Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (41)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (35)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 9 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >


  Dzień Babci i Dziadka Autor Admin - 391 raz(y) oglądano. 
...Wyprzedzając trochę datę tego świątecznego dnia, dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych już na 17 stycznia zaprosiły swoich bliskich na tę ważną uroczystość. Frekwencja dopisała, więc wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, zarówno aktorzy, jak i widzowie. Popis umiejętności naszych najmłodszych został przyjęty brawami, tym bardziej, że niektórzy z nich dosyć niedawno dołączyli do grupy i nie mieli zbyt dużo czasu na uczenie się swoich ról. Niestety, zdarzyło się i tak, że wielu małych aktorów z powodu choroby musiało zostać w domu, dlatego też grupa w okrojonym składzie starała się dać z siebie wszystko! Starali się również Dziadkowie i Babcie, kiedy to już przy słodkim poczęstunku uczestniczyli w konkursach i musieli wykazać się umiejętnością np. nawlekania koralików czy opanowaniem trudnej sztuki "ogolenia balonika" !
Wszystko się udało, bo przecież inaczej być nie mogło!
Dziękujemy przybyłym Gościom, dziękujemy małym Aktorom i Paniom z przedszkola za zaangażowanie i cierpliwość! 
poniedziałek, 20 stycznia 2014       Strona gotowa do druku  

  Niebiańsko-piekielna historia, czyli jasełka raz jeszcze Autor Admin - 443 raz(y) oglądano. 
...
W spektaklu przygotowanym przez uczniów klas I-III anioły i diabły (korzystające już z telefonii komórkowej) próbują decydować o losach świata. Odwieczna walka Dobra ze Złem po raz kolejny jednak kończy się dobrze. Piekielny kocioł już tak nie straszy, bo pojawia się też jako motyw kołysanki dla diabła:

Aaaa, kotły dwa
Pełne smoły obydwa...

Maryja z Dzieciątkiem i św. Józefem mogą bezpiecznie wędrować dalej pod opieką pastuszków i aniołów.
Piękne kolędy i ciekawe świąteczne życzenia w wykonaniu także uczniów klas starszych, którzy otwierali spektakl, powoli zamykają program, zakończony ostatecznie baletowym popisem gwiazdeczki, ćwiczącej swoje umiejętności w szkole tańca.
Oklaskom nie było końca!
Dziękując aktorom i nauczycielom przygotowującym naszą młodzież, po raz kolejny życzymy szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
 
piątek, 20 grudnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Jasełka w przedszkolu Autor Admin - 389 raz(y) oglądano. 
...Jak co roku, tak i tym razem przedszkolaki zaprezentowały bardzo wdzięczny program artystyczny. Tańczące gwiazdki i piękne aniołki od razu wprowadziły nastrój świątecznego oczekiwania. Święta Rodzina zapowiedziana dźwiękiem złotych trąb pojawiła się w towarzystwie dzielnych pastuszków.
Uroczystość zakończona składaniem życzeń, opłatkiem i pysznymi pierniczkami pozostawiła wspaniałe wrażenie!
Dziękujemy wykonawcom, rodzicom za przygotowanie strojów i paniom za przygotowanie występu dzieci.

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!
 
piątek, 20 grudnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Sukces w Konkursie na EKO-BOMBKĘ! Autor Admin - 446 raz(y) oglądano. 
...Z radością informujemy, że biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez LGD "Owocowy Szlak" i CKPiT w Poniatowej, nie liczyliśmy na wyróżnienie, a jednak udało się!
Nasza uczennica,Ola Czuryło z klasy IV zajęła II miejsce, wykonując eko-bombkę ozdobioną liśćmi laurowymi i różnym ziarnem. Wyróżnione zostały również dwie pozostałe bombki, jedna - z zasuszonych plastrów cytryny, druga ozdobiona pestkami dyni. Wykonały je uczennice klasy VI: Paulina Materek i Agata Kwiatkowska. Wszystkie wykonawczynie pracowały pod kierunkiem nauczyciela plastyki, p. Cezarego Łukasiewicza.

 
piątek, 20 grudnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Przygotowania do świąt Autor Admin - 387 raz(y) oglądano. 
...
Tradycją naszego przedszkola stało się już wspólne wypiekanie świątecznych pierniczków. Z przyjemnością patrzy się na prześliczne gospodynie w skupieniu wałkujące piernikowe ciasto. Dzieci bardzo sprawnie posługują się foremkami (jak w piaskownicy!) i pierniki wychodzą przepięknie! Wszystko dzieje się pod czujnym okiem mam, nadzorujących proces pieczenia, który sprawia, że jeszcze długo potem cała szkoła pachnie piernikami. I chociaż podobno, że gdzie gospodyń sześć.... to u nas jest inaczej - pierniki nie tylko są ładne, ale i bardzo smaczne! Wiemy coś o tym!
Oprócz tych przyjemności w ramach przedświątecznych przygotowań dzisiaj odbyło się także mierzenie pięknie wykonanych łańcuchów choinkowych i robienie bombek.
Atmosfera w szkole jest tak świąteczna, jakby Boże Narodzenie miało być jutro! Musimy jednak cierpliwie poczekać, co na pewno nie zmniejszy przyjemności.
 
czwartek, 12 grudnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Szkolne konkursy Autor Admin - 432 raz(y) oglądano. 
...
W dwóch szkolnych konkursach, które odbyły się ostatnio, praktycznie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, ale były też miejsca wyróżnione.

W Konkursie ortograficznym
I
miejsce zajęła Paulina Materek, ucz. kl. VI;
II miejsce - Ola Czuryło, ucz. kl IV;
III miejsce - Karolina Chęć, ucz. kl. V.

W konkursie pod hasłem "W krainie baśni i legend"
I
miejsce zajęła Ola Czuryło, ucz. kl. IV;
II miejsce Daniel Mędrek, ucz. kl. IV;
III miejsce Karolina Chęć, ucz. kl. V.

W obu konkursach wszyscy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Cieszy fakt, że zawsze znajdą się uczniowie, którzy mają czas i chęci, by uczestniczyć w pracach wymagających większego wysiłku i zaangażowania.
Dziękujemy też p. Wandzie Czuryło za przygotowanie obydwu konkursów i czekamy na następne!
 
czwartek, 12 grudnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Wreszcie przyszedł Mikołaj! Autor Admin - 420 raz(y) oglądano. 
...Już od kilku dni wszyscy, a szczególnie przedszkolaki, z utęsknieniem czekali na miłego gościa. Był na gazetkach, na szybach w oknach ozdobionych śnieżnym sprayem, uśmiechał się z obrazków, ale do jego wizyty ciągle było jeszcze wiele dni.
Dzisiaj, wszyscy odpowiednio wystrojeni, najpierw obejrzeli film z Mikołajem, śpiewali mikołajkowe piosenki no i wreszcie zobaczyli go - osobiście pojawił się z wielkim workiem prezentów!
I o to właśnie chodziło!
Wszyscy zadowoleni, ze słodyczami w rękach i na uśmiechniętych buźkach z resztą czekolady, z radością wrócili do zajęć.
Następne prezenty będą dopiero pod choinką...


 
piątek, 06 grudnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Andrzejkowe imprezowanie Autor Admin - 431 raz(y) oglądano. 
...Już w czwartek od rana odbywały się u nas andrzejowe imprezy. Najpierw świętowały przedszkolaki, tańcząc, bawiąc się i objadając pysznymi goframi, które na bieżąco w szkolnej kuchni przygotowywały wspierające nas mamy. Zabawy z balonikami, wróżby a zwłaszcza gofry sprawiły, że dzieci opuszczały przedszkole uśmiechnięte i zadowolone.
Po południu na andrzejkowe wróżby przyszli uczniowie. W atmosferze dyskoteki czas płynął bardzo szybko, mimo to nikt nie protestował, kiedy ciemną nocą przebrzmiał ostatni przebój i trzeba było wziąć się za porządki - następny dzień to przecież zwykłe szkolne obowiązki!
Dziękujemy wspierającym nas Rodzicom, na których zawsze można liczyć, bo kiedy trzeba, znajdą wolną chwilę i chęć, by nam pomóc!


 
wtorek, 03 grudnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Misiowe szaleństwo Autor Admin - 437 raz(y) oglądano. 
...

Światowy Dzień Pluszowego Misia
był w naszym przedszkolu okazją do nadzwyczajnych wydarzeń. Najpierw pojawiła się Misiowa Wystawa z 50 portretami pluszowego towarzysza zabaw, wykonanymi różną techniką. Potem były misiowe filmy, misiowe piosenki a nawet misiowy miodek i troszkę słodkości.
Było też dużo tańca i radości, dzień minął więc w doskonałych humorach!


 
czwartek, 21 listopada 2013       Strona gotowa do druku  

  Pożegnanie Jesieni Autor Admin - 443 raz(y) oglądano. 
...
Wystawa pod takim tytułem od kilku dni znajduje się w oddziale dziecięcym Miejsko-Gminnej Biblioteki w CKPiT w Poniatowej. Są tam prace wykonane przez członków koła plastycznego dla najmłodszych, prowadzonego przez p. Halinę Kolasińską.
Dziękujemy Paniom z Biblioteki za udostępnienie nam miejsca i zapraszamy do oglądania prac plastycznych a może też i do wypożyczania książek! 
czwartek, 21 listopada 2013       Strona gotowa do druku  

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >

Theme creado por dev-postnuke.com