Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (40)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (44)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 91 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >


  Dzień Mamy i Taty Autor Admin - 448 raz(y) oglądano. 
...
W radosnym nastroju, w pięknej słonecznej scenerii z przyjemnością obchodziliśmy tę połączoną uroczystość. Występy dzieci dały wszystkim bardzo dużo radości!
Zobaczyliśmy nie tylko recytatorów i piosenkarzy, ale także raperów i cheerleaderki!! Przegląd talentów, możliwości artystycznych, intelektualnych i psychicznych pokazał bardzo ciekawe zachowania i postawy! Niektóre dzieci zawstydzone występem, próbowały za wszelką cenę pokonać tremę, inne natomiast koniecznie chciały zawładnąć mikrofonem i wystąpić w solowym pokazie!
Najważniejsze, że do wspólnej zabawy udało się namówić także rodziców! Na zdjęciach widać, jak pięknie grają wylosowane role, uczestniczą w konkursach i pomagają w organizacji imprezy, a nawet w porządkowaniu placu po zakończonej uroczystości.
Dziękujemy organizatorom: paniom z przedszkola, wychowawczyni klas młodszych, nauczycielom muzyki a także przedstawicielowi CKPiT z Poniatowej.
Po raz kolejny korzystaliśmy z udostępnionego nam sprzętu nagłaśniającego, za co serdecznie dziękujemy! 
czwartek, 20 czerwca 2013       Strona gotowa do druku  

  Teatrzyk w szkole Autor Admin - 424 raz(y) oglądano. 
...W czasie niepogody każde wydarzenie wnosi poczucie odmienności, dlatego też z zaciekawieniem wszystkie dzieci obserwowały aktorski występ prezentujący przygotowania do wyścigu tym razem - w świecie zwierząt.
Warto zapamiętać prozdrowotne zachowania i może nawet stosować je na co dzień?
 
piątek, 07 czerwca 2013       Strona gotowa do druku  

  Dzień Ziemi Autor Admin - 431 raz(y) oglądano. 
...
Zgodnie z kalendarzem uroczystości szkolnych uczniowie pod kierunkiem p. Magdaleny Polek przygotowali ciekawy występ, poświęcony segregowaniu śmieci.
Nawet najmłodsi widzowie oglądając spektakl zapamiętali, że niegrzeczny wilk, robiąc porządki w swojej norze, postąpił bardzo nierozważnie, wyrzucając śmieci do lasu. Leśniczy musiał interweniować bardzo zdecydowanie i pouczyć wilka, by na przyszłość nie popełniał takich błędów.
Mając na uwadze czystość środowiska, uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki, starannie wysprzątali otoczenie szkoły, ze smutkiem stwierdzając, że niestety - śmiecie są i to w sporych ilościach, chociaż każdy z nas jest przekonany, że na pewno nie śmieci!
W takim razie kto nam zaśmieca teren? Kto sprawia, że góra śmieci znika dopiero wtedy, gdy każdy zadba, by śmieć był tam, gdzie jego miejsce?
Warto na to zwrócić uwagę!


 
czwartek, 25 kwietnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Zaczęły się porządki wiosenne Autor Admin - 459 raz(y) oglądano. 
...
Wreszcie na tyle korzystnie zmieniła się pogoda, że można było rozpocząć pierwsze prace wiosenne.
Dzięki pomocy mam naszych przedszkolaków, za którą serdecznie dziękujemy i oczywiście dzięki pracy samych przedszkolaków - łopatki, grabki i taczki poszły w ruch! - nasz plac zabaw został troszkę odświeżony.
Ciągle jeszcze brakuje intensywnej zieleni i żywych kolorów na urządzeniach zabawowych, ale na to musimy jeszcze cierpliwie poczekać. Sądząc jednak z aktywności ujawnionej już na etapie planowania, nie będzie z tym kłopotów. Wkrótce, kiedy wszystko już dostatecznie obeschnie po zimie, zaopatrzeni w pędzle rozpoczniemy akcję wiosennego malowania. I tym razem rodzice na pewno nie odmówią pomocy!

 
czwartek, 18 kwietnia 2013       Strona gotowa do druku  

  Test trzecioklasistów Autor Admin - 511 raz(y) oglądano. 
...
Pierwsze przeżycie już za nami!
Właśnie dzisiaj nasi uroczyści i przejęci uczniowie niezbyt licznej klasy III zasiedli do rozwiązywania pierwszego w życiu testu! Zgodnie z sugestią Wydawnictwa Operon, otuchy dodawał im ludzik Bratek.
Na pewno pomogło, bo już po części dotyczącej języka polskiego wszyscy wyszli zadowoleni, twierdząc, "że było łatwe"!
Jak było naprawdę, zobaczymy po dokładnym sprawdzeniu.
Na razie życzmy sobie i naszym dzielnym trzecioklasistom, żeby mieli rację!
 
czwartek, 14 marca 2013       Strona gotowa do druku  

  Marcowe konkursy Autor Admin - 425 raz(y) oglądano. 
...By nie nudzić się za bardzo w oczekiwaniu na prawdziwą wiosnę, zorganizowano w szkole ciekawe konkursy!
Jeden pod hasłem: "Śladami lubelskiego koziołka", drugi: "Nasze zwierzęta".
Uczestnicy zgłosili się licznie i chociaż jury musiało się sporo natrudzić, zarówno w jednym, jak i w drugim konkursie wyłoniono laureatów, czyli:
- autorów pięknych opowiadań o lubelskim koziołku,
- wykonawców prac plastycznych z koziołkiem w roli głównej,
- autorów ciekawych fotografii w atrakcyjnych ramkach, przedstawiających nasze ulubione zwierzęta domowe.
Prace te posłużyły jako eksponaty wystawowe i pięknie zdobią szkolny korytarz.
Oczywiście są także wyeksponowane w naszej Galerii!
Oprócz laureatów, nagrody otrzymali również wszyscy uczestnicy obydwu konkursów.
Pięknie dziękujemy tym, którzy mieli ochotę na dodatkową pracę i skorzystali z okazji, by wykazać się talentem i zdolnościami! Dziękujemy również paniom, które konkursy zorganizowały: Pani Magdalenie Polek i Pani Wandzie Czuryło i czekamy na następne propozycje!


 
czwartek, 07 marca 2013       Strona gotowa do druku  

  Zimowe wyjazdy 2013 Autor Admin - 510 raz(y) oglądano. 
...Nasze tegoroczne ferie zimowe wyglądały trochę inaczej niż w roku ubiegłym. Postanowiliśmy całkowicie odpocząć od obowiązków szkolnych, nacieszyć się możliwością długiego spania, życia bez pośpiechu i bez odrabiania lekcji! Śnieg, sanki, dostępne górki a nawet znane bezpieczne lodowiska - to już we własnym zakresie i pod opieką rodziców!
Przerywnikiem w tej sytuacji były dwa grupowe wyjazdy - jeden dla dzieci młodszych, drugi dla uczniów klas starszych. Oba wyjazdy całkowicie bezpłatne!
Młodsze dzieci były w KLANZIE w Lublinie w Edukacyjnej Bawialni Malucha i miały sporo atrakcji z zabaw na interaktywnej podłodze i z uczestniczenia w ciekawych doświadczeniach między innymi - z elektrycznością. Dla jednych i drugich były też filmy w formacie 5D i oczywiście Mc Donald. Starsi uczniowie próbowali swoich sił w kręgielni w Plazie w Lublinie. Wszystko było możliwe dzięki zaprzyjaźnionej Fundacji z Warszawy, która zasponsorowała nam te dwa atrakcyjne wyjazdy.
Serdecznie dziękujemy!!!!


 
czwartek, 28 lutego 2013       Strona gotowa do druku  

  Zabawa choinkowa 2013 Autor Admin - 466 raz(y) oglądano. 
...
Doroczny szkolny bal miał odbyć się już wcześniej, jednak ze względu na chorujących uczestników musieliśmy ten termin przesunąć. I wreszcie się udało!
Już od wczesnego sobotniego popołudnia 9. lutego parking przed szkołą (oczyszczony ze śniegu po raz kolejny przez sympatycznego rodzica, o którym pisaliśmy z wdzięcznością już wcześniej) był tak zatłoczony, że nie wszyscy zdołali się wcisnąć! A to znaczyło, że obecni są i rodzice, i tancerze!
Dzięki uprzejmości CKPiT w Poniatowej, dysponowaliśmy wypożyczonym sprzętem nagłaśniającym (za co serdecznie dziękujemy!), obsługiwanym oczywiście przez rodzica, który dbał, by wszyscy mieli ochotę do tańca. Z kolei mamy naszych uczniów zajęte były poczęstunkiem, wychowawcy zaś - opieką, organizacją wspólnej zabawy i konkursami.
Najbardziej jednak chyba zapracowany był Mikołaj - musiał dostarczyć mnóstwo paczek, rozdać je dzieciom i jeszcze mieć siłę do tańca!
W ten sposób zamknęliśmy semestr i wszyscy rozpoczęliśmy zimowe ferie.

 
środa, 13 lutego 2013       Strona gotowa do druku  

  Choinkowy bal tuż... tuż... Autor Admin - 434 raz(y) oglądano. 
...Elementy karnawałowej dekoracji już się piętrzą, balony z niecierpliwością czekają, żeby zabłysnąć pełnym kształtem i kolorem, a serpentyny i światła - to już nie sposób opowiedzieć! A cóż dopiero my!
Dlatego zanim zaczniemy wielkie tańce w sobotę 9 lutego, musimy koniecznie trochę potrenować! Dzieci więc ćwiczą taneczny krok, piękny ruch, poznają tempo, taniec w grupie, w rzędzie i nawet - w parach! To wcale nie jest łatwe, gdy ma się dopiero kilka lat.
Jesteśmy jednak pewni, że w tym ważnym dniu wszyscy zaprezentują się doskonale!
 
czwartek, 07 lutego 2013       Strona gotowa do druku  

  Zabawy na śniegu Autor Admin - 404 raz(y) oglądano. 
...Nic tak nie poprawia humoru jak trochę zabawy na dworze, nawet na śniegu, zwłaszcza jeśli przy okazji trafi się na niespodziankę!
Tak właśnie zdarzyło się naszym uczniom, którzy wybrali się na spacer na boisko a odkryli lodowisko! Ślizgawka doskonała! Rumieńce, radość w oczach i co najważniejsze - brak stłuczeń!!
Koniecznie trzeba powtórzyć! Tym bardziej, że szkolne łyżwy czekają na użytkowników!


 
czwartek, 07 lutego 2013       Strona gotowa do druku  

<   111212223242526272829303132333435363738394041424344454647   >

Theme creado por dev-postnuke.com