego 2014       Strona gotowa do druku  

  "Zimowe drzewa" - wystawa Autor Admin - 432 raz(y) oglądano. 
...
Kółko plastyczne dla przedszkolaków i dzieci młodszych zaprasza do sklepu kosmetycznego pana R. Sijki przy ulicy Nałęczowskiej w Poniatowej na wystawę swoich prac przygotowanych pod hasłem "Zimowe drzewa"
Zapraszają: członkowie i opiekun - p. Halina Kolasińska


 
poniedziałek, 20 stycznia 2014       Strona gotowa do druku  

  Karnawałowy bal Autor Admin - 402 raz(y) oglądano. 
...W ostatnią sobotę przed feriami w naszej placówce odbył się w odświętnych dekoracjach wielki bal choinkowy. Dzięki zaangażowanej pracy rodziców wszystkie punkty programu przebiegały bez zakłóceń. Rodzic - prezenter muzyczny, mamy - kelnerki a nawet św. Mikołaj - wszyscy działali z doskonałą precyzją, mimo obiektywnych trudności, jak na przykład brak śniegu, co w sytuacji podróżującego przecież Mikołaja jest nie lada utrudnieniem.
Zabawa była doskonała, tancerze zmęczeni ale zadowoleni ciemną nocą opuszczali szkołę, by w tak atrakcyjny sposób rozpocząć zimowe leniuchowanie.
 
poniedziałek, 20 stycznia 2014       Strona gotowa do druku  

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >

Theme creado por dev-postnuke.com