Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (14)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (69)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 49 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >


  Rocznica Odzyskania Niepodległości Autor Admin - 425 raz(y) oglądano. 
...By uczcić kolejną rocznicę tego ważnego wydarzenia, uczniowie klas starszych pod opieką p. Wandy Czuryło i p. Dariusza Gołofita przygotowali montaż poetycki z dodatkiem pięknie wykonanych pieśni patriotycznych.
Dziękujemy za ciekawą lekcję historii!

 
czwartek, 14 listopada 2013       Strona gotowa do druku  

  W czasie deszczu dzieci się nudzą? Autor Admin - 390 raz(y) oglądano. 
...Podobno tak, ale nie u nas! Może w samotności, bez kolegów i koleżanek trudniej jest zwalczyć nastrój jesiennej szarugi, ale w naszym przedszkolu nie ma z tym problemu.
Jaki jest więc sposób naszych zerówkowiczów na jesienne nudy i smutki ? Działanie! Kreatywne pomysłowe i dynamiczne działanie w sympatycznej zaprzyjaźnionej grupie. Na zamieszczonych niżej zdjęciach są na to dowody - doskonałe humory, ciekawe, pomysłowe i zadowalające efekty!
Na jednym ze zdjęć widać wspaniały projekt zespołowy trzech młodych architektów. Ta skomplikowana budowla z klocków długo pełniła wiele funkcji - była bazą, parkingiem, zespołem garaży, placem manewrowym i wszystkim innym, co tylko podsunęła wyobraźnia! Wąż z miękkich poduszek w towarzystwie mięciutkiej i wielkiej różowej pantery to interesujący wstęp do prac plastycznych o zwierzętach - kilkanaście papierowych kotów nie bez przyczyny rozlokowało się potem na przedszkolnych parapetach...
Dzieci budują, wycinają, wyklejają, malują i są za to podziwiane! Efekty aż zaskakują!
Malowanie farbami to zajęcia, których mamy w domu wolałyby raczej uniknąć, bo zwykle farby są nie tylko na artyście, ale także na stole, na podłodze, zlewie, kranie... U nas i nad tym da się logistycznie zapanować, a wszyscy zauroczeni malarstwem z wielką chęcią zostają na czwartkowych zajęciach kółka plastycznego dla najmłodszych, o czym opowiemy w następnym odcinku. 
czwartek, 07 listopada 2013       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka do Czarnolasu i Dęblina Autor Admin - 446 raz(y) oglądano. 
...Korzystając pewnie z ostatnich dni takiej pięknej pogody, uczniowie klas starszych wybrali się na ciekawą wycieczkę, łączącą walory edukacyjne i turystyczne.
Wizyta w Muzeum Jana Kochanowskiego pozwoliła przenieść się w dawne czasy i wyobrazić sobie nie tylko dawną poezję, ale także i rzeczywistość: stroje, meble i renesansowe wnętrza.

Bardziej współcześnie wyglądały eksponaty w Dęblinie - oglądanie latających maszyn, eksponatów w Muzeum Lotnictwa i słuchanie opowieści przewodnika było bardzo ciekawą lekcją.

Potem jeszcze trochę przyjemności dla ducha i ciała, czyli wizyta w Kazimierzu.
Zadowoleni i cali, szczęśliwie dotarli do domu, pamiętając poznane atrakcje i nowe doznania.


 
czwartek, 31 października 2013       Strona gotowa do druku  

  Jesienny konkurs recytatorski Autor Admin - 488 raz(y) oglądano. 
...Z radością informujemy, że w eliminacjach gminnych 17 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez CKPiT w Poniatowej odnieśliśmy sukces! Daniel Mędrek, uczeń klasy IV, zakwalifikował się do etapu powiatowego, recytując ciekawy i dość trudny fragment prozy.
Oczywiście naszą szkołę reprezentowały pięknie także dziewczynki: Paulina Materek, uczennica kl. VI i Ola Czuryło, uczennica kl. IV.
Gratulujemy sukcesu zarówno recytatorom, jak i opiekunowi grupy - p. Wandzie Czuryło!


 
czwartek, 31 października 2013       Strona gotowa do druku  

  Uroczystość pasowania Autor Admin - 438 raz(y) oglądano. 
...Kiedyś uroczyście pasowano na rycerza, teraz zaczynamy dużo wcześniej. By zasłużyć na zaszczytne miano Prawdziwego Przedszkolaka czy Pierwszoklasisty, trzeba się wykazać wieloma umiejętnościami, a przede wszystkim przeżyć swój pierwszy publiczny występ!
Ale to jeszcze nic w porównaniu z systemem prób, jakie musiał w tym roku przejść pierwszoklasista! Na jednym z ostatnich zdjęć w tym albumie widać "uśmiech" młodego człowieka tuż po wypiciu soku ze świeżo wyciśniętej cytryny! Ale nie poddał się!
Ileż to człowiek musi przejść, żeby zasłużyć na tak ważny tytuł!
 
czwartek, 24 października 2013       Strona gotowa do druku  

  Spacerowy październik Autor Admin - 425 raz(y) oglądano. 
...Wykorzystując wspaniałą pogodę, przedszkolaki wybrały się na dłuuugi spacer - aż na boisko pod lasem!
Wysiłek się opłacił, bo zabawa była znakomita a humory - doskonałe!
I jaki spokój był potem..!!!


 
czwartek, 24 października 2013       Strona gotowa do druku  

  Dzień Edukacji Autor Admin - 410 raz(y) oglądano. 
...
Z okazji tego święta uczniowie przygotowali (pod opieką nauczycieli, oczywiście) atrakcyjny spektakl, który bardzo sugestywnie ilustrował pracę nauczycieli, czyli "proces wypieku idealnego ucznia"
Zamiast szkolnego lekkoducha w bardzo prosty sposób podobno można uzyskać zaskakujący efekt końcowy: idealnego ucznia! Wystarczy tylko trochę mąki, no może być jajo lub dwa, ale koniecznie trzeba dodać: trochę odwagi, trzy szczypty rozsądku, sporą garść wyobraźni, 1/2 szklanki odpowiedzialności, łyżkę śmiałości i 3/4 szklanki rozumu pół na pół z systematycznością. Wszystko starannie wymieszać, uformować złocisty półprodukt i piec w niezbyt wysokiej temperaturze, ale dość długo, żeby zamierzony kształt uzyskał stałą formę. I voila!! Idealny uczeń gotowy!!
Mamy nadzieję, że to skuteczna receptura! Jeśli próbna seria okaże się bez wad, uruchomimy masową produkcję!
Niepokoi jedynie dziwny urok szkolnych dybów - tym razem też chętnych było bardzo wielu! Czyżby w wyniku wypieku nie wszyscy uczniowie okazywali się idealni??
Zostawiając ten problem na inną okazję, świętowaliśmy z przyjemnością, rozkoszując się pysznym ciastem i kawą w miłym towarzystwie.

Dziękujemy uczniom za spektakl, za piękne wiersze i wspaniale wykonane piosenki! Dziękujemy za pomoc nauczycielom, którzy muzycznie, wokalnie i organizacyjnie wspierali młodych aktorów, dziękujemy też Stowarzyszeniu za życzenia, pyszny tort i sympatyczny materialny dodatek!
 
czwartek, 17 października 2013       Strona gotowa do druku  

  Nowa nawierzchnia Autor Admin - 441 raz(y) oglądano. 
...
Dzięki zaangażowaniu rodziców naszych uczniów prace przy układaniu kostki brukowej na placu szkolnym zostały skończone! Ktoś przywiózł piasek, ktoś inny pomógł przy umacnianiu krawężników, układaniu kostki czy z własnym sprzętem pracował przy ubijaniu ułożonej nawierzchni. Tak pracując, nie wydaliśmy ani złotówki na tzw. robociznę a nowy parkingowy dywanik i długi chodnik do palcu zabaw - wyglądają pięknie!

Pracowali:


Pan Mariusz Chęć - tata Mai i Zuzanki,
Pan Zbigniew Chęć - tata Karoliny i Bartosza,
Pan Tomasz Chmiel - tata Natalii i Szymona,
Pan Marek Czuryło - tata Oli i Adasia,
Pan Tomasz Gołofit - tata Amelii,
Pan Dariusz Niezbecki - tata Kamila i Łukasza,
Pan Darek Sadurski - tata Małgosi.


Bardzo serdecznie Wszystkim dziękujemy!!!! 
czwartek, 10 października 2013       Strona gotowa do druku  

  Nowe zabawki i inne atrakcje Autor Admin - 435 raz(y) oglądano. 
...O naszych najmłodszych można pisać ciągle - zawsze są wdzięcznym tematem. Dzisiaj pokażemy ich w różnych sytuacjach - wśród nowych zabawek, na tle swoich plastycznych osiągnięć, w zabawie z żółwiem a nawet - przy grabieniu liści!!
Okazało się, że to świetna zabawa! 
czwartek, 10 października 2013       Strona gotowa do druku  

  Świat średniowiecznych rycerzy Autor Admin - 422 raz(y) oglądano. 
...Krótka lekcja średniowiecznej historii w wykonaniu zespołu "Rekonstrukto" pokazała, że nie tylko zbroje, hełmy, kolczugi i miecze to ciekawe rekwizyty.
Jak widać na zdjęciach duże wrażenie na naszych uczniach wywarły także dyby, czyli średniowieczny sposób na niezdyscyplinowanych! Chętnych do pozowania było wielu! Ciekawe czy sprawdziłby się ten sposób wymierzania kar na co dzień w naszej szkole? Może warto spróbować? 
czwartek, 10 października 2013       Strona gotowa do druku  

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >

Theme creado por dev-postnuke.com